Sinop Boyabat Gündüzlüler Derneği Açıldı

Sinop Boyabat Gündüzlüler Derneği Açıldı

AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış:
"Türkiye kalkınıyor, büyüyor. Ancak içeride de dışarıda da bundan rahatsız olanlar olabilir. Ama verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileyecek değiliz"
"Onlara söyleyeceğimiz tek bir şey var; 'Nazar etme ne olur, çalış senin de olur.' Türkiye'nin yükselişini kaldıramayanlara 'gölge etme başka ihsan istemez' diyoruz. Zaten gölgede olanın hiç bir şekilde gölgesi olmaz"
"Kimileri 'duran adam', kimileri 'yatan adam' bile olsa biz 'durmak yok yola devam' diyeceğiz"

Sinop Boyabat Gündüzlüler Derneği Açıldı

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye'nin kalkındığını ve büyüdüğünü ifade ederek, "Ancak içeride de dışarıda da bundan rahatsız olanlar olabilir. Ama verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileyecek değiliz. Onlara söyleyeceğimiz tek bir şey var; 'Nazar etme ne olur, çalış senin de olur" dedi.

Sultanbeyli'de Sinop Boyabat Gündüzlüler Derneği'nin açılışında konuşan Bağış, artık Türkiye'de dayanışmayla neler yapılacağının göründüğünü, böylesi bir dernek binasına el ele verilerek kavuşulmasının bile Türkiye'nin nereden nereye geldiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın arkalarında durduğu sürece milletin hakkını kimseye yedirtmeyeceklerini vurgulayan Bağış, Sinop'un, AK Parti'yi hiç bir zaman üzmediğini, Sinoplularla ayrı bir gönül bağları olduğunu anlattı. 

"Büyümeye devam edeceğiz"

Sultanbeyli'nin yakaladığı yükselmede de Sinoplular'ın da büyük katkısı olduğunu dile getiren Bağış, şöyle konuştu:  

"Türkiye'nin değişiminin en önemli göstergelerinden biri Sinop Cezaevidir. O hapishanede yüzyıllar boyunca düşüncelerden dolayı birçok insan yatmıştır. Bugün Türkiye'nin bu kalkınma sürecinde, Sinop Cezaevi AB fonlarıyla bir müze haline dönüşmüştür. Türkiye kalkınıyor, büyüyor. Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetlerin üzerinde olmak için durmadan reform yapılıyor. Ancak içeride de dışarıda da bundan rahatsız olanlar olabilir. Ama verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileyecek değiliz. Onlara söyleyeceğimiz tek bir şey var; 'Nazar etme ne olur, çalış senin de olur.' Türkiye'nin yükselişini kaldıramayanlara 'gölge etme başka ihsan istemez' diyoruz. Zaten gölgede olanın hiç bir şekilde gölgesi olmaz. Türkiye risk alan ve büyüyen bir ülkedir. Büyümeye devam edeceğiz. AB sürecinde fasıllarımızı engellemek isteyenler olabilir. Onların bize engelleme çabalarına 'gözü namazda olmayanın kulağı ezanda olmaz' diyoruz. Bizim gözümüz, Türkiye'nin daha da yüksek noktalara erişmesinde. Bizim gözümüz, Türkiye'nin çok güçlü, halkının çok müreffeh, halkının çok çağdaş olması yönünde. Kimileri 'duran adam', kimileri 'yatan adam' bile olsa biz 'durmak yok yola devam' diyeceğiz. Türkiye, 'Milli iradeye saygılıyız, seçtiğimiz lideri kimseye yedirtmeyiz' diye haykırıyor."

Bağış, yarın Almanya'ya programları olacağını ifade ederek, önlerine bir çok engeller koymaya çalıştıklarını ancak Almanya'da da Türkiye'nin kalkındığını anlatacaklarını söyledi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Arkamızda durduğunuz için, Başbakanımıza sahip çıktığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine son verdi. 

Konuşmasının ardından derneğin açılışında emeği geçenlere plaket veren Bağış, daha sonra ikram edilen keşkekten yedi. - İstanbul