Şırnakta Çatışma: 2 Uzman Çavuş Şehit Oldu
Haberler » Güncel » Haber

Şırnakta Çatışma: 2 Uzman Çavuş Şehit Oldu

Şırnak'ta Çatışmaya Giren Güvenlik Güçleri 2 Uzman Çavuşu Şehit Verdi. Mersinli Uzman Çavuş Sedat Damburacı 4 Ay Sonra Baba Olacaktı, Gaziantepli Ali Çiftçi İse Evleneli Sadece 2 Ay Olmuştu.

Şırnakta Çatışma: 2 Uzman Çavuş Şehit Oldu

Teröristlerle Şırnak’ta çatışmaya giren güvenlik güçleri 2 uzman çavuşu şehit verdi. Mersinli uzman çavuş Sedat Damburacı 4 ay sonra baba olacaktı, Gaziantepli Ali Çiftçi ise evleneli sadece 2 ay olmuştu. 10 PKK’lının öldürüldüğü operasyon sürüyor.

ŞIRNAK’ın Uludere İlçesi’nin Uzungeçit Beldesi’ne bağlı Tanin bölgesi kırsal alanında arama ve tarama faaliyetlerinde bulunan güvenlik güçleri, önceki gün öğleden sonra bir grup PKK’lı teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin ’Teslim ol’ çağrısına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada 2’si kadın 10 PKK’lı terörist öldürülürken, uzman çavuşlar Sedat Damburacı ve Ali Çiftçi şehit oldu. Öldürülen teröristlerin üzerinde bir M-16 otomatik tüfeği, sekiz Kalaşnikof piyade tüfeği, bir Bixi makinalı tüfek, yedi patlayıcı madde düzeneği, sekiz sırt çantası, telefon, telsiz, muhtelif giyim eşyası, bol miktarda mühimmat, doküman ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamada, "Vatandaşlarımızın bölgede huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak maksadıyla, güvenlik güçlerince, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlara kararlılıkla devam edilmektedir" denildi.

BABA OLACAKTI 5 yıldır Şırnak’ta görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Sedat Damburacı (26), babalık duygusunu tadamadı. Mersin’in Mut İlçesi’nde oturan babası Mehmet Damburacı, oğlunun bir hafta önce gelerek akrabaları ve arkadaşları ile hasret giderdiğini, iznini kullandıktan sonra 5 aylık hamile eşi Gül Damburacı ile Şırnak’a döndüğünü söyledi. Gelininin 4 ay sonra erkek bebek dünyaya getireceğini bildiren baba Damburacı, "Oğlum, oğlunu göremeden, babalık duygusunu tadamadan şehit oldu. Allah’a isyan etmeyeceğiz. Oğluma şehitlik nasip oldu" diyerek gözyaşı döktü.

2 AYLIK EVLİYDİ Jandarma Uzman Çavuş Ali Çiftçi’nin iki aylık evli olduğu ve 15 gün önce Şırnak’a tayin edildiği bildirildi. Ali Çiftçi (29), iki aylık eşi Elif Çiftçi ve Gaziantep’te oturan annesi Ülger Çiftçi ile 10 gün önce, daha önce görev yaptığı Kırklareli’den yeni görev yeri Şırnak’a giderek tuttuğu eve yerleşti. Geliniyle birlikte yeni evlerini yerleştirmeye çalışan Ülger Çiftçi, oğlunun şehit haberini alınca fenalaşıp hastaneye kaldırıldı. 4 erkek çocuk sahibi olan baba Arif Çiftçi ise, oturduğu Gaziantep Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evinde acı haberi aldı. Metin olmaya çalışan baba Çiftçi, "Allah rahmet eylesin. Söylenecek bir şey yok" diye konuştu.

2 SALDIRI 4 YARALI Şırnak’ın Silopi İlçesi Siyahkaya bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında, terör örgütü mensupları tarafından yol kenarına önceden döşenen el yapımı patlayıcı uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamada iki asker yaralandı. Erzincan’ın Kuruçay Köyü ile İliç ilçesi arasında görevden dönen askeri konvoya önceki gece teröristlerce ateş açıldı. İki asker hafif yaralandı.

Hepimizin şehidi

Şehit Uzman Çavuş Ali Çiftçi’nin babası Arif Çiftçi’yi Gaziantep’teki evinde ziyaret eden 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan Kurmay Albay Fikret Bayır, "Sizler artık Türk Milleti’ne mal olmuş bir ailesiniz. O, düne kadar sizin evladınızdı. Ama, artık hepimizin şehidi" dedi.