Şiran Haberleri

Şiran haber, Şiran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şiran 2.4.2020
Gümüşhane'de koronavirüse karşı "Psikososyal Destek Merkezi" kuruldu
Bu duygularla baş edemeyen vatandaşlar için de çalışma yürütüldüğü bildirilen açıklamada şu bilgiler paylaşıldı: "Tüm bu duygularla baş edemeyen vatandaşlar için İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Psikososyal Destek Merkezi kuruldu. Psikososyal Destek Merkezi aracılığı ile hafta içi her gün 09.00-17.00 saatlerinde, kent merkezi, Torul ve Kürtün ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız 0535 685 91 46 numaralı telefondan, Kelkit ilçesinde yaşayan vatandaşlarımız 0535 898 91 46 numaralı telefondan, Şiran ve Köse ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız ise 0534 512 91 46 numaralı telefondan konun uzmanı psikolog ve sosyal çalışmacılardan destek alabilirler.
Şiran 30.3.2020
Gümüşhane'de muhtarlardan köylere dönmeyin çağrısı
Gümüşhane'nin Şiran ilçesine bağlı Yukarı Kulaca köyünün koronavirüs hastalığı tehdidi nedeniyle karantinaya alınmasının ardından birçok köy muhtarı sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak gurbetçi vatandaşların köylerine gelmelerini ertelemelerini istedi.
Şiran 29.3.2020
Doğu Karadeniz'de, 2 köy daha karantinaya alındı
DOĞU Karadeniz Bölgesi'nde, Artvin'in Borçka ilçesindeki Camili köyü ile Gümüşhane'nin Şiran ilçesindeki Yukarı Kulaca köyü koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina altına alındı.
Şiran 17.3.2020
Gümüşhane'de mahkemeler ertelendi
Adalet Komisyonu Başkanlığından yapılan açıklamada koronivirüs hastalığı nedeniyle Dünya Sağlık Örgütünün risk seviyesini çok yükseğe çıkararak Uluslararası Kamu Sağlığı Acil Durumu ilan edildiği hatırlatılarak, "Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 141. ve 5271 sayılı CMK'nın 33. Maddesi usul ekonomisi, hukuki dinlenilme hakkı, iddia ve savunma hakkının kısıtlanmaması ilkesi, Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel sekreterliğinin "Korona Virüsü Hakkında Alınacak Tedbirler" konulu tavsiye nitelikli yazısı ve bilhassa Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri kapsamında Gümüşhane merkez ve mülhakat adliyeleri hakimleri ve Gümüşhane Baro temsilcisi ile yapılan değerlendirmeler sonucunda yargılama faaliyetlerinde herhangi bir soruna sebebiyet vermemek amacıyla tutuklu işler ile ivedi sayılacak diğer haller haricinde ilk aşamada Gümüşhane Merkez, Mülhakatlar Torul, Kelkit ve Şiran Adliyeleri Ceza ve Hukuk Mahkemelerince 31.
Şiran 17.3.2020
Gümüşhane'de acil haller dışında duruşmalar 31 Mart'a kadar ertelendi
Alınan tedbirlerle yargılamalarda herhangi bir soruna sebebiyet vermeme amacı güdüldüğü belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Gümüşhane merkez ve mülhakat adliyeleri hakimleri ve Gümüşhane Baro temsilcisi ile yapılan değerlendirmeler sonucunda yargılama faaliyetlerinde herhangi bir soruna sebebiyet vermemek amacıyla tutuklu işler ile ivedi sayılacak diğer haller haricinde ilk aşamada Gümüşhane merkez, Torul, Kelkit ve Şiran adliyeleri ceza ve hukuk mahkemelerince 31 Mart 2020 tarihine kadar olan duruşmaların ileri bir tarihe bırakılması kararlaştırılıp olup mahkemelerimizce belirlenecek yeni duruşma günlerinin dosyanın tarafları asilleri ve vekillerine davetiye tebliği ve elektronik posta ile bildirilecektir.
Şiran 16.3.2020
Karantinaya alınan vatandaşları taşıyan otobüslerin dezenfeksiyonu yapıldı
Play-off final etabında da fırtına gibi esen voleybolcularımız ilk maçında İstanbul Yeniköyspor'u 3-2, ikinci maçında da Melikgazi Belediyespor'u 3-0 mağlup etmeyi başardı. Son maçını oynamadan 1. Lig'e çıkmayı garantileyen takımımız, son maçında Gümüşhane ekibi Şiran Akademi'ye 3-1 yenilmesine rağmen 1.
Şiran 16.3.2020
Voleybolda Büyük Gurur, 1. Lig'deyiz
Play-off final etabında da fırtına gibi esen voleybolcularımız ilk maçında İstanbul Yeniköyspor'u 3-2, ikinci maçında da Melikgazi Belediyespor'u 3-0 mağlup etmeyi başardı. Son maçını oynamadan 1. Lig'e çıkmayı garantileyen takımımız, son maçında Gümüşhane ekibi Şiran Akademi'ye 3-1 yenilmesine rağmen 1.
Şiran 14.3.2020
Yaralı yaban keçisi yavrusu yeniden doğal yaşam alanında
Gümüşhane Şiran-Çamoluk kara yolunda bir aracın çarpması sonucu yaralanan yaban keçisi yavrusu, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından tedavi edildikten sonra doğal yaşam alanına bırakıldı.
Şiran 11.3.2020
Gümüşhane Emniyeti'nden milyonluk araç vurgununa darbe
Gümüşhane Emniyeti'nden milyonluk araç vurgununa darbe Ülke genelinde bin 233 araca usulsüz tescil işlemi yapan şebeke çökertildi 4 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı GÜMÜŞHANE - Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü'nün Türkiye genelinde bin 233 araca usulsüz tescil işlemleri yapan şebekeye yönelik Gümüşhane merkezli 4 ilde yaptığı eşzamanlı operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri Türkiye genelinde bin 233 araca usulsüz araç tescil işlemleri yapan ve aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 10 şahıs hakkında görevi kötüye kullanma ve usulsüz araç tescil işlemleri suçlarından dolayı çalışma başlattı. Bir ihbar üzerine başlayan ve bir yıldır devam eden teknik takip ve çalışmaların ardından Gümüşhane'nin Şiran ilçesi merkezli olarak İstanbul, Iğdır ve Bayburt illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.
Şiran 11.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde, araç tescil işlemlerindeki usulsüzlüklere yönelik ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 yıldır sürdürdüğü teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçti.
Şiran 11.3.2020
Gümüşhane merkezli usulsüz araç tescil işlemi operasyonu: 7 gözaltı
Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde, araç tescil işlemlerindeki usulsüzlüklere yönelik ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 1 yıldır sürdürülen soruşturmayı derinleştirdi.
Şiran 26.2.2020
KYK yurdunda çalmayı öğrendiği bağlama ekmek kapısı oldu
Kursu başarıyla bitirip usta öğretici belgesi alan Zozik, üniversite eğitimini de tamamlayıp Gümüşhane'nin Şiran ilçesindeki ailesinin yanına döndü.
Şiran 14.2.2020
Gümüşhane'de 28 spor alanının ihalesi yapıldı
Gençleri kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıktan uzak tutmak, her yaş grubundaki vatandaşların spor yapabilmesine imkan sağlamak, spor kültürünü canlandırarak gençlerin heyecanını potansiyele çevirmek amacıyla Gümüşhane merkez, ilçeler ve beldelerinde yapılacak olan spor alanları düzenlemesi yapım işinin ihalesinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 30 Aralık 2019 tarihinde yapıldığını, projenin uygulamasına yakında başlanacağını kaydeden Vali Taşbilek, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, her yaşta insanın spor yapmasına katkı sağlayacağı, "10 Bin Pota Projesi" Gümüşhane'de başlamıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu ve tüm vatandaşlarımızın istifadesine sunulacak olan proje kapsamında, spor sahalarının yapılması için çalışmalara başladık. İlk etapta 28 spor alanı belirledik. Gümüşhane merkezde 8 adet, Torul İlçemizde 2 adet, Kelkit İlçemizde 10 adet, Kürtün ilçemizde 3 adet, Şiran İlçemizde 3 adet ve Köse İlçemizde de 2 adet yer belirlendi.
Şiran 14.2.2020
Doğu Karadeniz'de yoğun kar nedeniyle 5 ilde 417 yerleşim birimine ulaşılamıyor
İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre, kent genelinde etkili olan kar yağışı sonrası Merkez ilçede 50, Kelkit'te 10, Köse'de 3, Kürtün'de 28, Şiran'da 15, Torul'da 30 olmak üzere 136 köye ulaşım sağlanamıyor.
Şiran 13.2.2020
Doğu Karadeniz'de 3 ilde 455 yerleşim birimine ulaşılamıyor
Gümüşhane İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre, kentte devam eden kar yağışı nedeniyle merkez ilçede 40, Kelkit'te 60, Köse'de 4, Kürtün'de 28, Şiran'da 55, Torul'da 24 olmak üzere 211 köy yolu ulaşıma kapandı.
Şu an buradasınız: Şiran Haber, Şiran Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Şiran haber sayfamızda Şiran haberleri okuyabilir, Şiran son dakika haberleri ve güncel Şiran gelişmelerini görebilirsiniz. Gümüşhane karabuğdayın başkenti olacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.8.2020 01:32:32. #1.14#
title