Şırnak Beytüşşebap'ta Yılan Paniği

Şırnak Beytüşşebap'ta Yılan Paniği

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, güvenlik gerekçesiyle geçen yıl istimlak edilkten sonra yıkılan eski evlerden çıkan yılanlar, yakınlardaki evlere dadandı.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, güvenlik gerekçesiyle geçen yıl istimlak edilkten sonra yıkılan eski evlerden çıkan yılanlar, yakınlardaki evlere dadandı. Casim Bal'a ait evine son bir yıl içerisinde giren 3 yılan, şans eseri kimseye zarar vermeden etkisiz hale getirildi.

Beytüşşebap ilçesi Tatar mahallesi Yakut Bal sokakta, Casim Bal'ın evine giren ve yaklaşık 2 metrelik bir yılan, şans eseri şans eseri kimseye zarar vermeden etkisiz hale getirildi. 4 kişinin yaşadığı evin mutfağında yılan gören çocuklar, babaları Casim Bal'a haber verdi. Casim Bal, komşularının yardımıyla mutfağa giren yılanı, uzun süren çabalar sonucu, kimseye zarar vermeden öldürmeyi başardı.

Ev sahibi Casim Bal, geçtiğimiz yıl güvenlik gerekçesiyle Tatar mahallesinde bulunan eski taş evlerin istimlak edilerek yıktırıldığını belirterek, "Geçen yıl bu taş evler, güvenlik gerekçesiyle istimlak ettirildi. Daha sonra karakol yapılacağı belirtilerek yıktırıldı. Ama sonra mobese kamerasının takılı olduğu bir direk dikildi ve öyle kaldı. Taş evlerin yıkıntıları arasında yuvalanan yılanlar mahalledeki evlere dadandı. Son bir yıl içerisinde evime giren 3'üncü yılanı da şans eseri kimseye zarar vermeden öldürdük. Yaklaşık 2 metre uzunluğundaydı. Hayvanlara zarar vermek gibi bir düşüncem yok ama mutfağıma kadar giren yılan, çocuklarıma zarar verebilirdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkililerinden yardım istiyoruz. Yıkıntıları ilaçlasınlar, yılanlar bir daha bizim evimize girmesin" dedi.

Kaynak: DHA