Sinop: MHP Sinop İl Başkanı Gözaltına Alındı

Sinop: MHP Sinop İl Başkanı Gözaltına Alındı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop İl Başkanı Mehmet Şişek'in, Çete Bağlantısı İddiasıyla Gözaltına Alındığı Bildirildi.

Sinop: MHP Sinop İl Başkanı Gözaltına Alındı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop İl Başkanı Mehmet Şişek'in, çete bağlantısı iddiasıyla gözaltına alındığı bildirildi.

Mehmet Şişek'in gözaltına alınması sonrası olaya tepki gösteren parti üyeleri, MHP İl Başkanlığı binasında bir basın açıklaması yaparak, olayın komplo olduğu ileri sürdü.

Bugün saat 11.00 sıralarında partisinin il başkanları toplantısına katılmak üzere özel otomabiliyle Sinop'tan Ankara'ya hareket eden MHP İl Başkanı Mehmet Şişek, şehir çıkışındaki Korucuk mevkiinde polis tarafından durdurularak ifadesi alınmak üzere Sinop İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şişek dışında, olayla ilgili 14 kişinin daha gözaltına alındığı kaydedildi.

Bu arada, olaya tepki gösteren MHP İl ve ilçe teşkilatları parti binasında basın toplantısı düzenleyerek olaya tepki gösterdi. Ortak basın açıklamasını okuyan MHP İl Teşkilatı 2. Başkanı İsmail Özhan, Şişek'e siyasi bir komplo kurulduğunu iddia etti. Özhan, "Telefon görüşmeleri ileri sürülerek bir takım kişilerle aynı suç içerisine sokulmak istenerek, toplum nezdinde yıpratılmak ve 'çamur at izi kalsın' politikası güdülerek siyasi kimliği bertaraf edilmeye çalışılmıştır. Sayın Şişek'in geçmişi onurlu ve saygın bir aile yapısıyla herkes tarafından bilinmektedir. Ayrıca sayın başkanımız siyasi kimliğinin dışında saygın bir iş adımıdır. Bu vesile ile toplumun her kesiminde insanlarla yüz yüze ve telefon görüşmesi yapması kadar doğal bir şey olamaz. Her geçen gün trendi artan partimizin Sinop İl Başkanı'na ve onun şahsında partimize yapılmak istenen komplo teorileri elbette ki hukuk devleti olan ülkemizde yasal haklarımızla birlikte çürütülecektir" dedi.