Şırnak: Şırnak'ta 6 Teröristin Teslim Olması

Şırnak: Şırnak'ta 6 Teröristin Teslim Olması

Terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine sığınan 6 terörist, kendileri gibi örgütten kaçmak isteyen yüzlerce kişi bulunduğunu söyledi.

Şırnak: Şırnak'ta 6 Teröristin Teslim Olması

Terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine sığınan 6 terörist, kendileri gibi örgütten kaçmak isteyen yüzlerce kişi bulunduğunu söyledi.

Şırnak'ta terör örgütü PKK'dan kaçan 6 terörist, 5 aylık bir bebek ile birlikte güvenlik güçlerine teslim oldu. Silopi İlçesi'nde teslim olan teröristler, bugün basın önünde, dağda bulunan teröristlere çağrıda bulundu. Güvenlik gerekçesi ile isimleri açıklanmayan teröristlerden 5 aylık bebeği ile birlikte teslim olan şahıs, anlatılanın aksine güvenlik güçlerinin kendilerini çok iyi karşıladıklarını söyleyerek, hiçbir kötü muameleye maruz kalmadıklarını belirtti. Kandırılarak ve çeşitli vaatlerle dağa çıkarılan gençlere örgütten kaçmamaları için çok kötü bir propaganda yapıldığını dile getiren şahıslar, "Biz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, silah zoruyla bizi aldılar. Daha önce de kaçtık, ancak yakalandık ve birçok ceza verdiler. Kaçmak isteyen birçok kişi var, yalnız korkuyorlar. Dağdakilerin hepsi gelip teslim olsun. PKK'nın üst düzey yetkilileri, onların beyinleriyle oynuyor, zihniyetlerini değiştirmeye çalışıyor. 'Herkes sizin düşmanınızdır. Türkiye'ye giderseniz onlar sizin başınızı keser ve ömür boyu ceza verirler" diyorlar. Onun için herkes çekiniyor ve korkudan gelemiyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin onları böyle karşılayacaklarını bilseler gerçekten hepsi geri dönecek. Biz, teslim olunca böyle karşılanacağımızı beklemiyorduk. Gerçekten bize herhangi bir kötü muamele olmadı. Kelepçe dahi takmadılar. Teslim olmak isteyen yüzlerce kişi var. Örgüt içerisinde Türkiye Cumhuriyeti aleyhine sürekli kötü propaganda yapıyorlar ve beyinleri yıkıyorlar. Bunun için tek çare olarak dağda kalmayı seçiyorlar. Orada çok zor şartlar altında yaşıyorduk" ifadelerini kullandı.

Terör örgütüne iş verilmesi vaadi ile katıldığını söyleyen bir terörist ise, çok sıcak karşılandıklarını söyledi. Dağda bulunanlara teslim olmaları çağrısında bulunan ve anlatılanların tamamen korkutma amaçlı propagandalar olduğunu söyleyen şahıs, "Hem Irak'ta hem de örgüt içerisinde kalan arkadaşlar, teslim olun. Buna emin olun, iyi bir şekilde ağırlanacaksınız. Size anlatılanlar tamamen sizleri korkutma amaçlıdır. Hem Dohuk'ta hem de KDP içinde PKK'dan ayrılmış gençler var. Evli ve çocuklu çiftler var. Hepsi gelmek istiyorlar ama korkuyor. Bu bataklığın içinde 1 yıl kaldım. Bizleri en iyi şekilde ağırladıkları için, güvenlik güçlerine teşekkür ediyoruz" dedi.

Kaynak: İHA