Şırnaklılar Tepkili: Yaşananlar 1990'ları Geride Bıraktı

Şırnaklılar Tepkili: Yaşananlar 1990'ları Geride Bıraktı

Şırnak'ta polis aracının arkasına bağlanan bir cenazenin yerde sürüklendiğini gösteren fotoğraf ve görüntülere Şırnaklılar tepki gösterdi.

Şırnaklılar Tepkili: Yaşananlar 1990'ları Geride Bıraktı
05.10.2015 18:05 | Son Güncelleme: 05.10.2015 18:05

Şırnak'ta polis aracının arkasına bağlanan bir cenazenin yerde sürüklendiğini gösteren fotoğraf ve görüntülere Şırnaklılar tepki gösterdi. Olayı 'insanlık dışı' olarak nitelendiren vatandaşlar, “Burada yaşananlar 1990’ları da geride bıraktı” ifadelerini kullanıyor.

Şırnak merkezde 2 gün önce çatışmada öldürülen Hacı Lokman Birlik’in cenazesinin zırhlı aracın arkasına bağlanarak yerde sürüklendiği ortaya çıktı. Olaya Cizre halkı tepki gösterdi. Hükümet başta olmak üzere bütün Türkiye'nin bu olayın üstüne gitmesi gerektiğini belirten Mustafa Çömlek, 90’lı yıllara dönüldüğünü söyledi. Çömlek, “Orada sürüklenen aslında insanlıktır. Biz bu durumu 1990’lı yıllarda da yaşamıştık. Eğer bir cenaze panzerlerin arkasında sürükleniyorsa orada vahşet var demektir. Cumhurbaşkanı ve Başbakan başta olmak üzere bütün Türkiye’nin bu konu üzerinde durması lazım. Çünkü orada sürüklenen insan değil, insanlığın kendisidir." dedi. İsminin yazılmasını istemeyen başka bir Şırnaklı vatandaş ise "Olayı nefretle kınıyorum. Bu vahşetin IŞİD’den hiçbir farkı yoktur. Başbakan ve Cumhurbaşkanı bunları görsün. Bu basına yansıyan görüntülerdir. Bir de yansımayanlar var. Devletin bir an önce bölgeye el atması lazım.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şırnaklılar Tepkili: Yaşananlar 1990'ları Geride Bıraktı - Şırnak
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 21:44:45. #1.14#
title