Sincan Muhtarları Başkan Tuna ile Bayramlaştı

Sincan Muhtarları Başkan Tuna ile Bayramlaştı

Sincan Merkez Muhtarlar Derneği, Sincan Belediye Başkanı Doç.Dr.Mustafa Tuna'yla bayramlaşarak, hem ilçenin gelişimi için fikirlerini beyan etti hem de yeni projeler hakkında bilgi edindi.

Sincan Muhtarları Başkan Tuna ile Bayramlaştı

Sincan Merkez Muhtarlar Derneği, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'yla bayramlaşarak, hem ilçenin gelişimi için fikirlerini beyan etti hem de yeni projeler hakkında bilgi edindi.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Merkez Muhtarlar Derneğine kayıtlı muhtarları makamında ağırladı. Başkan Tuna ile tek tek bayramlaşan muhtarlar, ilçedeki yeni çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Tuna, 29 Ekim'de metronun açılacağını hatırlatarak, kentsel yenileme çalışmalarının da sorunsuz devam ettiğinin altını çizdi.

BAŞBAKAN TELEKONFERANSLA SİNCANLILARA SESLENECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Ağustos Cumartesi günü 16.00'da Sincan'a telekonferansla bağlanarak Güneşevler Sitesi' ndeki Kentsel Yenileme çalışmalarına start vereceğini söyleyen Tuna, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, her fırsatta yanımızda olmaya devam ediyor. Halk İradesine Saygı Mitinglerinin son ayağını da Sincan'da yaparak bizleri onurlandıran Başbakanımız, Güneşevler Sitesinin yıkımı sırasından telekonferansla yanımızda olacak" dedi.

YENİKENT'E BANLİYÖ GELİYOR

Yenikent'teki banliyö hattı ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirten Tuna, 2014 sonlarına doğru tamamlanması planlanan Banliyö Treninin son iki durağının Yenikent'e yapmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Tuna, "Geçtiğimiz günlerde Demir Yolları ile yaptığımız toplantıda iki hat da programa alındı. Bu önemli adımın ardından ihale hazırlıkları başladı. Banliyö trenini getirdiğimizde Yenikent bölgemizin sosyal ve ticari hayatı gözle görülür bir şekilde gelişim gösterecek" ifadelerini kullandı.

"SEÇİMİ DEĞİL GELECEĞİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Muhtarlara Eski Adliye'nin yerine eğitim tesisi yapılacağını müjdeleyen Tuna, "Biz seçimi düşünerek değil ilçemizin geleceğini düşünerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gündelik uğraşlar yerine ilçemize gelecek 50-100 yıl içinde nefes aldıracak projelerimizle vatandaşımızın karşısına çıkıyoruz. Metro ile ilçemiz Ankara'nın batıya açılanan en önemli yüzlerinden biri olacak." dedi. - ANKARA