Şırnak'ta Operasyon: 6 Terörist Etkisiz Hale Getirildi, 1 Şehit

Şırnak'ta Operasyon: 6 Terörist Etkisiz Hale Getirildi, 1 Şehit

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Küpeli Dağı Bölgesinde Bugün Bir Sığınakta Teröristlerle Sağlanan Sıcak Temasın Ardından Çıkan Çatışmada, 4'ü Kadın 2'si Erkek Toplam 6 Teröristin Etkisiz Hale Getirildiğini Bildirdi.

Şırnak'ta Operasyon: 6 Terörist Etkisiz Hale Getirildi, 1 Şehit

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Küpeli Dağı bölgesinde bugün bir sığınakta teröristlerle sağlanan sıcak temasın ardından çıkan çatışmada, 4'ü kadın 2'si erkek toplam 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin 7 Ekim tarihinde Şırnak bölgesinde görev yapan askeri birliğe düzenlenen saldırıda bir astsubay ile 12 eri şehit eden terörist gruba mensup olduklarının değerlendirildiği belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda, şunlar kaydedildi:

''Şırnak Küpeli Dağı bölgesinde; kış hazırlıklarını sürdüren ve güvenlik güçlerine yönelik eylem arayışında bulunan bir grup PKK terör örgütü mensubuna yönelik olarak, 4 Aralık 2007 tarihinde bir operasyon gerçekleştirilmiştir.

Operasyon sırasında Küpeli Dağı bölgesindeki bir sığınakta teröristlerle sıcak temas sağlanmıştır. Güvenlik güçlerinin 'teslim ol' çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık vermesi sonucu meydana gelen çatışmada, 4'ü kadın 2'si erkek olmak üzere, toplam 6 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, teröristlere ait sığınakta bol miktarda erzak ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Etkisiz hale getirilen teröristlerin, 7 Ekim 2007 tarihinde 1 astsubay ile 12 eri şehit eden terörist gruba mensup oldukları değerlendirilmiştir.

Operasyonda meydana gelen çatışmada bir subayımız şehit olmuştur.

Vatandaşlarımızın bölgede huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak maksadıyla, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlara aralıksız ve kararlılıkla devam edilmektedir.''