Sınır Ötesi Aşka Kan Bulaştı: 2 Ölü, 3 Yaralı

Sınır Ötesi Aşka Kan Bulaştı: 2 Ölü, 3 Yaralı

Şanlıurfa'da Kız Kaçırma ile Başlayan Tartışma Kanla Sonuçlandı. Kız Tarafı Karşı Ailenin Evini Bastı. Herkesin Uyuduğu Bir Sırada Üzerlerine Uzun Namlulu Silahların Ateş Açıldığı Olayda Aynı Aileden 2 Kişi Öldü 1'i Ağır Aralarında Küçük Bir Çocuğunda Bulunduğu 3 Kişi Yaralandı.

Sınır Ötesi Aşka Kan Bulaştı: 2 Ölü, 3 Yaralı

Şanlıurfa'da kız kaçırma ile başlayan tartışma kanla sonuçlandı. Kız tarafı karşı ailenin evini bastı. Herkesin uyuduğu bir sırada üzerlerine uzun namlulu silahların ateş açıldığı olayda aynı aileden 2 kişi öldü 1'i ağır aralarında küçük bir çocuğunda bulunduğu 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre olay, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Büyüknaneli köyüne bağlı Akyaprak mezrasında meydana geldi.

İddiaya göre bundan 2 ay önce Ali Timurtürkan (23), Suriye'nin başkenti Şam'da oturan ve annesi amca kızı olan ve soyadı henüz belirlenemeyen Şirin (20) adlı genç kıza aşık oldu.

İş nedeniyle sürekli Şam'a giden ve orada buluşan Timurtürkan kısa sürede sevdiği kıza aşkını ilan edip evlenmek istediğini belirtti. Aşkına karşılık veren Şirin ise Ali Timurtürkan'dan ailesinden istemesini kaydetti.

Timurtürkan ailesi Şam'a giderek akrabaları olan aileden oğulları Ali için kızlarını istedi. Karşı ailenin olumsuz cevabı üzerine 2 aile arasında husumet başladı. Ardından Ali Timurtürkan, genç kızla aralarında anlaşarak Türkiye'ye kaçıracağını ifade etti.

Arkadaşlarının yardımıyla Şam'a giden ve oradan da Türkiye geçen Ali Timurtürkan ve Şirin kayıplara karıştı. Aileler arasındaki husumetin tatlıya bağlanabileceği düşüncesiyle bir süre sonra 2 genç ailelerine telefon açıp evlendiklerini ve Türkiye'de olduklarını bildirdi.

Bunun üzerine genç kızın ailesi Timurtürkan'ın ailesine kızları Şirin'in sağ salim teslim etmeleri halinde bu davadan vazgeçeceklerini aksi taktirde kan döküleceği yönünde haber yolladı.

Timurtürkan ailesinden gelen olumsuz haber üzerine dün gece genç kızın ailesinden bir grup, gece vakti Suriye sınırını geçerek yaklaşık 300 metre mesafedeki Akyaprak mezrasına geldi.

Timurtürkan ailesinin oturduğu evin kapısını kırarak içeri giren ve tanınmamak için başlarını puşiyle bağlayan Suriyeli aile, yataklarında uyuyanların üzerine uzun namlulu silahlarla kurşun yağdırdı. Daha sonra olay yerinden kaçan aile sınırı geçerek kayıplara karıştı.

Silah seslerinin duyulması üzerine olay yerine gelen köylüler, Timurtürkan ailesinin fertlerini kanlar içerisinde buldu.

Bu sırada köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri Ali Timurtürkan'ın ağabeyi Mustafa (25), ablası Rabia'nın (32) olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Anne Şemse (62) ve küçük kardeş Ömer Timurtürkan ile Berfin Binici'nin (11) yaralandığını tespit etti. Yaralılar Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken anne Şemse Timurtürkan'ın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Olayla ilgili jandarma köyde geniş güvenlik önlemleri alırken geniş çaplı soruşturma sürüyor.

Öte yandan jandarma ekiplerinin, olayın meydana geldiği köyde ve sınır hattında güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

Akçakale Kaymakamı Muhammet Aktaş ile bazı askeri yetkililer de Akçakale Sınır Kapısı'nda Suriyeli yetkililerle bir araya gelerek, saldırganların bulunup teslim edilmesi konusunda görüşme yaptı.