Sirte Haberleri

Sirte haber, Sirte son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sirte 6.1.2020
UMH: "Sirte'ye ilerleyen Hafter güçleri püskürtüldü"
Libya'da uluslararası tanınırlığa sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) güçleri, darbeci General Halife Hafter milislerinin Sirte'ye yönelik saldırısının püskürtüldüğünü açıkladı.
Sirte 5.1.2020
4 Ocak 2020 Haberleri
4 Ocak 2020 Manşet Haberleri.
Sirte 3.1.2020
AB'den Libya tezkeresi açıklaması
Libya'nın Trablus ve Sirte gibi batısındaki şehirleri, BM tarafından desteklenen ve uluslararası alanda tanınan Fayiz es-Serrac liderliğindeki UMH kontrol ediyor.
Sirte 20.12.2019
Libya'da darbeci Hafter güçlerinin saldırısında 5 güvenlik görevlisi öldü
Libya'nın Sirte kentinde, darbeci General Halife Hafter güçlerinin hava saldırısında 5 güvenlik görevlisi öldü, 4 güvenlik görevlisi yaralandı.
Sirte 20.12.2019
Libya'da darbeci Hafter güçlerinin saldırısında 2 güvenlik görevlisi öldü
Libya'nın Sirte kentinde, darbeci General Halife Hafter'e bağlı güçlerin hava saldırısında 2 güvenlik görevlisi öldü, 4 güvenlik görevlisi yaralandı.
Sirte 17.12.2019
Libya'da hükümete bağlı birlikler, Hafter güçlerinin saldırısını püskürttü
"Hafter güçleri Sirte'yi paralı askerlerin merkezi yapmaya çalışıyor" Öte yandan Sirte'yi Koruma ve Güvenliğini Sağlama Gücü Sözcüsü Taha Hadid yaptığı yazılı açıklamada, Hafter güçlerinin Trablus'un 450 kilometre doğusundaki Sirte kentini yabancı paralı askerlerin merkezi yapmaya çalıştığını savundu.
Sirte 16.12.2019
Libya'daki UMH'den Sisi'ye cevap: Egemenliğimize yönelik tehditleri kabul etmiyoruz
UMH'nin görevini yerine getirme meşruiyeti ve kararlarının bağımsızlığına vurgu yapılan açıklamada, Sirte'de terör örgütü DEAŞ'a karşı yürütülen operasyon ile rekor sürede bölgenin temizlendiğini herkesin bildiğine dikkat çekildi.
Sirte 1.12.2019
Libya'daki UMH'den BAE'ye "sivil bölgeleri vurma" suçlaması
Libya'da uluslararası tanınırlığa sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ülkenin doğusundaki Hafter güçlerine destek amacıyla Sirte kentindeki sivil hedefleri vurma suçlaması yöneltti.
Sirte 1.10.2019
Libya'da UMH, BAE'yi Sirte'yi vurmakla suçladı
Libya'da uluslararası tanınırlığa sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE), ülkenin doğusundaki Sirte kentinde yeni bir sivil hedefe hava saldırısı düzenlemekle suçladı.
Sirte 28.9.2019
Libya'da, UMH'den BAE'ye "Sirte'yi vurdu" suçlaması
Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Birleşik Arap Emirliklerini (BAE), ülkenin doğusundaki Hafter güçlerine destek amacıyla, Sirte kentindeki sivil stratejik hedefleri bombalamakla suçladı.
Sirte 28.9.2019
Libya'nın Sirte kentindeki UMH güçlerine hava saldırısı
Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümetinin (UMH) Sirte'deki güçlerine düzenlenen hava saldırısında 1 kişi yaşamını yitirdi.
Sirte 25.9.2019
Libya'da Hafter'e bağlı uçaklar UMH birliklerini vurdu
Libya basınında yer alan haberlere göre, UMH'ye bağlı Sirte'deki yerel güçlerin komutanı Ennias Abdullah, Hafter'e bağlı savaş uçaklarının Misrata'nın doğusunda UMH birliklerine ait iki aracı vurduğunu aktardı, ancak can kaybı olup olmadığına dair ayrıntı paylaşmadı.
Sirte 20.9.2019
Libya'da DEAŞ üyesi 8 terörist öldürüldü
Terör örgütü DEAŞ'ın 2015 yılı başında Libya'nın Sirte kentinde kontrolü sağlaması üzerine, ABD ve UMH'ye bağlı güçler ortak operasyonlar düzenlemiş ve Aralık 2016'da kentin terör örgütünden kurtarıldığı duyurulmuştu.
Sirte 17.9.2019
Hafter güçleri Sirte kentine yeniden terörü getirmekle suçlandı
Libya Devlet Yüksek Konseyi, ülkenin doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter ile ona destek veren ülkeleri, doğudaki Sirte kentine yeniden terörü getirmeye çalışmakla suçladı.
Sirte 17.9.2019
Libya'nın Sirte kentindeki UMH güçlerine hava saldırısı: 2 ölü
Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümetinin (UMH) Sirte'deki güçlerine düzenlenen hava saldırısında iki kişi yaşamını yitirdi.
Sirte 15.9.2019
Libya'nın Sirte kentindeki UMH güçlerine SİHA saldırısı
Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Sirte'deki güçlerine Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile saldırı düzenlendiğini bildirdi.
Sirte 25.7.2019
Libya'nın el koyduğu İtalyan balıkçı teknesi serbest bırakıldı
İtalya Başbakanlığından, önceki gün Libya Sahil Güvenlik ekiplerince el konulan İtalyan balıkçı teknesinin serbest bırakıldığı bildirildi. Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Mazara del Vallo filosuna bağlı "Tramontana" isimli balıkçı teknesinin Sirte Körfezi'nde avlanırken Libya Sahil Güvenlik görevlilerince durdurulduğu belirtildi.
Sirte 23.7.2019
Libya açıklarında İtalyan balıkçı teknesine el konuldu
İtalya Dışişleri Bakanlığı, Libya devriye botunun, bir İtalyan balıkçı teknesine Sirte Körfezi'nde el koyduğunu duyurdu.
Sirte 15.7.2019
Libya'nın Sirte kentindeki mühimmat deposunda patlama
Libya'nın Sirte kentinde Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) ait askeri karargahın mühimmat deposunda sıcak hava nedeniyle patlama meydana geldi.
Sirte 14.6.2019
Hafter milisleri petrol sahasına girdi
Bingazi ile Sirte arasındaki pek çok kenti kapsayan Petrol Hilali Bölgesi, zengin petrol rezervlerinin yanı sıra Sidra, Ras Lanuf ve Brega petrol limanlarına ev sahipliği yapıyor.
Sirte 12.6.2019
GRAFİKLİ - Libya'nın başkenti Trablus için "yıpratma savaşı" sürüyor
- Hafter'in "Petrol Hilali"ni kaybetme korkusu Benzer şekilde, Hafter'e bağlı özel kuvvetler komutanı Venis Buhamade, birliklerinin Trablus'un 450 kilometre doğusundaki Sirte'den 320 kilometre uzaklıktaki Ecdebiye'ye uzanan bölgeyi korumakla görevlendirildiğini açıkladı.
Sirte 16.5.2019
Hafter'den Trablus Saldırısında Manevra Değişikliği
Hafter daha önce de benzer şekilde Sirte kentine saldırarak UMH saflarında savaşan Misrata birliklerinin dikkatini dağıtmaya çalışmıştı.
Sirte 11.3.2019
Libya'da Umh Sirte'ye Dönük Seferberlik İlan Etti
LUlusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Sirte kentine dönük seferberlik ve olağanüstü hal ilan etti.
Sirte 13.1.2019
Grafikli - Arap Baharı Yıllar İçinde Kışa Döndü
Arap Baharı isimli sürecin hafızalarda iz bırakan en önemli sahnelerinden biri de devrik lider Kaddafi'nin 20 Ekim 2011'de Sirte'de öldürüldüğünü gösteren görüntüler oldu.
Sirte 22.11.2018
Koca Piri Reis" Araştırma Gemisinin 40. Yılı
-"Farklı denizlerde araştırmalar yaptı" DEÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Günay Çifci de geminin kesintisiz olarak başta Türkiye karasularında, Gürcistan'dan Kıbrıs'ın güneyine, Romanya'dan Libya Sirte Körfezi'ne kadar birçok farklı denizde ulusal hak ve menfaatler için bayrak dolaştırıp araştırmalar yaptığını anlattı.
Sirte 29.10.2018
Libya'daki Deaş Saldırısı Sonrası Umh'den Açıklama
DEAŞ'ın Libya'daki varlığı Terör örgütü DEAŞ'ın 2015 yılı başında Libya'nın Sirte kentinde kontrolü sağlaması üzerine, ABD ve UMH'ye bağlı güçler ortak operasyonlar düzenlemiş, Aralık 2016'da kentin terör örgütünden kurtarıldığı duyurulmuştu.
Sirte 29.10.2018
Libya'da Deaş Saldırısı: 4 Ölü
Terör örgütü DEAŞ'ın 2015 yılı başında Libya'nın Sirte kentinde kontrolü sağlaması üzerine, ABD ve Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçler ortak operasyonlar düzenlemiş ve Aralık 2016'da kentin terör örgütünden kurtarıldığı duyurulmuştu.
Sirte 13.9.2018
Libya Parlamentosu Anayasa Referandumu İçin Olağanüstü Toplanacak
Libya Ulusal Petrol Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, söz konusu kararın Kurumun Cedran'ın cezalandırılması yönündeki çağrıları ile başsavcı ofisi ve diğer ilgili birimlerle birlikte gösterdiği ortak çabalar sonucu alındığını belirtti. Cedran'ın 2013'ten 2016'ya kadar Sirte körfezindeki petrol limanlarını kapatarak Libya devletini çok sayıda can kaybına ve 60 milyar doları aşan maddi zarara uğrattığı hatırlatılan açıklamada, Cedran'ın 2011'den bu yana Libya kurumlarının istikrarını sarsma girişimlerinin, halkın sıkıntılarını artırdığı kaydedildi.
Sirte 25.8.2018
Libya'daki Terör Saldırısını Deaş Üstlendi
Libya'da 2011 yılında Muammer Kaddafi'nin devrilmesinin ardından ortaya çıkan kaos ve istikrarsızlık ortamı, DEAŞ'ın bölgede varlık bulmasına yol açmıştı. Kıyı şehri Sirte'yi kontrolüne alan örgüt 2016 yılında düzenlenen operasyonların ardından kıyı hattından iç bölgelere çekilmek zorunda kalmıştı.
Sirte 16.7.2018
BM'den "Libya'daki Mevcut Durum Sürdürülemez" Uyarısı
Bingazi ile Sirte illeri arasındaki pek çok kenti kapsayan Petrol Hilali Bölgesi'nde, zengin petrol rezervlerinin yanı sıra Sidra, Ra's Lanuf ve Brega petrol limanları yer alıyor.
Sirte 5.7.2018
Libya'nın Doğusunda Petrol İhracatını Durdurma Tehdidi
Bingazi ile Sirte illeri arasındaki pek çok kenti kapsayan Petrol Hilali Bölgesi'nde, zengin petrol rezervlerinin yanı sıra Sidra, Ra's Lanuf ve Brega petrol limanları yer alıyor.
Sirte 4.7.2018
Libya'da Hafter Güçlerinden Petrolle İlgili Yabancı Şirketlere Teminat
Bingazi ile Sirte illeri arasındaki pek çok kenti kapsayan Petrol Hilali Bölgesi'nde, zengin petrol rezervlerinin yanı sıra Sidra, Ra's Lanuf ve Brega petrol limanları yer alıyor.
Sirte 3.7.2018
Katar, Libya'daki Petrol Hilali Bölgesinde Yaşanan Gelişmelerden Endişeli
Bingazi ile Sirte illeri arasındaki pek çok kenti kapsayan Petrol Hilali Bölgesi'nde, zengin petrol rezervlerinin yanı sıra Sidra, Ra's Lanuf ve Brega petrol limanları yer alıyor.
Sirte 3.7.2018
Libya'dan Mısır'ın Sınır Giriş Ücret Zammına Misilleme
Libya geçici hükümeti El Beyda şehrinde, Mısır yetkililerinin Libyalıların Mısır’a giriş ve çıkış ücretlerini artırma kararına misilleme olarak Mısırlıların ve araçlarının Libya’ya giriş ve çıkış ücretlerini artırma kararı aldığını açıkladı.
Sirte 3.7.2018
AB'den Libya'ya 7 Milyon Avroluk Ek Destek
Maria Luiza Ribeiro Viotti da fonun, 2016'dan bu yana Beni Velid, Bingazi, Kikla, Sebha, Sirte, Trablus ve Ubari'de 285 projeyi uygulamaya koyduğunu ifade ederek, söz konusu projelerin, elektrik şebekesi, altyapı, hastane ve okulları kapsadığı bilgisini verdi.
Şu an buradasınız: Sirte Haberleri | Sirte Haber - Haberler - Sayfa 8 - Sirte haberleri, son dakika sirte haber ve gelişmeleri burada. Hafter güçlerinin Trablus'un güneyine düzenlediği havan saldırısında 2 çocuk öldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 16:52:01. #1.15#
title