Sincan'da Oturan Açık Öğretim Fakülteliler İrtibat Bürosu İstiyor

Sincan'da Oturan Açık Öğretim Fakülteliler İrtibat Bürosu İstiyor

Metropol İlçelerde Oturan ve Açık Öğretim Fakültesi'ne Devam Eden Öğrencilerin En Büyük Sorunu, Buralarda Fakültenin İrtibat Bürosu Bulunmaması ve Her Türlü İşlem İçin Şehir Merkezine Gitmek Zorunda Kalmaları. Sincan Murat Eğitim Kurum Müdürü Umut Akdoğan, AKP Ankara İl Başkanı Murat Alparslan'ı Ziyaret Ederek, Çözüm İstedi.

Sincan'da Oturan Açık Öğretim Fakülteliler İrtibat Bürosu İstiyor

Metropol ilçelerde oturan ve Açık Öğretim Fakültesi’ne devam eden öğrencilerin en büyük sorunu, buralarda fakültenin irtibat bürosu bulunmaması ve her türlü işlem için şehir merkezine gitmek zorunda kalmaları. Sincan Murat Eğitim Kurum Müdürü Umut Akdoğan, AKP Ankara İl Başkanı Murat Alparslan’ı ziyaret ederek, çözüm istedi.

Akdoğan, açıköğretim öğrencilerinin kendilerine yansıttıkları en önemli sorunlardan birisinin Sincan ve yakınında Açıköğretim irtibat bürosu olmadığı için kayıt, bandrol işlemleri, kitapların alınması gibi birçok nedenden dolayı bu bölgede okuyan öğrencilerin şehir merkezindeki AÖF irtibat bürosuna gitmek zorunda kalması olduğunu söyledi.

Başkan Murat Alparslan ise, Sincan’ın eğitim kurumları açısından da büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak eğitim konusunda her türlü ihtiyacın ilçede karşılanmasının önemli olduğunu belirtti ve yaşanan bazı sorunların da önümüzdeki süreçte ortadan kalkacağını söyledi.