Şırnak'ta Şehit Olan Piyade Er Mesut Yılmaz, Memleketi Gazipaşa'da Toprağa Verildi

Şırnak'ta Şehit Olan Piyade Er Mesut Yılmaz, Memleketi Gazipaşa'da Toprağa Verildi

Terhisine 25 Gün Kala Şırnak'ta Teröristlerle Girilen Çatışmada Şehit Olan Piyade Er Mesut Yılmaz, Memleketi Antalya'nın Gazipaşa İlçesine Bağlı Yakacık Köyünde Toprağa Verildi.

Şırnak'ta Şehit Olan Piyade Er Mesut Yılmaz, Memleketi Gazipaşa'da Toprağa Verildi

Terhisine 25 gün kala Şırnak'ta teröristlerle girilen çatışmada şehit olan piyade er Mesut Yılmaz, memleketi Antalya'nın Gazipaşa ilçesine bağlı Yakacık köyünde toprağa verildi.

Defin sırasında şehir erin annesi Fatma Yılmaz baygınlık geçirdi. Acılı anneye 112 ekipleri müdahale etti.

Şehit piyade er Mesut Yılmaz için Yakacık köyü camiinde cenaze töreni düzenlendi. Cenazesi önce baba evine getirilen şehit er için düzenlenen törene, Antalya merkez başta olmak üzere komşu ilçelerden kurum amirleri, komutanlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yakacık Camii avlusunda şehit cenazesine sarılan yakınları güçlükle yatıştırılabildi. Gazipaşa Devlet Hastanesi 112 ekipleri gün boyunca şehit erin ailesini kontrol altında tuttu. Yakacık Camii'nde ikindi namazına mütakip kılınan cenaze namazının ardından Şehit Er Yılmaz'ın tabutu vatandaşların omuzlarında yaklaşık 3 kilometre taşınarak Yakacık köyü mezarlığına getirildi. Anamur-Gazipaşa karayolu yaklaşık 1 saat trafiğe kapandı.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı törende PKK terör örgütü aleyhine sloganlar atıldı, tekbirler getirildi.

Şehidin annesi Fatma Yılmaz, defin esnasında yine fenalık geçirdi. Ambulansa taşınan anneye sağlık ekipleri müdahale etti.

Baba Naci yılmaz ise sükûnetini bozmadı. Şehidin kardeşleri Mehmet ve Mevlüt Yılmaz ise arkadaşlarının yardımıyla ayakta zor durabildi.