Şişli Belediyesi'nden Hijyen Kampanyası

Şişli Belediyesi'nden Hijyen Kampanyası

Şişli Belediyesi Özel Bir Teknolojik Cihazın Kullanılacağı Hijyen Kampanyasını Darülaceze'de Başlattı.

Şişli Belediyesi'nden Hijyen Kampanyası

Şişli Belediyesi özel bir teknolojik cihazın kullanılacağı hijyen kampanyasını Darülaceze'de başlattı.

Şişli Belediyesi, Okmeydanı'ndaki Darülaceze'de hijyen kampanyası başlattı. Kampanyanın ilk ayağında Türkiye'de ilk kez uygulanacak olan özel teknolojik cihazla yataklardaki mikroorganizmalar temizlenerek hijyenik hale getirilmesi planlanıyor. İçerisinde bulunan bakteriler ve mikroorganizmalardan dolayı insan sağlığını, özellikle astım ve alerji hastalarının hayatını tehdit eden yataklar, Türkiye'de ilk kez uygulanacak teknolojik cihazla mikroplardan arındırılacak.

İlk olarak Okmeydanı'ndaki Darülaceze'de başlayan uygulamada Şişli Belediyesi, Darülaceze'deki bütün koğuşları özel bir ekip ve cihazlarla mikroorganizmalara karşı temizleyecek, daha sonra yataklardan çıkan mikroorganizma atıkları gezici bir laboratuarda alerji testinden geçirecek.

Uygulamanın ilk adımına Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katıldı. Hijyen çalışmaları yapılırken teknolojik cihaz hakkında bilgi veren Sarıgül, Darülaceze'deki yaşlılarla tokalaştı, ayak üstü sohbet etti. Sarıgül, "İlk olarak yaşlılarla başlıyoruz. Bu da yaşlılara verdiğimiz değeri gösterir" dedi.

Sarıgül, bu çalışmaların Şişli Belediye sınırları içinde seçilecek 10 hastane, 10 otel ile gecekondu semtlerindeki evlerde yapılacağını açıkladı.

Çalışmalar sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Sarıgül, Malatya'daki cinayetlerle ilgili bir soru üzerine değişik inançlara sahip insanlara saygı duyulması gerektiğini ifade etti. Sarıgül, İslam dinin hoşgörü dini olduğunu söyleyerek gençleri bilinçlendirmek gerektiğini söyledi. Sarıgül, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu.

(EK-ED-MEF-Y)

Kaynak: İHA