Şırnak'ta 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Şırnak'ta 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesinde Sürdürülen Operasyonlarda 4 Terörist Silahlarıyla Birlikte Ölü Ele Geçirilirken, Silopi İlçesinde İse 1 Terörist Güvenlik Güçlerine Teslim Oldu.

Şırnak'ta 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde sürdürülen operasyonlarda 4 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirilirken, Silopi ilçesinde ise 1 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Bölgede devam eden operasyonlarda ise terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, "Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleriyle bir grup terörist arasında çıkan çatışmada, 4 terörist etkisiz hale getirildi. Terör örgütünden kaçan bir terörist ise Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün güvenlik güçlerine teslim oldu. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde de önceki gün 5 ayrı sığınakta 1 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 3 adet el bombası, 5 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 500 gram

A-4 patlayıcı madde, 140 adet Biksi makineli tüfek mermisi, 1 adet tuzaklanmış el bombası, çeşitli gıda maddesi ve muhtelif yaşam malzemesi bulundu" denildi.

(MD-AŞ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA