Sirkeci Garı Haberleri

Sirkeci Garı haber, Sirkeci Garı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sirkeci Garı - 30.04.2014
5. Türkiye Dergi Günleri
Etkinlik, 7 11 Mayıs tarihlerinde Sirkeci Garı'nda düzenlenecek.
Sirkeci Garı - 19.12.2013
İstanbul'da Kültür Sanat
Geçen yüzyılın tren yolculuklarından esinlenerek hazırlanan "Bizim İnsanlarımızdan Hikayeler" adlı sergi, 21 Aralık'ta Sirkeci Garı ile Halka Sanat'ta eş zamanlı gerçekleştirilecek.
Sirkeci Garı - 12.12.2013
İstanbul'da Kültür Sanat
Dünyaca ünlü piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu da Sirkeci Garı'nda konser verecek.
Sirkeci Garı - 14.07.2013
Türkiye "Özel Müze Zengini" Oldu
-Su medeniyetlerinden itfaiye müzesine ilginç müzeler Turizmin marka şehirleri arasında gün geçtikçe adını daha yukarılara yazdıran İstanbul'daki müzeler içerisinde ilginç eserleri de barındırıyor. Kiminin yapılışı çok eskilere dayanırken kimi de 21. yüzyıldaki gelişimlerin ardından hayata geçirilen müzeler şöyle: "Sirkeci Garı TCDD Müzesi Sanat Galerisi, İstanbul Üniversitesi Jeoloji Müzesi İstanbul Arkeoloji ve Kültür Müzesi, Adalar Müzesi, Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, Kont Szechenyi İtfaiye Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Basın Müzesi, Sadberk Hanım Müzesi, Haluk Perk Müzesi, Atatürk Müzesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim ve Heykel Müzesi, Aşiyan Müzesi (Tevfik Fikret'in Evi), Türkiye İş Bankası Müzesi, Denizcilik ve Su Ürünleri Müzesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi Müzesi, Santral İstanbul Enerji ve Çağdaş Sanatlar Müzesi, Pera Müzesi, Sait Faik Abasıyanık Müzesi, İstanbul Özel Okçular Tekkesi Müzesi, Rezzan Has Haliç Kültürleri Müzesi, Ayşe ve Ercüment Kalmık Müzesi, Osmanlı Bankası Müzesi, İstanbul PTT Müzesi, Türk Vakıf Hat Sanatları Müzesi, Vakıflar Halı Müzesi, Vakıflar Kilim ve Düz Dokuma Yaygılar Müzesi, İSKİ Su Medeniyetleri Müzesi, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi Sakıp Sabancı Müzesi, Rahmi M.
Sirkeci Garı - 22.05.2013
Fatmagül Demirel: "2'inci Abdülhamid'in Yaptığı Mimariler Kendine Özgü Mesajlar Veriyor"
Abdülhamid döneminde inşa edilen yapılan kendine has mimariye sahip olduğunu belirten Fatmagül Demirel, "İstanbul'da kamu ve tarihi binalara baktığını zaman pek çok binanın Sultan 2'inci Abdülhamit döneminde yapıldığını görüyoruz. Sirkeci Garı, Sirkeci'deki büyük postane, Arkeoloji Müzesi, Haydarpaşa Garı… Her birinin ayrı ayrı mesajlar verdiğini görebilirsiniz.
Sirkeci Garı - 18.05.2013
"Gayrimenkul'de Marka Olan İstanbul Daha Çok Yatırımcı Çeker"
-"Tasarımın birazcık dokunduğu İstanbul mükemmel bir 'mutluluk merkezi' olabilir"- Gümüş, İstanbul'un uluslararası bir şehir olmasına yönelik eksiklikleri olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: "Yaratıcı sınıfın yaşadığı, sokakta farklı dillerin konuşulduğu bir şehir olabilmek önemlidir. Sanatçı, bilim insanı, yazar gibi kesimi çekebilmek kentleri rekabette öne çıkarır. İstanbul'un yurt dışındaki algısını yönetmeye dair stratejik bir şey yapmadık. İstiklal-Tünel, Galata Kulesi-Karaköy- Galata Köprüsü-Sirkeci Garı-Sultanahmet Meydanı arasında kurgulanmış bir yaya aksımız bile yok.
Sirkeci Garı - 07.05.2013
Tarihle Sanat İç İçe
Sirkeci Garı'ndan beş dakikalık yürüme mesafesinde olan Hocapaşa Kültür Merkezi'nde her akşam, 800 yıldır Türk kültürünün en önemli miraslarından biri olan Mevlevi Sema gösterisi düzenleniyor.
Sirkeci Garı - 23.04.2013
Kartal'da Çocuklar, 23 Nisan'ı Akşam Saatlerine Kadar Kutladı
"Çocukluğun Tarihi, Hayallerin Tarihi" konulu gösteride Sunay Akın, çocuklara; Atatürk'ün nasıl biri olduğunu, Taksim'in nasıl kurulduğunu, Sirkeci Garı'nın Topkapı Sarayı'ndan geçmesi, İstanbul Oyuncak Müzesi'nin tarihinden, 2010 yılında Avrupa Başkenti olan İstanbul'un tanıtım müziğine kadar pek çok tarihi konulara değinerek çocukları hayallerin ucuna kadar sürükledi.
Sirkeci Garı - 17.04.2013
Gözaltındaki 56 Üniversiteli Serbest
Dün ise Müslüman Gençlik'ten olduğu söylenen öğrenciler sol görüşlü bir öğrenciye saldırmasıyla çıkan çatışma sonucu okula giren polis sol görüşlü 56 öğrenciyi gözaltına almıştı. İÜ öğrencileri dün akşam Beyazıt Meydanı'nda yaptıkları basın açıklamasının ardından Sirkeci Garı'na dek yürüyerek saldırıları protesto etmiş ve gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istemişti.
Sirkeci Garı - 16.04.2013
Gözaltıları Protesto Eden Öğrenciler Yürüdü
-yürüyüş SIRASINDA TRAMVAY SEFERLERİ AKSADI Haber: Özgür ALTUNCU - Kamera: İbrahim AKTÜRK - Yaşar KAÇMAZ - İSTANBUL DHA İstanbul Üniversitesi'nde bu sabah yaşanan olayları protesto eden yaklaşık 500 öğrenci Beyazıt Yerleşkesi Ana Kapısı önünde toplandı. İki grup halinde sloganlarla alana gelen öğrenciler, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi. Burada bir basın açıklaması yapan öğrenciler daha sonra yürüyüşe geçti. Tramvay yoluna inen öğrenciler trafiği durdurdu. Aksayan Tramvay seferleri yüzünden yolcular duraklarda kaldı. Uzun kuyruklar oluştu. Öğrencilerin basın açıklamasını uzaktan takip eden polis yürüyüşü de uzaktan izledi. Beyazıt'tan Eminönüne kadar sloganlarla yürüyen öğrenciler özellikle turistlerden yoğun ilgi gördü. Öğrenciler yarın gözaltına alınan arkadaşları için Vatan Caddesi'nde buluşmak üzere Sirkeci Garı önünden ayrıldı.
Sirkeci Garı - 16.04.2013
Öğrencilerin Eylemi, Tramvay Seferini Aksattı
Sirkeci Garı'na kadar yürüyen grup, burada basın açıklaması yaptı.
Sirkeci Garı - 08.04.2013
Tarihi Sirkeci Garı'nda Breakdans
İSTANBUL (AA) - 08.04.2013 - Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Red Bull BC One breakdans şampiyonasının Türkiye ayağı gerçekleştirildi.
Sirkeci Garı - 12.03.2013
Sirkeci'den Seul'e Kalkan İlk Tren!
İstanbul'daki ayağı 7 Nisan'da tarihi Sirkeci Garı'nda yapılacak olan yarışmanın galibi Seul'de yapılacak dünya finaline bir adım yaklaşmış olacak.
Sirkeci Garı - 09.03.2013
Zonguldak'ta 'Özlenen Çanakkale Ruhu' Esti
Daha sonra İDS yazı ekibini yazdığı, Cengiz Demir'in yönettiği ve genel sanat yönetmenliğini Hilal Mahmutoğlu'nun yaptığı 'Özlenen Çanakkale Ruhu' adlı tiyatro gösterisi sahnelendi. Özellikle tiyatro sahnesinde bir annenin Teğmen olan tek evladını Sirkeci Garı'ndan Çanakkale cephesine gönderişi sırasında yaşanan diyaloglar katılımcıları duygulandırdı.
Sirkeci Garı - 25.02.2013
"Asrın Projesi" ile Tarihi Tren İstasyonlarına Veda
İstanbul'un Anadolu'ya açılan kapısı, tarihi Anadolu-Bağdat ve Hicaz demiryollarının başlangıç noktası Haydarpaşa Garı, Haydarpaşa-Pendik hattının sefere başlamasıyla 22 Eylül 1872'de hizmete girdi. İstanbul'un Avrupa'ya açılan kapısı Sirkeci Garı ise 3 Kasım 1890'da hizmete açıldı.
Sirkeci Garı - 12.02.2013
Sirkeci Garı'nın Kapatılacak Olmasına Tepki Gösterdiler
Haydarpaşa ile Dayanışma platformu üyeleri, Haydarpaşa Garı'nın kapatılmasının ardından, Sirkeci Garı'nın da Mart ayı içerisinde kapatılacak olmasına tepki gösterdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sirkeci Garı Haberleri | Sirkeci Garı Haber - Haberler - Sayfa 8 - Sirkeci Garı haberleri, son dakika sirkeci garı haber ve gelişmeleri burada. Cülus Armağanları Sergisi Açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 19:09:59. #1.15#
title