Şırnak Bakan Bak, İdil'de Halı Sahada Top Oynadı, Toprak Sahada Maç İzledi

Şırnak Bakan Bak, İdil'de Halı Sahada Top Oynadı, Toprak Sahada Maç İzledi

Bakan Bak, İdil'de halı sahada top oynadı, toprak sahada maç izlediŞIRNAK'ın İdil ilçesini ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, önce gençlerle halı sahada top aynadı ardından esnafları ziyaret ettikten sonra bu kez ilçedeki toprak sahada oynanan maçı izledi.

Bakan Bak, İdil'de halı sahada top oynadı, toprak sahada maç izledi

ŞIRNAK'ın İdil ilçesini ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, önce gençlerle halı sahada top aynadı ardından esnafları ziyaret ettikten sonra bu kez ilçedeki toprak sahada oynanan maçı izledi. Bakan Bak, burada yaptığı konuşmada, Sizlerin twitter üzerinden yaptığınız davetler var, bunları takip ettik ve sizlerle bir arada olmak istedik. İdil'imize sizlerinde talepleri doğrultusunda güzel bir tesis kazandıracağız, güzel bir stadyum kazandıracağızdedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, çeşitli incelemelerde bulunmak için Şırnak'ın İdil ilçesini ziyaret etti. Helikopterle İdil İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelen Bakan Bak'ı Vali Mehmet Aktaş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Şentürk Kurt, İdil Kaymakamı Ersin Tepeli, AK Parti İl Bakanı İbrahim Halil Erkan ve vatandaşlar karşıladı. Bakan Bak, Vali Aktaş ve İdil 1937 Spor altyapısında faaliyet gösteren miniklerle halı sahadaki maçta gençlerle futbol oynadı. Maçın ardından Atakent Mahallesinde yeni yapılacak şehir standının yerini inceleyen Bakan Bak, Vali Mehmet Aktaş ve ilçe Kaymakamından bilgi aldı. İdil'de esnaf ziyareti de yapan Bakan Osman Aşkın Bak ve beraberindekiler, bir kahvehanede oturarak vatandaşlarla çay içip sohbet ettiler.

Daha sonra İdil 1937 Spor ile Kumçatı spor arasında toprak sahada oynanan maçı izleyen Bakan Bak, İdil için çok güzel bir spor projesi hazırlayacaklarını söyledi. Bakan Bak, Sizlerin twitter üzerinden yaptığınız davetler var, bunları takip ettik ve sizlerle bir arada olmak istedik. İdil'imize sizlerinde talepleri doğrultusunda güzel bir tesis kazandıracağız, güzel bir stadyum kazandıracağız. Sayın Valimiz ile beraber gidip yerine baktık ve çok güzel bir proje hazırlayacağız. İdilin gençleri, çocukları bu tesislerde spor yapacaklar. Biliyorsunuz sayın Cumhurbaşkanımız sporu çok iyi bilen, sporun içerisinden gelen birisi. Bu bölgede de Türkiye'nin her tarafında da tesisler yapılmaya devam ediyor. İnşallah İdil'imize de çok güzel tesisler kazandıracağız, gençlik merkezi kazandıracağız. Cizre'ye, yine aynı şekilde futbol sahası tesisler, ilçe stadı spor salonu başta olmak üzere tesisler kazandırılacak, gençlik merkezleri kazandırılacakdedi.