Sinanoğlu Haberleri

Sinanoğlu haber, Sinanoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sinanoğlu - 16.06.2008
Elbeyli Anaokulu Sergisi Büyüledi
Elbeyli Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan geleneksel 3. okul öncesi eğitim şenliği yapıldı. Elbeyli ilçesinde anaokulu öğrencileri 2007-2008 eğitim-öğretim sezonun sona ermesi nedeniyle yıl sonu resim sergisi düzenlendi. Resim sergisi Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu tarafından açıldı.
Sinanoğlu - 16.06.2008
Kilis Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Buluştu
Kilis Endüstri Meslek Lisesi mezunlarının geleneksel gecesi görkemli geçti. Kilis Endüstri Meslek Lisesi bahçesindeki geceye Vali Nevzat Turhan, AK Parti Kilis milletvekili Hüseyin Devecioğlu, Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Mürsel Şahin, 1. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Yalçın Tırlıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Vali Yardımcısı Alparslan Eren, AK Parti Kilis İl Başkanı Ahmet Salih Dal, daire müdürleri, Kilis Endüstri Meslek Lisesi eski mezunları ile çok sayıda davetli katıldı.
Sinanoğlu - 15.06.2008
AK Parti Milletvekili Şahkulubey Nusaybinlilerin Sorunlarını Dinledi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, partisinin Nusaybin teşkilatını ziyaret ederek ilçe sorunları hakkında bilgi aldı. AK Parti Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu, AK Parti İl Başkanı Lokman Sinanoğlu ve beraberindeki partililer, Nusaybin ilçe teşkilatını ziyaret etti.
Sinanoğlu - 13.06.2008
Nizip'te Okur Yazar Kursunu Bitirenlere Belgeleri Törenle Dağıtıldı
Gaziantep'in Nizip ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi tarafından, "Türkiye Okuyor" kampanyası çerçevesinde başlatılan okuma yazma kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. Nizip Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene, AK Parti Gaziantep milletvekili Mehmet Sarı, Nizip Kaymakamı Hakan Yusuf Güner, Karkamış Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurt, İlçe Emniyet Müdürü A.
Sinanoğlu - 12.06.2008
Liselerarası Bilgi Yarışması Finalleri Yapıldı
Gaziantep'in Nizip ilçesinde Kaymakamlık tarafından düzenlenen liseler arası bilgi yarışmasının finali yapıldı. 13 okulun 4 grup halinde mücadele ettiği yarışmada öğrenciler kıyasıya yarıştı. Bugün finali yapılan yarışmada Nizip Hasan Çapan Anadolu Lisesi 75 puanla birinci, Maruf Marufoğlu Anadolu Lisesi 70 puanla ikinci, Adile Altınbaş Lisesi 65 puanla üçüncü ve İmam Hatip Lisesi 60 puanla dördüncü oldu. Her okuldan üç öğrencinin yarıştığı yarışmada birincilere büyük altın, ikincilere yarım altın, üçüncü ve dördüncülere çeyrek altın verildi. Yapılan final yarışmasına İlçe Kaymakamı Hakan Yusuf Güner, Karkamış Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurt katıldı.
Sinanoğlu - 12.06.2008
Elbeyli İlçesinde Yıl Sonu Etkinliği
Kilis'in Elbeyli ilçesinde 2007-2008 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Elbeyli İlköğretim Okulu tarafından yıl sonu etkinliği düzenlendi. Elbeyli İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen yıl sonu etkinliğine Kilis Valisi Nevzat Turhan, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Elbeyli Belediye Başkanı İsmail Kördeve, daire amir ve müdürleri, öğretmen, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
Sinanoğlu - 08.06.2008
Osmaniye 4. Kültür ve Sanat Günleri
Osmaniye Anadolu Halk Bilimleri ve Kültür Derneği'nce, bu yıl 4.'sü düzenlenen Kültür ve Sanat Günleri çerçevesinde "Özgür İnsan Ödülü'' Arkeolog Prof.Dr. Halet Çambel'e verildi. Etkinlikler çerçevesinde sanatçıların katılımıyla "Sanat Yürüyüşü" düzenlendi. Yürüyüşe Film Yapımcısı Arif Keskiner, sinema sanatçıları Menderes Samancılar, Rutkay Aziz, Nur Süer, Engin Ayça, Gülsen Tuncer Ayça, İçel Sanat Kulübü Heykeltraşları Ahmet Kamacı, Hatice Kılınç, Hasan Caner, Mehmet Akbaş, Fotoğraf Sanatçısı Meltem Özer Şahiner katıldı. Karaoğlanoğlu Parkı'ndan başlayan yürüyüş, Atatürk Caddesi üzerinden Cumhuriyet meydanına kadar devam etti. Yürüyüşe katılan sanatçılara Osmaniyeliler sevgi gösterisinde bulundu. Yürüyüşün ardından Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde, oturum başkanlığını Arif Keskiner'in yaptığı ve Rutkay Aziz, Nur Süer, Menderes Samancılar ile Engin Ayça'nın konuşmacı olarak katıldığı panel düzenlendi. Panelde; sinemanın içinde bulunduğu durum ve sanata olan ilgisizlik konuları tartışıldı. Bu arada, Osmaniye'nin ünlü Castabala Antik Kenti yakınına kurulması planlanan Çimento Fabrikası ile ilgili tepkisini dile getiren Arif Keskiner, "''Oraya fabrika kurmak cinayettir. Ben fabrikaya karşı değilim, yerine karşıyım. Fabrikanın oraya yapılmaması için Halet Çambel hanıma söz verdik. Fabrikanın tarihi alana kurulmaması için gerekirse İstanbul'da televizyonları, gazeteleri tek tek ziyaret edip, bu konuda tepkimizi göstereceğiz. Osmaniyelilerden de destek bekliyorum" dedi. Panel sonrası düzenlenen ödül töreninde konuşan Anadolu Halk Bilimleri ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Çenet, kentin sosyal ve kültür hayatına katkıda bulunmak amacıyla düzenledikleri ''Kültür ve Sanat Günleri'' kapsamında, daha önce Muazzez İlmiye Çığ, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu ve Yazar Yaşar Kemal'in aldığı ''Özgür İnsan Ödülü''ne bu yıl Arkeolog Prof.
Sinanoğlu - 04.06.2008
"Özgür İnsan" Ödülü Prof. Dr. Halet Çambel'e Verilecek
Osmaniye'nin Çardak köyünde kurulan akademik düzeydeki Anadolu Halk Bilimleri ve Kültür Derneği, bu yıl ki "Özgür İnsan" ödülünü Prof. Dr. Halet Çambel'e verecek. Osmaniye'nin Çardak köyünde, İbrahim Çenet'in 4 yıl önce kurduğu Anadolu Halk Bilimleri Kültür Derneği, yurt çapında ilgi gören "Özgür İnsan" ödüllü etkinliklerini bu yıl "Kültür Sanat Günleri ve 3. Özgür Film Etkinlikleri" adıyla kent merkezine taşıdı. 4 yıldır özgür ve bilimsel düşünceye dayalı yapıtlar oluşturan, araştırmalar yapan sanat ve bilim insanlarına "Özgür İnsan" ödülü veren dernek, bu yıl ki ödülü Prof. Dr. Halet Çambel'e verecek. Dernek, daha önce de Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu ve Yaşar Kemal'e "Özgür İnsan" ödülünü vermişti.
Sinanoğlu - 28.05.2008
Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu Köy Gezilerini Sürdürüyor
Kilis'in Elbeyli İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Köylerde İncelemelerde Bulundu.
Sinanoğlu - 23.05.2008
Bursa'daki Değişim Kararlılığın Eseri
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, AK Parti tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Siyaset Akademisi'nde Ankara, Diyarbakır, İzmir, Afyon ve Bursa'dan sonra Mardin'deki kursiyerlerle 14 yıllık belediye başkanlığındaki deneyimlerini paylaştı. Mardin Öğretmen Evi'ndeki seminerde halkına söz verip yerine getiren siyasetçilerin sayılarının artmasıyla siyasete güven geldiğini ifade eden Başkan Şahin, kendilerinin de 28 Mart 2004 seçimlerinden önce verdikleri sözlerin yüzde 90'ını gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, "Belediye başkanlığında beni en çok mutlu eden, verdiğim sözleri yerine getirmiş olmam. 2 dönem İnegöl'deki belediye başkanlığında, Bursa'daki 4 yıllık görev sürem içinde de neyin sözünü verdiysek, yerine getirdik" diye konuştu. "SİYASETÇİ KARARLI OLMALI" İnegöl'deki belediye başkanlığı süresince bir ilçeye ilk kez arıtma tesisi yaptırdığını, doğalgaz getirdiğinin altını çizen Başkan Şahin, Bursa'da görevi devraldığı günden bir gün sonra projeleri masaya yatırdıklarını dile getirerek, "Göreve seçildiğim günden bir gün sonra üst düzey bürokratlarla toplantı yaptım., Çünkü Bursa bugüne kadar çok zaman kaybetti. Bugün bize en çok puan kazandıran Bursa'da yıllardır konuşulanları hayata geçirmemiz oldu. Siyasetçi kararlı olmalı. Kararlı olamayan siyasetçi tökezler. Önüne konulan takoza takılmamalı, nasıl yapabilirimi düşünmeli"şeklinde konuştu. Bursa'da 4 yılda yaptıkları hizmetlerde karşılaştığı zorluklara değinen Şahin, sıkıntıların çözümünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediyecilikten gelmesinin büyük payı olduğunu vurguladı. "14 yıllık belediye başkanlığımda hiçbir zaman seçime endeksli çalışmadım, koltuk belediyeciliği yapmadım" diyen Şahin, her günü "Bugün Bursa için ne yapabilirim?"i düşünerek geçirdiğini ve personelinden de bu yönde düşünce içinde olmalarını istediğini ifade ederek, "Böyle bir düşünce içinde olmadığımız için yıllardır yapılamayanı yapmamıza rağmen yeni projelerle hemşehrilerimizin yaşamaktan mutluluk duydukları bir Bursa için gelişim ve değişimi sürdürüyoruz" dedi. MARDİN'DE BURSA GECESİ Bu arada Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ve beraberindekiler onuruna ‘Bursa Gecesi" adı altında düzenlenen gecede dostluk rüzgarları esti. Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar'ın ev sahipliğini yaptığı, Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu ile AK Parti İl Başkanı Lokman Sinanoğlu'nun da katıldığı gecede memurlardan oluşan ve bundan dolayı ‘Grup 657' olarak adlandırılan saz heyetinin Mardin ve Bursa türküleriyle renklendirdiği gecede, iki il arasındaki kardeşlik köprülerinin temelleri atıldı.
Sinanoğlu - 22.05.2008
Hatay Şehidine Ağladı
Şırnak'ta teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Kıdemli Uzman Çavuş Erhan Çörtük'ün cenazesi, memleketi Hatay'ın Dörtyol ilçesinde binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. Şırnak'ın Beytülşebap ilçesinde güvenlik güçlerinin teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan Jandarma Kıdemli Uzman Çavuş Erhan Çörtük için memleketi Hatay'ın Dörtyol ilçesinde tören düzenlendi. Numune Camii'nde kılınan cenaze namazına Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Dörtyol Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Adana Bölge Komutanı Tuğgeneral Cengiz Akın, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İsmail Taylan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hacı İlbaş, İl Emniyet Müdürü Osman Çapalı, Belediye Başkanı Bilgehan Aksoy, askeri ve sivil erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cami avlusunda şehit annesi Meyase Çörtük'ü Dörtyol İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Çömez ile bir bayan subay koluna girerek teselli etti. Şehit uzman çavuşun biyografisinin okunduğu törende konuşan Binbaşı Mustafa Çerez, şehit olan Jandarma Kıdemli Uzman Çavuş Erhan Çörtük'ün vatan, millet ve cumhuriyet uğruna kahramanlar gibi çarpışıp, şehitlik mertebesine yükseldiğini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne saldıranlar geçmişte olduğu gibi bugün de emellerine ulaşamayacaklardır. Her türlü teşebbüsün karşısında duracağız. Bu topraklarda bir tane terörist kalmayıncaya kadar biz silah arkadaşları çarpışmaya devam edeceğiz. Ruhun şad olsun şehidim" diye konuştu. Şehit babası 88 yaşındaki Ali Çörtük de, cenaze namazında bastonla cemaatin önünde vali ve paşanın arasında saf tuttu. Cenaze namazını kıldıran İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, vatan uğruna çarpışanların şehitlik mertebesine eriştiklerini, onların ölü olmadıklarını söyledi.
Sinanoğlu - 22.05.2008
Musabeyli Öğretmenevi'nin Temeli Atıldı
Kilis'in Musabeyli ilçesinde işadamı Adem Can tarafından yaptırılan 34 yataklı Musabeyli Öğretmenevi'nin temeli törenle atıldı. Temel atma törenine Kilis Valisi Nevzat Turhan, Garnizon ve İl Komutanı Jandarma Albay Mürsel Şahin, Vali Yardımcısı Eren Arslan, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Polateli Kaymakamı Mustafa Karca, Musabeyli Kaymakamı Nurullah Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Musabeyli Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, Elbeyli Belediye Başkanı İsmail Kördeve, daire amir ve müdürleri, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Sinanoğlu - 19.05.2008
Kaymakam Sinanoğlu'na Nişan Sürprizi
Gaziantep'in Karkamış İlçesine Bağlı Karanfil Köyü'nde Yaşayan Leyla Cin ve Fatih Kara İsimli İki Gencin Uzun Zamandan Beri Süren Sevda Yolculuğu Kaymakam Ferhat Sinanoğlu'nun Taktığı Yüzükle Mutlu Sona Erdi.
Sinanoğlu - 19.05.2008
Karkamış'ta 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
Gaziantep'in Karkamış ilçesinde 19 Mayıs düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Karkamış ilçesinde sabah saat 09:00'da Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlanan törene saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Karkamış Kapalı Spor Salonu'nda devam edildi. Törene İlçe Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Türker Şahin, Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan, İlçe Jandarma Komutanı Halit Yurtsever, İlçe Emniyet Amir Vekili Başkomiser Mehmet Enkür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahdettin Alıcı ve vatandaşlar katıldı.
Sinanoğlu - 15.05.2008
Öğrenciler Birinci Olmak İçin Koştu
Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ile gerçekleştirilen 7. Spor Şenliği kapsamında bu yıl ilk defa düzenlenen Kros Yarışları heyecanlı dakikalara sahne oldu. Atatürk Kent Ormanı'nda gerçekleştirilen yarışlara 22 okuldan 130 öğrenci katıldı. Genç sporcuların birinci olabilmek için verdiği mücadele ise nefes kesti. Bu yıl ilk kez düzenlenen Kros Yarışları'nda Küçük Kızlar kategorisinde Abdurrahman Vardar İlköğretim Okulu'ndan Zeliha Büşra Filiz birinci, yine aynı okuldan Elif Sarıkaya ikinci olurken, Sülayman Cura İlköğretim Okulu'ndan Dilan Akkaya'da üçüncü oldu. Küçük Erkekler kategorisinde Özel Bahçeşehir İlköğretim Okulu'ndan Sarper Sinanoğlu birinci, yine aynı okuldan Ayberk Sinanoğlu ikinci, Sülayman Cura İlköğretim Okulu'ndan Mete Sevinç de üçüncü oldu.
Sinanoğlu - 12.05.2008
Voleybol Turnuvasında Elbeyli Hem Birinci Oldu
Kilis'te, İlköğretim Okulları Kızlar arası Voleybol Turnuvası'nda Elbeyli Halk Eğitim Merkezi (HEM) birinci oldu. Kilis Spor Salonu'nda gerçekleştirilen voleybol turnuvasın final maçlarında Zeytçioğlu İlköğretim Okulu, Kartalbey İlköğretim Okulu, Mehmet.Keçik İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nu geride bırakarak, şampiyon olan Elbeyli HEM kursiyerleri büyük sevinç yaşadılar. Beden Eğitim Öğretmeni Ahmet Seçkin yönetimindeki Elbeyli HEM öğrencilerinin Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu tarafından kabul edileceği öğrenildi.
Sinanoğlu - 12.05.2008
Elbeyli Sydv 2 Kişiye İş Yeri Açtı
Elbeyli Kaymakamlığı yardıma muhtaç iki kişiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından iş yeri açarak iş imkanına kavuşturdu. Elbeyli Kaymakamlığı SYDV Müdiresi Betül Hacıömeroğlu, ilçede yardıma muhtaç iki kişiye elektrikçi ve dönerci dükkanı açtıklarını belirterek; "Elbeyli ilçesinde SYDV tarafından fakir ve yardıma muhtaç yoksul ailelerin tespiti yapıldı. Kaymakamımız Davut Sinanoğlu'nun talimatları doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine imkanlar ölçüsünde yardım yapıyoruz.
Sinanoğlu - 09.05.2008
Elbeyli İlçesinde Resmi Kurumlar Arası Basketbol Turnuvası
Kilis'in Elbeyli ilçesinde, Kaymakamlık tarafından resmi kurumlar arası basketbol turnuvası düzenlendi. Elbeyli Kaymakamlığı tarafından organize edilen kurumlar arası basketbol turnuvasına Elbeyli Kaymakamlığı, İlçe Sağlık Ocağı, Elbeyli Çok Programlı Lisesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlköğretim Okulu öğretmenleri katıldı. Düzenlenen basketbol turnuvasında Elbeyli Çok Programlı Lisesi birinci, Elbeyli Kaymakamlığı ikinci, İlçe Jandarma Komutanlığı üçüncü oldu. Basketbol turnuvasında dereceye giren kurumlara Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Sinanoğlu - 01.05.2008
Kilis Kültür Envanteri Tanıtım Toplantısı
Kilis Kültür Envanteri tanıtım toplantısı düzenlenen törenle yapıldı. Kilis İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Kilis Valisi Nevzat Turhan, Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mürsel Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ali Eryılmaz, Musabeyli Kaymakamı Nurullah Kaya, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Polateli Kaymakamı Mustafa Karaca, ilçe belediye başkanları daire amir ve müdürleri, oda başkanları ve davetliler katıldı.
Sinanoğlu - 30.04.2008
"Elbeyli Okuyor" Kampanyası Başladı
Kilis'in Elbeyli ilçesinde "Elbeyli Okuyor" kampanyası başlatıldı. Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün talimatları doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği tarafından başlatılan "Türkiye Okuyor" kampanyasını Elbeyli ilçesinde de başlattıklarını söyledi.
Sinanoğlu - 28.04.2008
Kaymakam Davut Sinanoğlu Fakir 250 Öğrenciye Ayakkabı Dağıttı
Kilis'in Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Fakir 250 Öğrenciye Ayakkabı Dağıttı.
Sinanoğlu - 24.04.2008
Siyaset Akademisi ve Yerel Yönetimler Toplantısı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu ile birlikte AK Parti Genel Merkezi tarafından Mardin'de düzenlenen "Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler" programına katıldı. Mardin Öğretmen Evi Konferans Salonu'nda yapılan eğitim toplantılarına katılan Başkan Fakıbaba, yaptığı açıklamada, 4 yıllık süreçte Şanlıurfa'da yapılan belediyecilik hizmetlerini ve tecrübelerini anlattığını ifade etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu ise kurumsal bir kimliğe sahip olan AK Parti Siyaset Akademisi'nin amacının, kozmopolit toplum yapısına rağmen önemi artan bilgi birikimi ve araştırma tecrübesini, toplumun bütün kesimlerine kazandırmak ve bu vesile ile 21.
Sinanoğlu - 24.04.2008
Elbeyli Selmincik Köyü, Un Değirmenine Kavuştu
Elbeyli Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hüseyin Velet, İller Bankası tarafından "Köy kalkınma" payı kapsamında Selmincik Köyü’ne un değirmeni yaptırıldığını söyledi. Birlik Müdürü Hüseyin Velet, 40 bin YTL'ye mal olan Selmincik Köyü un değirmeninin faaliyete geçtiğini belirterek, "Elbeyli Kaymakamımız Davut Sinanoğlu'nun girişimleri ile ilçeye bağlı Selmincik Köyü'ne un değirmeni yaptırılması için girişimlerde bulunduk Yapılan girişimler neticesinde, İller Bankası köy kalkınma payları kapsamında yaklaşık 40 bin YTL’ye mal olan un değirmeni Selmincik Köyü ve çevredeki köylere hizmet vermesi için yapıldı" dedi.
Sinanoğlu - 23.04.2008
Elbeyli İlçesinde Temsili Kaymakam Talimat Yağdırdı
Kilis'in Elbeyli ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 6. sınıf öğrencisi temsili kaymakam Tuba Nur Kurt, talimatlar yağırdı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Elbeyli İlköğretim Okulu öğrencileri Kaymakam Davut Sinanoğlu'nu ziyaret etti.
Sinanoğlu - 23.04.2008
Elbeyli İlköğretim Okulu Çevre Düzenlemesi Yapılmaya Başlandı
Kilis'in Elbeyli ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdiresi Betül Hacıömeroğlu, Elbeyli İlköğretim Okulu Bahçesinde çevre düzenlemesi çalışmaları başlandığını söyledi. Hacıömeroğlu, yaptığı açıklamada, Elbeyli Kaymakamlığı tarafından öğrencilerin daha temiz ve daha düzenli bir ortamda eğitim görmeleri amacıyla Elbeyli İlköğretim Okulu Bahçesi'nde çevre düzenlemesi çalışmaları başlandığını belirtti. Hacıömeroğlu; "Kaymakamımız Davut Sinanoğlu'nun girişimlere sonucunda ilçemizde bulunan Elbeyli ilköğretim Okulu’nun çevre düzenlemesine başladık.
Sinanoğlu - 22.04.2008
AK Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı Mardin'de Başladı
AK Parti Genel Merkezi Tarafından Düzenlenen Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı Mardin'de AK Parti Ar-ge Başkanı Faruk Acabey'in Açılış Konuşması ile Başladı. Mardin Öğretmen Evi Konferans Salonu'nda Başlayan Eğitim Toplantılarında Katılımcıların Yanı Sıra AK Parti İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, Ak Partili Belediye Başkanları ve Partililer de Hazır Bulundu.
Sinanoğlu - 22.04.2008
Elbeylispor Kahramankaraş'ta 3. Lige Terfi Maçlarına Katılacak
Elbeylispor Kulübü Başkanı Mustafa Tekbaş, 3. Lige terfi maçlarına gitmek için Kilis Valisi Nevzat Turhan'dan yardım beklediklerini söyledi. Tekbaş, 2 yıldan beri üst üste Kilis amatör liginde şampiyon olduklarını belirterek, "3. Lige terfi maçları 29 Nisan tarihinde Kahramanmaraş'ta başlıyor. Kilis'i biz temsil edeceğiz. İlçe Kaymakamımız Davut Sinanoğlu, bize sezon başından beri maddi manevi destek veriyor.
Sinanoğlu - 21.04.2008
Kilisli Çiftçiler Yağmur Duasına Çıktı
Kuraklık birçok ilde tarımla uğraşan kesimi kaygılandırırken, Kilis'in Elbeyli ilçesinde çiftçiler ilk kez yağmur duasına çıktı. Elbeyli Şehir Stadyumu'ndaki yağmur duasına Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Elbeyli Belediye Başkanı İsmail Kördeve, İlçe Müftüsü Muhsin Özdil, daire amir ve müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Sinanoğlu - 21.04.2008
Çatom'un Elbeyli Eğitim Çalışmaları Sona Erdi
Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) ile Elbeyli Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen kadınlara yönelik eğitim projesi sona erdi. ÇATOM Müdürü Nimet Taş, Elbeyli Kaymakamlığı ile ortaklaşa yürütülen kadınlara yönelik eğitim projesinin sona erdiğini belirterek, “Bu proje ile gördüğümüz eksiklikler ile yapılması gerekenleri bir rapor haline getirerek Elbeyli Kaymakamımız Davut Sinanoğlu'na sunduk.
Sinanoğlu - 20.04.2008
Elbeyli İlçesi'nde Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
Kilis'in Elbeyli ilçesinde 'Kutlu Doğum' haftası etkinlikleri çerçevesinde 5 bin kişiye yemek verildi. Elbeyli ilçesine bağlı Erikliyayla Köyü’nde Elbeyli İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen Kutlu Doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde bir program düzenlendi. Programa Valisi Nevzat Turhan, Kilis milletvekili Hasan Kara, Gaziantep milletvekili Mehmet Erdoğan, Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mürsel Şahin, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Musabeyli Kaymakamı Nurullah Kaya, Gaziantep Müftüsü İsmail Canbolat, Kilis Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ali Eryılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Elbeyli Belediye Başkanı İsmail Kördeve, daire amir ve müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Sinanoğlu - 16.04.2008
Türkoğlu'nda Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesinde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir program düzenlendi. Programda bir konuşma yapan Türkoğlu Müftüsü Ömer Ünal, "Burada iki cihan güneşi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa için toplanmış bulunmaktayız. Gün geçtikçe insanlık ve dünya O'nun kıymetini daha iyi anlıyor. O öyle mübarek biridir ki; birçok güzel sıfat ve isim O'na verilmiştir" dedi. Ardından kürsüye gelen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdulhamit Sinanoğlu bütün peygamberlerin amacının bütün insanlara yardımcı olmak, onların huzurlu ve mutlu olarak dünyada ve ahirette yaşamalarını sağlamak olduğuna dikkat çekti.
Sinanoğlu - 14.04.2008
"Kutlu Doğum Haftası" Kermesle Başladı
"Kutlu Doğum Haftası" nedeniyle Hatay İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi tarafından bir kermes düzenlendi. Kutlu Doğum haftası etkinlikleri düzenlenen kermes ile başladı. Hatay İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi tarafından Antakya Belediyesi eski binasında açılan kermes, vatandaşlardan ilgi gördü. Kermesin açılış törenine Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan, Diyanet Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu ve diğer davetliler katıldı.
Sinanoğlu - 12.04.2008
'AK Parti Siyaset Akademisi' Mardin'de Başlıyor
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) tarafından hazırlanan 'Siyaset Akademisi' sertifikalı eğitim programı Mardin'de başlıyor. Gençlerin siyasete ilgisini bilinçli bir şekilde artırmayı amaçlayan proje ile gençlere siyaset yapma imkanı sunulacak. AK Parti Ar-Ge Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu 'Yerel Yönetimler Programı' başlığı ile gerçekleştirilecek Siyaset Akademisi eğitimi Mardin'de 15 Nisan tarihinde başlayacak. 10 hafta sürecek eğitimler hakkında bilgi veren AK Parti Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, AK Parti Genel Merkezi ile AR-GE Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu Siyaset Akademisi'nin 'Yerel Yönetimler Programı' başlıklı eğitim faaliyetinin Türkiye genelinde 18 ana ilde gerçekleştirileceğini belirterek, "Konularında uzman akademisyenler tarafından verilecek eğitimlere yoğun bir ilgi gösterildi.
Sinanoğlu - 11.04.2008
Karkamış Kaymakamı Sinanoğlu Göreve Başladı
Gaziantep'in Karkamış İlçesi Kaymakamlığı’na Ferhat Sinanoğlu Atandı.
Sinanoğlu - 07.04.2008
AK Parti Mardin Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi Yapıldı
AK Parti Mardin Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi yapıldı. Kongreye katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, partilerine ve demokrasi için verdikleri hizmete gösterilen tahammülsüzlüklere üzüldüklerini ancak, olaylara katkı sağlayan pozitif yaklaşımlarından vazgeçmeyeceklerini söyledi. AK Parti Mardin Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi Babil Toplantı Salonu'nda geniş katılımla coşkulu bir ortamda yapıldı. Kongreye katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, "Biz biliyoruz ki halkımız duyduğuna değil gördüğüne inanıyor. Halkımız bunu 22 Temmuz'da bir kez daha ispatladı ve gösterdi. Biliyoruz ki kalkınma ve gelişmek kadar onu sürdürmek de önemli. İçinde bulunduğumuz malum durum her ne kadar bizi yaralayıp derinden üzse de her türlü iç ve dış olumsuzluğa rağmen ülkenin geldiği ekonomik ve değer kalkınma seviyesini sürdürebilmek biz AK kadroların ana hedefidir, ana gayesidir. Çalışmalarımız söylediğim bu sorumluluk ve anlayışla bundan sonra da artarak devam edecek. Tabii ki bugün partimize ve demokrasi için verdiğimiz hizmette gösterilen tahammülsüzlüklere üzülüyoruz. Ancak unutmamalıyız ki ve hiç unutmadık ki içi dolu başağın ağırbaşlılığı gibi yani her zaman gibi olgunluğumuzu, birbirimize bağlığımızı olaylara katkı sağlayan pozitif bakışımızı bugün de devam ettireceğiz" dedi. Ülkenin ve halkın tüm bu sıkıntılara direndiğini ve direnmeye devam edeceğini anlatan Dişli, "Ülkemiz ve halkımız bu siyasi olumsuzluklara, siyasi çalkantılara, siyasi belirsizliklere rağmen direnmeye devem ediyor. Bir ülkenin, liderine ve liderinin partisine olan güvenin sonucu budur. Çünkü siyasi istikrar varsa ekonomik istikrar vardır. İşte her şeye rağmen bu siyasi istikrarı sürdüreceğiz. İş üretmeyi, çalışmayı, hizmet etmeyi, vatandaşın emanetini kollamayı ve laf değil sorun çözmeyi siyaset olarak bilen AK Parti'nin AK kadrolarında bulunmaktan sizler gibi ben de büyük bir gurur duyuyorum" diye konuştu. Kongrede bir konuşma yapan Kadın Kolları Genel Başkanı ve Denizli Milletvekilli Selma Kavaf ise AK Parti olarak siyasette ve günlük yaşamda kadının konumunu güçlendirmek istediklerini belirterek kadınlara yerel yönetimler seçiminde daha da aktif rol almaları konusunda çağrıda bulundu. Kongreye ayrıca AK Parti Mardin Milletvekilleri Mehmet Halit Demir, Cüneyt Yüksel, Süleyman Çelebi, AK Partili Belediye Başkanları ve Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu katıldı.
Sinanoğlu - 24.03.2008
Köy Muhtarılarına Bilgisayar Dağıtımı Sürüyor
Kilis'in Elbeyli ilçesinde köy muhtarlarına bilgisayar dağıtıldı. Elbeyli ilçesinde gerçekleştirilen bilgisayar dağıtım törenine Kilis Milletvekilleri Hasan Kara, Hüseyin Devecioğlu, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ali Eryılmaz, AK Parti İl Başkanı Ahmet Salih Dal, Elbeyli Belediye Başkanı İsmail Kördeve, muhtarlar ve bazı daire amir ve müdürleri katıldı.
Sinanoğlu - 20.03.2008
Sakarya Nehri, Verimli Toprakları Götürüyor
Adapazarı-Karasu yolu üzerinde bulunan köprünün yanındaki arazilerde toprak kayması meydana geldi. Sakarya'nın Ferizli ilçesi ile Sinanoğlu Beldesi'ni birbirine bağlayan Sakarya Nehri üzerindeki köprünün hemen yanındaki yaklaşık bir dönümlük arazi, toprak kayması nedeniyle nehre düşerek ortadan kayboldu.
Sinanoğlu - 13.03.2008
Çatom'un Elbeyli İlçesindeki Köy İlköğretim Okullarındaki Çalışmaları
Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) Müdiresi Nimet Taş, Elbeyli ilçesine bağlı köylerdeki ilköğretim okulunda okuyan öğrencilerin sağlık taramasından geçirildiğini belirtti. ÇATOM ve Elbeyli Kaymakamlığı işbirliği ile köylerdeki öğrenciler sağlık taramasından geçirilirken, öğrencilerin saç tıraşları da yapıldı. ÇATOM Müdiresi Nimet Taş, Elbeyli İlköğretim ve Çok Programlı Lise, Yenideğirmen Köyü İlköğretim Okulu, Selmincik Köyü, Karacurun Köyü, Çıldıroba Köyü, Alahan Köyü, Geçerli Köyü ve Yağız Köyü'nde eğitim hizmetleri projesinin uygulanacağını belirtti. Taş,"Elbeyli ilçesinde kaymakamlığımız tarafından belirlenen köy ilköğretim okullarındaki öğrencileri, ÇATOM bünyesinde oluşturduğumuz ekiple birlikte sağlık taramasından geçirdik. ÇATOM'daki kuaförlük bölümünde kurs gören öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından köylerdeki kız ve erkek öğrencilerin saçları kesildi. Saç bakımı yapılması gereken öğrencilerin bakımları da yapıldı. Hazırladığımız projenin alanda uygulanması çok önemli. Kız çocuklarının eğitime teşvik edilmesi konusunda da çalışmalar yaptık.Proje sonunda okula gitmeyen kız çocuklarının okula kazandırılması sağlanacak. Zihinsel engelli ve özürlü çocukları tespit çalışmalarını da yürütüyoruz" dedi. Taş, bayanlara yönelik doğum kontrol yöntemleri, kadın sağlığı ve ergenlik çağında yaşanan sıkıntılar konusunda bilgi verdiklerini sözlerine ekledi. Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu ise ÇATOM ile işbirliklerinin süreceğini belirterek, "ÇATOM güçlü bir sivil toplum örgütü.
Sinanoğlu - 06.03.2008
Kilis'te Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması Tamamlandı
Kilis'te, Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması, gençler ve yaygın eğitim kurumları ekiplerinin katılımıyla tamamlanarak dereceye girenlere ödülleri verildi. Kilis Kapalı Spor Salonu'nda yapılan Halk Oyunları Yarışması'nı, Kilis Valisi Nevzat Turhan, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ali Eryılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Sağlık İl Müdürü Turgay Happani, milli eğitim şube müdürleri, bazı daire amir ve müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar izledi.
Sinanoğlu - 05.03.2008
Kilis'te Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması Başladı
Kilis'te, ilköğretim okulları, liseler ile yaygın eğitim kurumları arası halk oyunları yarışması başladı. Kilis Kapalı Spor Salonu'nda yapılan Halk Oyunları Yarışması'nı, Kilis Valisi Nevzat Turhan, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ali Eryılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Sağlık İl Müdürü Turgay Happani, milli eğitim şube müdürleri, bazı daire amir ve müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar izledi.
Sinanoğlu - 28.02.2008
Başbakan Erdoğan, AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Kongresi'ne Katılacak
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan partisinin Mardin'de düzenlenecek İl Gençlik Kolları Kongresi'ne katılacak. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) sınır ötesi operasyon kapsamında başlattığı kara harekatından sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'ne ilk ziyaretini Mardin'e yapıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, Başbakan Erdoğan'ın AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Kongresi'ne katılmak üzere Mardin'e geleceğini söyledi.
Sinanoğlu - 08.02.2008
Nusaybin'de Süleyman Bölünmez Lisesi'nin Temeli Atıldı
Mardin eski Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez tarafından Nusaybin ilçesinde yaptırılacak olan 24 derslikli Süleyman Bölünmez Lisesi'nin temeli törenle atıldı. Temel atma töreninde konuşan Bölünmez, "Kadir Has ve İzzet Baysal gibi ben de 'Nasıl memleketime hizmet ederim' diye düşünüyordum. Kısmet bugüneymiş" dedi. Nusaybin Yenişehir Mahallesi'nde yapılan Süleyman Bölünmez Lisesi temel atma töreninde konuşan Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici, okul hakkında teknik bilgiler verdi. Kaymakam Gemici, "Hayırsever işadamımız Süleyman Bölünmez tarafından ilçemizde yapılacak lisede, kimya, biyoloji, fizik laboratuarları, müzik ve bilgisayar odaları ile 24 derslik yer alacak. Yapılacak tesis yaklaşık 5 milyon YTL'ye mal olacak. Bu fedakar yatırımı gerçekleştiren hayırsever iş adamımız Süleyman Bölünmez'e ve arsayı hibe eden Gözü ailesine teşekkürü bir borç biliyorum" dedi. Kaymakam Gemici'den sonra kürsüye gelerek bir konuşma yapan eski Milletvekili Bölünmez, eğitim hayatından örnekler vererek bölgede eğitim alanındaki sıkıntıları anlattı. Okuldan sonra atıldığı ticarette ilk zamanlarda sıkıntı yaşamadığını ifade eden Bölünmez, şunları söyledi: "Sonraki dönemlerde bir dilin ve bir üniversite diplomasının bir insan yerine geçtiğini fark ettim. Hayatım boyunca hiç kimseyi kıskanmadım ama başarılı insanları gördüğüm zaman hep imrendim. Rahmetli Kadir Has hatırladığımda ve Bolu'daki İzzet Baysal Üniversitesi'nin önünden geçtiğim zaman ben de onlar gibi 'Nasıl memleketime hizmet ederim' diye düşünüyordum. Kısmet bu güneymiş." Nusaybin'de yaptıracağı lisenin eğitime başlamasıyla kendisini lise, Mardin'de yaptıracağı fakülte binalarının hizmete girmesiyle de kendisini üniversite mezunu olarak göreceğini kaydeden Bölünmez, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Mardin'in bütün ilçelerine lise yaptırmak sloganıyla yola çıktım. Ayrıca Mardin'e bir engelliler okulu ve Mardinspor'a kalıcı bir tesis kazandırmak için çalışıyorum. Allah bu güzel duyguları herkese nasip etsin." Mardin Vali yardımcısı Yavuz Selim Süzer ise, ülkelerin kalkınmalarını ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasını sağlayan en büyük girdilerin eğitim olduğunu ifade ederek, 2003 yılında başlatılan eğitime yüzde 100 destek kampanyası kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Vali Yardımcısı Süzer, "Bu kampanya çerçevesinde hayırsever vatandaşlarımızla protokoller imzalanmış, şimdiye kadar 225 derslik yapılmış, 10 bin 500 metrekare arsa bağışlanmıştır. Bunun yanında okullar, yurtlar ve okul onarımları yaptırılmıştır. Bugüne kadar ilimizde hayırsever katkıları 26 milyon 500 bin YTL' yi bulmuştur" dedi. Konuşmalardan sonra kurban kesilerek dualar eşliğinde okulun temeli atıldı. Süleyman Bölünmez Lisesi'nin temel atma törenine, Vali Yardımcısı Yavuz Selim Süzer, Eski Milletvekilleri Süleyman Bölünmez, Kasım Tuğmaner, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Vekili Kadri Balcı, Belediye Başkanı Metin Pamukçu, İl Emniyet Müdürü İsmet Taşkan, Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Tanhan, AK Parti İl Başkanı Lokman Sinanoğlu ve bölgenin ileri gelen aile büyükleri katıldı.
Sinanoğlu - 30.12.2007
Kilis'in Elbeyli İlçesi 2008 Yılından Umutlu
Kilis'in Elbeyli İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, 2008 Yılının Elbeyli İlçesinin Kalkınma Hamlesine Başlamasında Milat Olacağını Söyledi.
Sinanoğlu - 28.11.2007
Başkan Kaşkaş'tan Örnek Davranış
Sakarya'nın Ferizli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş, ilçe merkezi ve köylerde görev yapan tüm öğretmenlere, belediye sosyal tesislerinde bir yemek verdi. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçede görev yapan tüm öğretmenleri bir araya getirmek istediklerini söyleyen Bşkan Hüseyin Kaşkaş, öğretmenlerle tek tek ilgilendi. Ferizli Kaymakamı Selda Dural, Sinanoğlu Beldesi Belediye Başkanı Yılmaz Öztürk, Gölkent Beldesi Belediye Başkanı Talih Atalay ile Ferizli Belediyesi meclis üyelerinin de katıldığı yemekte bir konuşma yapan Başkan Kaşkaş, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yetiştiren siz değerli öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum.
Sinanoğlu - 03.11.2007
Şehit Uzman Çavuşun Kilis'teki Ailesine Protokolden Taziye Ziyareti
Kilis Valisi Nevzat Turhan başkanlığındaki protokol üyeleri, şehit Uzman Çavuş Ercan Çiçek'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kilis'in Elbeyli ilçesi Uzunali mezrasına giden Vali Nevzat Turhan, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mürsel Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, Adalet Komisyonu Başkanı Şerafettin Saka, İl Emniyet Müdür Vekili Fikret Aytekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ali Eryılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tanrıaşkı, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Kilis Müftü Vekili Ali Okutan ve Sağlık Müdürü Turgay Happani, Şehit Uzman Çavuş Ercan Çiçek'in ailesine baş sağılığı dileğinde bulundu.
Sinanoğlu - 31.10.2007
Kilis Şehidine Ağladı
Şırnak'ın Cudi Dağı'nda teröristlerle çıkan silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Ercan Çiçek için memleketi Kilis'te tören düzenlendi. Tayin nedeniyle 1 yıl önce Çankırı'dan Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümeni Özel Harekat Grup Komutanlığı'na gelen Jandarma Komando Uzman Çavuş Ercan Çiçek, önceki gün Cudi Dağı Nar Deresi mevkiinde teröristlerle çıkan silahlı çatışmada şehit oldu. Şehit Uzman Çavuş'un naaşı dün Şırnak'tan getirilerek Kilis Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Şehit Çiçek için Elbeyli ilçesinde resmi tören düzenlendi. Şehidin cenazesi, askeri araca konularak ilçeye getirildi. Cenazenin getirilişi sırasında yakınları sinir krizleri geçirdi. Türk bayraklı tabuta sarılan anne Cennet Çiçek, baba Cuma Çiçek ve kız kardeşleri uzun süre gözyaşı döktü. Şehit Uzman Çavuş Ercan Çiçek'in Almanya'da NATO'da astsubay olan kardeşi Kemal Çiçek, Malatya'da görev yapan astsubay kardeşi Ahmet Çiçek, öğretmenlik yapan kardeşi Adil Çiçek, Burdur Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan ağabeyi Doç. Dr. Ekrem Çiçek ve küçük kardeşi Erol Çiçek ayakta durmakta güçlük çekti. Elbeyli ilçesinde düzenlenen törene; Vali Nevzat Turhan, Gaziantep Garnizon Komutanı Tuğgernal Şendoğan Karakuş, Garnizon Komutanı Albay Mürsel Şahin, Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, AK Parti Kilis milletvekilleri Hasan Kara ve Hüseyin Devecioğlu, Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, şehit uzman çavuşun ailesi, yakınları ile resmi ve askeri erkan ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Sinanoğlu - 30.10.2007
Elbeyli İlçesi İlk Şehidine Ağlıyor
Şırnak'ın Cudi Dağı'nda dün teröristlerle çıkan silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Ercan Çiçek'in evinde gözyaşı ve hüzün var. Aileyle birlikte ilk şehidini veren Elbeyli ilçesi de yas havasına büründü. Şırnak'a 1 yıl önce Çankırı'dan tayin olan ve Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümeni Özel Harekat Grup Komutanlığı'nda görev yapan Jandarma Komando Uzman Çavuş Ercan Çiçek, dün Cudi Dağı Nar Deresi mevkiinde saat 12.40 sularında teröristlerle çıkan silahlı çatışmada şehit oldu. Çiçek'in şehit olduğu haberi kısa süre içerisinde Kilis'in Elbeyli ilçesine bağlı Alahan Köyü Uzunali mezrasındaki evine ateş gibi düştü. Çiçek ailesinin evi, acı haberi duyan yakınlarının akınına uğradı. Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Elbeyli Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Bülent Soykan ve beraberindeki heyet, şehit Uzman Çavuş Ercan Çiçek'in baba ocağına taziye ziyaretinde bulunarak cenaze töreni ile ilgili bilgi verdi.
Sinanoğlu - 30.10.2007
Şırnak'ta Şehit Olan Kilisli Uzman Çavuşun Evinde Hüzünlü Bekleyiş
Şırnak'ta teröristlerle çıkan silahlı çatışmada şehit olan Kilisli Jandarma Uzman Çavuş Ercan Çiçek'in (26) evinde sessiz ve hüzünlü bir bekleyiş var. Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan 3 askerden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Ercan Çiçek'in Kilis'in Elbeyli ilçesi Alahan köyüne bağlı Uzunali mezrasındaki evine acı haber ulaştı. Şehit uzman çavuşun yakınlarına acı haberi Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mürsel Şahin ve Elbeyli Kaymakamı Davut Sinanoğlu'nun akşam saatlerinde verdiği öğrenildi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sinanoğlu Haberleri | Sinanoğlu Haber - Haberler - Sinanoğlu haberleri, son dakika sinanoğlu haber ve gelişmeleri burada. ANTALYA-'TURUNCU KOD' SONRASI ANTALYA SERİK'TE METREKAREYE 221 KİLOGRAM YAĞIŞ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 08:06:06. #1.14#

title