Şırnak: Güneydoğuda'ki Sel Felaketinin Ardından

Şırnak: Güneydoğuda'ki Sel Felaketinin Ardından

Şırnak: Güneydoğuda'ki Sel Felaketinin Ardından
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Şırnak Merkezi ile Bağlı İlçelerinde Meydana Gelen Sel Felaketinin Ardından Çok Sayıda Yerel Yönetim, İşadamı ve Hayırsever Tarafından Bölgeye Yardım Gönderilmeye Devam Ediyor.

Şırnak merkezi ile bağlı ilçelerinde meydana gelen sel felaketinin ardından çok sayıda yerel yönetim, işadamı ve hayırsever tarafından bölgeye yardım gönderilmeye devam ediyor.

Valilik'ten alınan bilgiye göre, Şırnak'a Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 bin adet battaniye, 7 bin adet yatak ve yastık, 7 bin adet giyim paketi ve ayakkabı, bin 500 adet ev eşyası, 5 bin adet muhtelif gıda ve 2 bin adet okul çantası ve kırtasiye paketi gönderildi. Başbakanlık Acil Destek Merkezi'nden 150 bin YTL, Başbakanlık Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nden 300 bin, Bayındırlık İskan Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nden 130 bin YTL, Karkey tarafından Silopi İlçesi'ne 30 bin YTL, Şırnak Valiliği İl Özel İdaresi'nden de Silopi İlçesi'ne 110 bin, Uludere İlçesi'ne 50 bin ve Cizre İlçesi'ne 50 bin YTL olmak üzere toplam 210 bin YTL nakit yardımı yapıldı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı gıda (un) yardımı yaparken, sivil savunma ekibi ise Silopi, Uludere ve Cizre ilçelerine personel araç ve gereç teminini sağladı. Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından temel gıda, Kızılay tarafından Silopi, Uludere ve Cizre ilçelerine battaniye, yatak ve benzeri eşyalar gönderildi. Kahramanmaraş Valiliği, Uludere İlçesi'ne muhtelif giyecek ve temel gıda gönderirken, Gaziantep Valiliği ilçeye teknik ekipman, 1 adet dozer, 1 adet loder, 1 adet greyder ve 2 adet kamyon; Eskişehir Valiliği de soba yardımında bulundu. Silopi İlçesi'ne Ülker Grubu, Ceytaş ve Pepsi Grubu tarafından temel gıda, Birleşmiş Milletler Silopi Temsilciliği'nden ev eşyası yardımı yapıldı. Yine Uludere İlçesi'ne Hedef Grubu tarafından ilaç, Mardin Kızıltepe Belediyesi ve Diyarbakır GAP Belediyeler Birliği'nden temel gıda, Mardin Nusaybin Belediyesi ev eşyası yardımı ile Malatya Valiliği'nden 2 araç ve merkez köylere temel gıda ve ev eşyası yardımları yapıldı. Silopi'ye Ankara Ticaret Odası tarafından temel gıda, Deniz Feneri'nden temel gıda ve giyim yardımı yapılırken, Burdur Valiliği'nden Şırnak merkez köylerine gıda ve giyim yardımı, Van Belediyesi'nden de ev eşyası gönderildi.

Vali Selahattin Aparı, sel felaketinde mağdur olan vatandaşlara destekte bulunan herkese Şırnak halkı adına teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title