Site Aidatları Kira Kadar Oldu

Site Aidatları Kira Kadar Oldu
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Ekonomi

Sitelerdeki aidatlar son dönemde neredeyse kira bedeline denk geliyor. İstanbul'daki gözde projelerde minimum aidat bedeli 300 lirayı buldu.

Sitelerde kira bedeline denk gelen aidatlar ile ilgili şikayetler artıyor. İstanbul'da minimum aidat fiyatının 300 liraya dayandığını belirten Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, bu konunun marka projelerde ev satmada sorun olduğuna işaret etti; "Bu bedellere ısınma giderleri dâhil bile değil. Dünyada konut fiyatı en çok artan ülkeyiz. Bir de aidat problemi sektör için sorun olabilir. Bu nedenle bunun kontrol edilmesi, devletin müdahil olarak önlem alması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

METREKAREYE GÖRE AİDAT FİYATLARI

İstanbul'da metrekare başına aidat fiyatı diğer illeri geçiyor. Erilkun, "Maksimum aidat rakamlarında İstanbul Avrupa yakası metrekaresi 13,16 lira ile ilk sırada. Bunu 9,44 lira ile Ankara, 7,54 lira ile Anadolu yakası ve 4,01 lira ile İzmir takip ediyor." dedi. Erilkun, İstanbul Güngören'nin metrekaresi 1,02 lira ile minimum; Beşiktaş'ın 5,6 lira ile maksimum aidat ortalamasında bulunan iller olduğunu bildirdi.

PROJE PROJE AİDATLAR

stanbul'da kimi projelerin metrekare başına aidat fiyatları şöyle:

İLÇE PROJE METREKARE FİYATI
ATAŞEHİR AĞAOĞLU MY WORLD 3 TL
BAHÇELİEVLER İSTWEST 3.74 TL
BAHÇEŞEHİR BİZİMEVLER 3,15 TL
BAHÇEŞEHİR SPRADON-KULELER 4 TL
BEŞİKTAŞ BÜYÜKHANLI 7 TL
BEYLİKDÜZÜ İHLAS 3 2 TL
HALKALI SOYAK EVO STAR 2 TL
HALKALI SOYAK OLİMPİA KENT 2,6 TL
MASLAK MASHATTAN 4 TL
SANCAKTEPE SİMPAŞ LAGÜN 4,5 TL
TEM AVRUPA KONUTLARI 1,75 TL

Site Aidatları Kira Kadar Oldu
Site Aidatları Kira Kadar Oldu
Site Aidatları Kira Kadar Oldu

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title