Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Düzce'de

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Düzce'de

Düzce'nin Sinekli Yaylası Şenlikleri'ne Katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "İnançsız Bir Adam Boş Bir Tenekeye Benzer, Allah Bizi İnaçlarımızdan Geri Koymasın" Dedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Düzce'de

Düzce'nin Sinekli Yaylası Şenlikleri'ne katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "İnançsız bir adam boş bir tenekeye benzer, Allah bizi inaçlarımızdan geri koymasın" dedi.

Sinekli Yaylası'na helikopter ile gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yaylada vatandaşların yoğun ilgisi altında "Halkçı Sarıgül" tezahüratları ve "Baykal İstifa" sloganları ile karşılandı. Vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Sarıgül, üzgün olduğunu çünkü mensubu bulunduğu partinin iktidar altarnetifi olamadığını belirterek CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yüklendi. Sarıgül, "22 Temmuz Genel Seçimleri'nde halkımız kararını verdi, saygı duyuyorum. Kendi adıma üzgünüm. Niye üzgünüm, çünkü

mensubu olduğum parti ne yazık ki iktidar altarnetifi olamadı. İyi bir kampanya yürütemedi. İnançsız bir adam boş bir tenekeye benzer, Allah bizi inaçlarımızdan geri koymasın. Sanki Cumhuriyet kaybedecek, Atatürk kaybedecek, halk kaybedecek. Cumhuriyet kaybetmez, Atatürk hiç bir zaman kaybetmez, halkımız hiç bir zaman kaybetmez. Ancak kim kaybeder biliyor musunuz? Atatürk'ün arkasına sığınanlar ve yan gelip yatanlar kaybeder ancak. Düzce'den Ankara'ya sesleniyorum. Kağıt üzerindeki mevcut genel başkan diyor

ki 'Ben oyumu 1.5 puan yükselttim'. DSP'nin, Karayalçın'ın oylarını saymıyor ona rağmen verilen oyları saymıyor. Antalya'ya da bakmıyor, 'Ben oylarımı 1.5 puan yükselttim' diyor. Bu mantığa göre Deniz Baykal 2019 yılında başbakan olabilir" dedi.

Başkan Sarıgül, Türkiye'nin her tarafını dolaştığını ve dolaşmaya devam edeceğini kaydederek, "Bu mücalede, hak arama mücadelesi. Bu mücadelede koltuğuna bağlı olanlar gidecek. Halka bağlı olanlar gelecektir. Artık halkın çocukları iktidar olacak, bunları bilsinler. İl başkanlarına sesleniyorum. İnat etme, yağ çekme, güçlü ol, düş peşimize, gidelim Ankara'ya. Ankara'da tüyü bitmemiş yetemin hakkıyla verdilen vergilerle 50 milyon dolara bina yaptırabilirsin, İsmet Paşa'nın torununu milettevekili yapmaz,

kendi sekreterini utanmadan arlanmadan milletvekili yaparsın ama ama 50 milyon dolarlık bina seni iktidar yapmaz. Halkın sevgisi ve hakkın sevgisi seni iktidar yapar" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Mustafa Sarıgül, halkın sevgi gösterileri arasında yayladan yine helikopterle şenlik alanından ayrıldı.

(AY-OK-Y)

Kaynak: İHA