Sirkeci Garı Haberleri

Sirkeci Garı haber, Sirkeci Garı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sirkeci Garı - 13.10.2015
Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepki amacıyla Sirkeci ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi civarında toplanarak Beyazıt Meydanı'na yürümek isteyen çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yürüyüşüne polis izin vermedi.  DİSK, TMMOB, TTB, KESK, Halk Evleri üyeleri sabah saatlerinde Sirkeci Garı önünde toplanmaya başladı.
Sirkeci Garı - 13.10.2015
Sirkeci'den Beyazıt'a Yürümek İsteyenlere Polis Engeli
Sirkeci Garı önünde toplanan yaklaşık 200 kişi Ankara'daki terör saldırısını protesto için Beyazıt Meydanı'na yürüyüş yapmak istedi.
Sirkeci Garı - 13.10.2015
Yürüyüş İçin Gelen Gruba Müdahale
Sendikaların buluşma alanı olarak Sirkeci Garı’nı göstermesi üzerine polis, hem Sirkeci’de hem de Kadıköy’deki iskelelerde güvenlik önlemi aldı.
Sirkeci Garı - 13.10.2015
Yeniden // Valilikten 'Anma Yürüyüşü' Uyarısı
İstanbul  valiliği, Ankara'daki kanlı terör saldırısında hayatını kaybedenleri anmak için DİSK, TMMOB, TTB ve KESK'in öncülüğünde Beyazıt Meydanı'na bugün yapılacak anma yürüyüşünün "uygun bulunmadığını" açıkladı. Yürüyüşün uygun bulunmama gerekçeleri ise: "Toplanma çağrısı yapılan yer ve güzergahların vatandaşların çok yoğun biçimde kullanıldığı", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu belirlenen güzergah ve alanların içerisinde bulunmadığı" ve "Bulunulan dönemin hassasiyeti" Ankara'daki kanlı terör saldırısında hayatını kaybedenleri anmak için DİSK, TMMOB, TTB, KESK'in öncülüğünde "Üzgünüz, Öfkeliyiz, Yastayız, İsyandayız, Hayatı Durduruyoruz" sloganıyla bugün bir yürüyüş yapılacağı duyuruldu. Sirkeci Garı ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi önü olmak üzere iki koldan saat 11.
Sirkeci Garı - 29.09.2015
Tarihi Yarımada'ya Gökdelen İddiası
Anıt eserler ve bunları çevreleyen alanlarda koruma bölgeleri oluşturularak bu alanlardaki yapılaşma koşullarının ne şekilde yönetileceğinin ilgili plan notlarında belirtildiği aktarılan açıklamada, şöyle denildi: "Tarihi Yarımada'daki tüm tarihi eserler ve komşuluklarındaki bütün uygulamalarda Koruma Kurulu yetkilidir. İmar planları ve yapılaşma ile ilgili tüm kararların uygulamaya geçmesi için son karar yine Koruma Kurulu'nun onayına bağlıdır. Kaldı ki onaylı imar planları olsa bile, 1. ve 2. derece koruma bölgelerinde yapılaşma koşullarının tamamı yine Koruma Bölge Kurullarının onayıyla gerçekleşmektedir. Bahse konu Sultanahmet ve Ayasofya 1. Derece Koruma Bölgesi'nde kalmaktadır. Haberde bahsedilen yeni 16/9'ların olacağı ifadesi tamamen gerçekdışıdır. Plan notlarında 'Eski eser komşuluğunda yapılacak uygulamalarda yapı yüksekliği, tarihi eserin saçak kotunu geçemez' denilmektedir. Burada bahsedilen husus sivil mimarlık örneği yapılar için geçerli olup anıt eserleri kapsamamaktadır. Kaldı ki anıt eserleri çevreleyen alanlarda yapı dahi yapılamamaktadır. Bu plan notu 2 ve 3 katı geçmeyen sivil mimarlık örneği yapıların korunmasına yönelik hazırlanmıştır. Ayrıca imar planları hakkında 1/5000 ve 1/1000'lik planların iptali noktasında ve Avrasya Tüp Geçiş için açılan davalarda imar planları incelenmiş, İETT Garajı ve Sirkeci Garı'nın kapsadığı alanlar dışındaki kısımlarda planlar onanmıştır ve fiilen yürürlüktedir.
Sirkeci Garı - 28.09.2015
Sokakta Slogan Atarak Sanatçı Olunmaz"
Tuluyhan Uğurlu, 2003'ten itibaren konserlerini konser salonlarının dışına taşıyarak, tarihi mekanlarda gerçekleştirmeye başladı. Görüntülerle de mekanın tarihinin anlatıldığı bu proje çerçevesinde Nemrut Dağı, Sirkeci Garı, Hattuşa, Truva, Tuşba antik kentleri, Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan ve Beylerbeyi Sarayları, Çimenlik Kalesi, Sultanahmet Meydanı, Kapalıçarşı gibi tarihi yerlerde konserler verdi.
Sirkeci Garı - 16.09.2015
Fatih Belediyesinden "Tarihi Yarımada" Açıklaması
Ayrıca imar planları hakkında 1/5000 ve 1/1000'lik planların iptali noktasında ve Avrasya Tüp Geçiş için açılan davalarda imar planları incelenmiş, İETT garajı ve Sirkeci Garı'nın kapsadığı alanlar dışındaki kısımlarda planlar onanmıştır ve fiilen yürürlüktedir.
Sirkeci Garı - 14.06.2015
Bir Kofer Bir Sandık 2015 Sirkeci Buluşması"
Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen "Bir Kofer Bir Sandık 2015" etkinliği, Sirkeci Garı'nda gerçekleştirildi.
Sirkeci Garı - 13.05.2015
6. Türkiye Dergi Fuarı"
Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) tarafından düzenlenen "6. Türkiye Dergi Fuarı" açıldı.  Bu yılki teması "Resmi Tarihle Yüzleşmek" olan fuar, Sirkeci Garı'nda düzenlenen açılış töreniyle başladı.
Sirkeci Garı - 06.05.2015
Demiryolu Hatlarındaki Otlar İlaçlanacak
İlaçlamanın insan ve hayvan sağlığı açısından tehlikeli olduğu ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Edirne, İstanbul ve Tekirdağ il sınırları içinde bulunan demiryolu hatları sınırları içindeki hat ve istasyonlarda otlarla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır. Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından demiryolu güzergahı ve 10 metre yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden 10 gün sonrasına kadar vatandaşların dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur. İlaçlama programı 10-29 Mayıs tarihleri arasında Muratlı/Tekirdağ ile Kapıkule/Edirne hat kesiminde ve istasyon sahasında, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Haydarpaşa Gar sahası ile İstanbul Sirkeci Garı ve Yedikule istasyonları arası ile bu istasyonlar arasında kalan demiryolu hatlarındadır.
Sirkeci Garı - 05.05.2015
Türkiye'nin Turist Haritası (1)
 Ayasofya, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kız Kulesi, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Haydarpaşa Garı, Sirkeci Garı, Binbirdirek Sarnıcı,Yerebatan Sarnıcı, Galata, Beyazıt ve Dolmabahçe kuleleri, Dikilitaş, Çemberlitaş Sütunu, Galata Köprüsü, Yedikule Zindanları, Feshane ve Sepetçiler Kasrı gibi tarihi yapılar tursitlerin ilgi gösterdiği yerler arasında.
Sirkeci Garı - 23.03.2015
Çanakkale Şehitleri Londra'da Konferansla Anıldı
Çanakkale savaşının en başlıca amacının Osmanlı'yı savaş dışına iterek, İstanbul'u ele geçirip, hem Rusya'ya yardım etmek hem de Almanya'nın erken bitirmesini sağlamak olduğuna işaret eden Prof. Çetinsaya, "Ayrıca Almanların bir müttefiklerinden kopmalarına hizmet edecekti. Bu amaç gerçekleşmeyince savaş şiddetlenerek devam etti ve kaydı. Osmanlı İmparatorluğu için söylersek, Balkanlar'a, Irak'a, Filistin'e ve Arap topraklarına doğru yayıldı. Genel olarak savaştaki insan ve maddi kayıpları iki yıl daha devam ettirdi ve çoğaldı. Dolayısıyla Çanakkale Savaşı'nın I. Dünya Savaşı için en genel anlamı bu. Müttefikler savaş planlarını değiştirerek yeni cephelere yolaçtı. Balkanlar'daki Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve Sırbistan gibi ülkeler savaşın gidişatına göre hangi tarafta yeralacaklarına karar vermek istiyorlardı. Çanakkale ile birlikte Bulgaristan, Alman – Osmanlı ittifakının kazanmakta olduğunu görünce, kararını verdi ve Eylül ayında Almanlar ve Osmanlılar tarafından savaşa girdi. Bu kararla birlikte savaşın gidişatı değişti, Çünkü Almanya ile İstanbul arasındaki lojistik koridor serbest hale geldi. Almanya'dan kalkan trenler Sirkeci Garı'na kolayca gelir oldular.
Sirkeci Garı - 30.01.2015
Taksim'deki Polise Silahlı Saldırı
  Saldırının ardından Sirkeci Garı'nın da aralarında bulunduğu üç adrese baskın düzenleyen polis ekipleri, şüpheliyi bu adreslerde bulamadı.
Sirkeci Garı - 14.12.2014
Tuluyhan Uğurlu'dan Şeb-i Arus Konseri
Ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu, Sirkeci garında konser verdi.
Sirkeci Garı - 21.09.2014
Branş Öğretmenlerinden Atama Protestosu
Atanamayan branş öğretmenleri Sirkeci Garı'nda bir araya gelerek Bakanlığı protesto etti.
Sirkeci Garı - 21.09.2014
İstanbul'da Öğretmen Adayları Eylem Yaptı
Sirkeci Garı önünde toplanan ve kendilerini "Branş Öğretmenleri Hakkını Arıyor Platformu" olarak adlandıran grup, skeç sahneledi.
Sirkeci Garı - 17.09.2014
Cülus Armağanları Sergisi" Açıldı
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Sultan II. Abdülhamit'i, tahta çıkışının 25. yılı vesilesiyle gönderilen değerli hediyeleri 113 yıl sonra ilk kez bir araya getiren önemli bir sergiyle anıyoruz" Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu: "1901'de Sultan II. Abdülhamit'in iktidarının 25. yılını kutlamak.
Sirkeci Garı - 23.06.2014
Tcdd'den "Sirkeci Garı" Açıklaması
TCDD: "(Sirkeci Gar'da Yangın) başlıklı haberlerin, Sirkeci Garı ile ilgisi bulunmamaktadır" "Yangın, gara yakın bir otelde çıkmıştır"
Sirkeci Garı - 16.06.2014
Almanya'ya Türk İşçi Göçünün 50 Yıllık Öyküsü Müzikalle Anlatıldı
Kültür Merkezi Gasteig Carl Orff Salonu'nunda sergilenen ve sanat yönetmenliklerini Metin Akbulut, Onur Utku ve Hüseyin Yıldız'ın yaptığı müzikal, kronolojik olarak 1961-1973 ve 1973'den günümüze olmak üzere iki bölüm olarak sahnelendi. Yaklaşık 40 gencin 6 aylık çalışmaları sonucunda ortaya çıkan eserde, zaman zaman duygulu anlar yaşandı. Özellikle birinci neslin İstanbul Sirkeci garından uğurlanması ve Almanya'da Münih garında fabrikalara dağıtılmaları sahneleri oynanırken, birçok seyirci gözyaşlarını tutamadı.
Sirkeci Garı - 15.06.2014
Sirkeci Garı'nda 'Bir Kofer (Bavul), Bir Sandık'
Balkan ülkelerinden, ellerinde bir bavul, bir sandıkla Türkiye'ye göç edenlerin ülkeye varışları, Sirkeci Garı'nda temsili olarak canlandırıldı.
Sirkeci Garı - 15.06.2014
Bir Kofer Bir Sandık 2014 Sirkeci Buluşması"
Kosova Başbakan Yardımcısı Edita Tahiri, Türkiye'nin kendileri için yaptıklarını hiçbir zaman unutmadıklarını belirterek, "Her zaman Türkiye'ye saygı duyduk" dedi.  Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen "Bir Kofer Bir Sandık" etkinliği, Sirkeci Garı'nda gerçekleştirildi.
Sirkeci Garı - 12.05.2014
Şehir ve Düşünce'ye Bir Ödül Daha
Türkiye Dergi Editörleri ve Yayıncıları Birliği (TÜRDEB) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Türkiye Dergi Günleri'nde Esenler Belediyesi'nin Şehir ve Düşünce dergisi, bir kez daha en iyi belediye dergisi seçildi. Tarihi Sirkeci Garı'nda, 4 – 11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Dergi Günleri'nde; düşünce, kültür, ilim, fikir, sanat, edebiyat, siyaset, mizah, gençlik, çocuk ve daha birçok alanda yayın hayatını sürdüren dergiler katıldı.
Sirkeci Garı - 07.05.2014
Türkiye Dergi Günleri Başladı
Başakşehir Belediyesi’nin ana sponsor olarak desteklediği fuar, Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) tarafından düzenleniyor. Etkinlikte; trende söyleşiler, Sirkeci Garı'nın tarihi ve bekleme salonunda konferans, panel, müzik dinletileri ve dergiciliğin enleri töreni yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sirkeci Garı Haberleri | Sirkeci Garı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Sirkeci Garı haberleri, son dakika sirkeci garı haber ve gelişmeleri burada. Diyanet, Uluslararası Dergi Fuarına Katılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 03:31:08. #1.14#
title