Sındırgı'da İlköğretim Öğrencilerine Yardım

Sındırgı'da İlköğretim Öğrencilerine Yardım

Balıkesir'in Sındırgı Kaymakamlığı, İhtiyaç Sahibi İlköğretim Öğrencilerine Ayakkabı Yardımı Olarak 50'şer Ytl. Nakit Para Yardımında Bulundu. Para Çekleri, Ailelere İletilmek Üzere Öğrencilere Teslim Edildi.

Sındırgı'da İlköğretim Öğrencilerine Yardım

Balıkesir'in Sındırgı Kaymakamlığı, ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerine ayakkabı yardımı olarak 50'şer YTL. nakit para yardımında bulundu. Para çekleri, ailelere iletilmek üzere öğrencilere teslim edildi.

Sındırgı Kaymakamı Avni Oral, Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndaki öğrencilere ayakkabı yardımı yapılmasına öncülük etti. Her öğrenci için verilmesi kabul edilen 50.00'şer YTL nakdi yardım belgelerini öğrenci velilerine ulaştırmak üzere öğrencilere verdi. Sosyal Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyeti üyeleri de bazı öğrencilere ayakkabı ve nakit para yardımında bulundu. Kış mevsiminde kullanılmak üzere planlanan yardım öğrencileri memnun etti.

Yetkililer, 900 öğrenciye 900 çift ayakkabı ile 50,00 YTL. nakit para yardımı öğrenci velilerinin Sındırgı'daki Ziraat Bankası şubesine yatırıldığını bildirdi. İlçe genelinde mevcut 3 bin 58 öğrenciden 900'ünün Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynaklı yardımlardan istifade edeceği öğrenildi. Öğrenciler, yapılan yardım için yetkililere teşekkür ettiler.

(YU-MŞ)

17.11.2007 14:03 TSİ

Kaynak: İHA