Sirte Haberleri

Sirte haber, Sirte son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sirte 8.6.2020
Son dakika haber: Libya ordusu: Sirte'nin kurtarılması an meselesi
Bir son dakika haberine göre Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin işgalindeki sahil kenti Sirte'nin kurtarılmasının "an meselesi" olduğunu duyurdu.
Sirte 8.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Libya'da dengeler değişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Libya'da dengeler değişti. Hedef Sirte'nin çevresini alarak Sirte'yi kontrol etmek.
Sirte 8.6.2020
Libya'da bir petrol sahasında daha üretime yeniden başlandı
Hafter'e bağlı "Petrol Tesisleri Muhafızları" isimli silahlı grup, Almanya'da Libya krizine ilişkin uluslararası Berlin Konferansı düzenlenmeden yalnızca bir gün önce, 18 Ocak'ta Hafter kontrolündeki Sirte Operasyon Dairesi'nden gelen talimatla Petrol Hilali bölgesinde bulunan Brega, Ras Lanuf, Hariga, Zuveytine ve Sidra'daki ihracat limanlarını kapatmıştı.
Sirte 8.6.2020
Libya'nın Sirte kentinde aidiyeti belirsiz uçakların düzenlediği saldırıda 4 asker öldü
Libya'nın doğusundaki Sirte kentinde çatışma bölgelerine düzenlenen hava saldırılarında 4 askerin öldüğü belirtildi.
Sirte 8.6.2020
Libya'da Tuareglerin yaşadığı Avbari'deki askeri oluşumlar hükümete desteğini açıkladı
Libya ordusu geçen 5 Haziran Cuma günü Terhune kentini ele geçirmiş ?Cumartesi günü ise, Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarmak için "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattığını duyurmuştu.
Sirte 8.6.2020
Libya hükümeti "Sirte ve Cufra'yı aldıktan sonra" masaya oturmaya hazır
Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin işgalindeki sahil kenti Sirte ve stratejik askeri hava üssüne ev sahipliği yapan Cufra bölgelerini kurtardıktan sonra, "müzakere masasına oturacaklarını, ancak bu iki...
Sirte 8.6.2020
Libya?da Hafter'i destek veren Wagner, camiyi kundakladı
Libya'nın Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Sirte kentinde ilerleyişini sürdürürken,ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter destek veren Rus paralı asker Wagner birlikleri, 'geri çekildikleri bölgeleri tahrip etmeye devam ediyor.
Sirte 8.6.2020
Libya'da Hafter'i destek veren Wagner, camiyi kundakladı
Libya'nın Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Sirte kentinde ilerleyişini sürdürürken,ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter destek veren Rus paralı asker Wagner birlikleri, ?geri çekildikleri bölgeleri tahrip etmeye devam ediyor.
Sirte 8.6.2020
Libya ordusu: BAE'ye ait SİHA'lar Misrata'da bir hastaneyi bombaladı
Libya ordusu cumartesi günü, Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri, Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarmak için "Zafer Yolları" adını verdikleri yeni bir harekat başlattığını duyurmuştu.
Sirte 8.6.2020
UMH güçleri, Sirte'de Hafter milislerine ait bir tankı ele geçirdi
Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçler, 'Zafer Yolları' operasyonu sırasında Sirte kentinde Hafter milislerine ait bir tankı ele geçirdi.
Sirte 8.6.2020
Hafter'in Sözcüsü Mismari: "Bazı ülkeler bizi hayal kırıklığına uğrattı"
Geçen cuma günü Terhune kentini ele geçiren Libya ordusu ?cumartesi günü, Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri, Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarmak için "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattığını duyurmuştu.
Sirte 7.6.2020
Libya ordusu, Sirte'yi kurtarmak için kentin banliyölerine askeri sevkiyatı artırdı
Libya'da, başkent Trablus'un yaklaşık 450 kilometre doğusundaki sahil kenti Sirte'ye ilerleyen Libya ordusu, kentin banliyölerine doğru askeri sevkiyatı artırdı.
Sirte 7.6.2020
Libya'daki en büyük petrol sahası Şerara'da üretim yeniden başladı
Hafter'e bağlı "Petrol Tesisleri Muhafızları" isimli silahlı grup, Almanya'da Libya krizine ilişkin uluslararası Berlin Konferansı düzenlenmeden sadece bir gün önce, 18 Ocak'ta Hafter kontrolündeki Sirte Operasyon Dairesinden gelen talimatla Petrol Hilali bölgesinde bulunan Brega, Ras Lanuf, Hariga, Zuveytine ve Sidra'daki petrol ihracat limanlarını kapatmıştı.
Sirte 7.6.2020
BAE'li siyaset bilimcinin Mısır'ı, Libya'ya müdahale için kışkırtan paylaşımına tepki
Ne olmuştu? 3 Haziran'da başkent Trablus'un idari sınırlarında kontrolü tamamen sağlayan Libya ordusu, 5 Haziran'da Terhune kentini Hafter milislerinden temizlemişti. Beni Velid kentindeki milislerin çekilmesinin üzerine de Libya ordusu dün devrik lider Muammer Kaddafi'nin memleketi Sirte'ye operasyon başlatmıştı.
Sirte 7.6.2020
UMH güçleri, Sirte'de BAE'ye ait iki SİHA düşürdü
Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçler, Sirte'de Hafter milislerine destek veren Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait iki silahlı insansız hava aracı (SİHA) düşürdüLibya'nın Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı Sirte-Cufra...
Sirte 7.6.2020
Libya Ordusu, Sirte'de Hafter'e bağlı 10 milisi etkisiz hale getirdi
Libya Ordusunun Sirte kentine düzenlediği hava saldırısında, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı 10 milis öldürüldü.
Sirte 7.6.2020
6 Haziran 2020 Haberleri
6 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Sirte 6.6.2020
Libya Ordusu Sirte'de BAE'ye ait SİHA düşürdü
Libya Ordusu, Sirte'de, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerine destek veren Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait bir SİHA düşürdü.
Sirte 6.6.2020
Sirte'de bulunan Hafter milisleri kaçtı
Libya'nın Sirte kentine Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) yeni bir operasyon başlatmasının ardından Darbeci General Hafter'e bağlı milislerin kaçtıkları görüldü.
Sirte 6.6.2020
Flaş... Flaş...
Libya ordusunun Trablus'un 450 kilometre doğusunda yer alan Sirte kentini darbeci Hafter milislerinden geri aldığı açıklandı.
Sirte 6.6.2020
Flaş... Flaş...
Libya'dan son dakika açıklaması geldi. Libya hükümeti, Petrol Tesisleri Güvenliği Müdürlüğü en büyük petrol sahası Şerare doğalgaz alanı ile Melite Petrol kompleksi arasındaki bağlantı borusunun vanalarını açtığını ilan etti. Libya ordusuna bağlı UMH birlikleri, başkentin yaklaşık 450 kilometre doğusundaki sahil kenti Sirte'ye giriş yaptığı bildirildi.
Sirte 6.6.2020
Son dakika haber: Eski Tunus Cumhurbaşkanı Merzuki, Hafter milislerine karşı başarı kazanan Libya hükümetini kutladı
Hafter milislerini tüm bu geniş alandan çıkaran Libya Ordusu, dün yeni hedeflerinin milislerin işgalindeki Sirte, Cufra ve güneydeki petrol sahaları olduğunu duyurmuştu.
Sirte 6.6.2020
Flaş... Flaş...
Libya ordusunun, ülkenin doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in kontrolündeki ve başkentin 400 kilometre doğusundaki sahil kenti Sirte'ye girdiği duyuruldu.
Sirte 6.6.2020
Kahire'de toplanan Hafter cephesinden 8 Haziran'da ateşkes çağrısı
Hafter milislerini tüm bu geniş alandan çıkartan Libya ordusu, dün yeni hedeflerinin milislerin işgalindeki Sirte, Cufra ve güneydeki petrol sahaları olduğunu duyurmuştu.
Sirte 6.6.2020
Vişke beldesini ele geçiren Libya ordusu, Sirte kentine ilerliyor
Libya ordusu, Sirte'nin batısındaki Vişke beldesini ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtararak bölgede kontrolü sağladığını duyurdu.
Sirte 6.6.2020
Flaş... Flaş...
Libya ordusu, Sirte'nin batısındaki Vişke beldesini Hafter milislerinden kurtararak bölgede kontrolü sağladığını duyurdu.
Sirte 6.6.2020
Libya ordusu, Sirte'nin batısındaki Vişke beldesini Hafter milislerinden kurtararak bölgede...
Libya ordusu, Sirte'nin batısındaki Vişke beldesini Hafter milislerinden kurtararak bölgede kontrolü sağladığını duyurdu.
Sirte 6.6.2020
Libya Ordusu, milislerin işgalindeki bölgeleri kurtarmak için "Zafer Yolları" harekatı başlattı
Libya Ordusu, sahil kenti Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarmak için "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattığını duyurdu.
Sirte 6.6.2020
UMH güçlerinden yeni harekat: "Zafer Yolları"
Libya'nın Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı Sirte-Cufra Operasyon Odası Sözcüsü Tuğgeneral el-Hadi Derah, Vaşka ve Cufra arasındaki bölgeleri Hafter milislerinden kurtarmak için "Zafer Yolları" adlı bir harekat başlatıldığını duyurdu.
Sirte 6.6.2020
Libya'dan Sirte ve Cufra kentlerine "Zafer Yolları" operasyonu
Libya Ordusu, sahil kenti Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri kurtarmak için "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattığını duyurdu.
Sirte 6.6.2020
Libya Ordusu, sahil kenti Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri kurtarmak için...
Libya Ordusu, sahil kenti Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri kurtarmak için "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattı.
Şu an buradasınız: Sirte Haberleri | Sirte Haber - Haberler - Sayfa 5 - Sirte haberleri, son dakika sirte haber ve gelişmeleri burada. - Libya özel kuvvetlerinden Sirte'ye askeri sevkiyat.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 04:20:39. #1.14#
title