'Sınır Ötesi Operasyon Söz Konusu Değil'

'Sınır Ötesi Operasyon Söz Konusu Değil'

Başbakan Erdoğan; Şu Anda Sınırdışı Bir Harekatın Sözkonusu Olmadığını Söyledi. Başbakan Erdoğan, Çek Cumhuriyeti'ne Hareketi Öncesi Esenboğa Havalimanı'nda Basın Toplantısı Düzenledi. Açıklamalarının Ardından Basın Mensuplarının Sorularını Cevaplandıran Erdoğan, Bir Soru Üzerine, Şu Anda Sınırdışı Bir Harekatın Sözkonusu Olmadığını Söyledi.

'Sınır Ötesi Operasyon Söz Konusu Değil'

Başbakan Erdoğan; şu anda sınırdışı bir harekatın sözkonusu olmadığını söyledi. Başbakan Erdoğan, Çek Cumhuriyeti'ne hareketi önceSİ Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Erdoğan, bir soru üzerine, şu anda sınırdışı bir harekatın sözkonusu olmadığını söyledi.

Erdoğan, DTP'li bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının sınırlandırılması, kaldırılması teklifine destek verip vermeyecekleri yönündeki soruya ise, 'Biz, milletin iradesinin neticesinde parlamentoya gelmiş insanlar için diğer milletvekillerine tanınmış anayasal bir hakkı kalkıp ortadan kaldırma yoluna gidemeyiz.' yanıtını verdi.