Şırnak: Şırnak'ta Günlerdir Karda Mahsur Kalan Vatandaşlara Ulaşıldı

Şırnak: Şırnak'ta Günlerdir Karda Mahsur Kalan Vatandaşlara Ulaşıldı

Şırnak: Şırnak'ta Günlerdir Karda Mahsur Kalan Vatandaşlara Ulaşıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 3 Gündür Yolda Mahsur Kalan Öğrenci ve Öğretmenler ile Bir Cenazeye, Belediye ve Vatandaşların Yoğun Çabaları Sonucu Ulaşıldı. Belediye Başkanı, İş Makinesi Sıkıntısı Çektikleri İçin Günlerdir Kapalı Olan Yolları Açamadıklarını Söyleyerek, Yetkililerden Yardım İstedi.

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 3 gündür yolda mahsur kalan öğrenci ve öğretmenler ile bir cenazeye, belediye ve vatandaşların yoğun çabaları sonucu ulaşıldı. Belediye başkanı, iş makinesi sıkıntısı çektikleri için günlerdir kapalı olan yolları açamadıklarını söyleyerek, yetkililerden yardım istedi.

Beytüşşebap İlçesi'nde 3 gün aralıksız yağan kar, hayatı adeta durma noktasına getirdi. Başka il ve ilçelerden evlerine dönmek üzere yola çıkan öğretmen ve öğrenciler, yaklaşık 2 metreyi bulan kar kalınlığı sebebiyle yolda mahsur kalırken, içinde bulundukları araçlar da Habur 2 Köprüsü'nde konvoy haline geldi. Kar yağışının ardından 6 günden beri yolların kapalı olduğu Beytüşşebap İlçesi'nde, Köy Hizmetleri'ne bağlı araçların bozulması ve yedek parçalarının ilçede bulunmaması nedeniyle bu araçlar da kurtarma operasyonunda kullanılamadı.

Araçların kullanılamaması üzerine Belediye Başkanı Faik Dursun ve vatandaşların oluşturduğu yaklaşık 150 kişilik bir grup, mahsur kalan vatandaşlara ulaşabilmek için ellerinde küreklerle sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalara başladı. 40 kilometrelik yolun 20 kilometresini kazma küreklerle açan vatandaşlar, çalışmaları daha sonra küçük bir kepçeyle sürdürdü. Uzun uğraşlar neticesinde ulaşılan öğrenci ve öğretmenler, kendilerini kurtarmaya gelen vatandaşlarla ilçeye gelirken, gencin cenazesi de TEDAŞ'a ait arazi aracıyla taşındı. Yaklaşık 13 saat süren yolculuktan sonra gece 23.00 sıralarında ulaşılan Beytüşşebap'ta cenaze hemen defnedildi.

Başkan Dursun, ilçe yolunun 6 gündür kapalı olmasına rağmen hiçbir yardım alamadıklarını ifade ederek, "İmkanlarımız çok kısıtlı. Vatandaşımız, dondurucu soğukta kendi çabasıyla 40 kilometrelik yolu açtı. Ama burada greyder, dozer 24 saat hazır bulunmalı. Teknolojik imkanlara sahip olunan böyle bir zamanda kazma kürekle olmaz. Buraya iş araçları verilsin" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title