Sinan Kaloğlu: 'Bochum'u Basamak Olarak Kullanıp Daha İyi Yerlere Geleceğim'

Bundesliga Ekiplerinden Vfl Bochum Takımına Trasfer Olan Sinan Kaloğlu, Hedefinin Burayı Basamak Olarak Kullanıp Milli Takıma Kadar Yükselmek Olduğunu Söyledi.

Sinan Kaloğlu: 'Bochum'u Basamak Olarak Kullanıp Daha İyi Yerlere Geleceğim'

Bundesliga ekiplerinden VFL Bochum takımına trasfer olan Sinan Kaloğlu, hedefinin burayı basamak olarak kullanıp Milli Takıma kadar yükselmek olduğunu söyledi.

Beşiktaş ile Avusturya kampı çerçevesinde bir hazırlık maçı yapacak olan VFL Bochum takımının yeni transferi Sinan Kaloğlu, yeni takımı ve hedefleri hakkında Cihan'a açıklamalarda bulundu.

Yurt dışında uzun zamandır oynamak istediğini ve bu isteğini menajerleriyle paylaştığını ifade eden tecrübeli oyuncu, ''Bursasporla kontratım bitince Almanya ve Hollanda'dan teklifler geldi. Ben Bochum'u tercih ettim. İnşallah iyi olur. Takımda beklediğimden daha iyi bir ortam var. Bana çok iyi davranıyorlar. 40 yıldır burada gibiyim. Hiç yabancılık çekmedim. Bu da benim adaptasyon dönemimi kısaltacaktır'' dedi.

Burasının kendisi için bir sıçrama yeri olacağına inandığını ifade eden Kaloğlu, şöyle dedi: "Yeteneklerimi en iyi şekilde burada sergilemek istiyorum. İnşallah bunu gerçekleştirim. Bütün amacım bu. Her futbolcu gibi Milli Takımda oynamak istiyorum. Tabi öncelikle Bochum'da iyi performans sergilemeliyim. Kendimi burada kabul ettirip milli takıma gideceğim."