Sinan Çetin'in Oğlu: Cahil Yobazlar... - Haberler
Haberi Paylaş

Sinan Çetin'in Oğlu: Cahil Yobazlar...

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Yönetmen Sinan Çetin'in emlakçı oğlu Rüzgar Çetin, Emek Sineması'nın yıkılmaması için eylem yapan ünlülere "Cahil yobazlar" dedi.

Yönetmen Sinan Çetin’in emlakçı oğlu Rüzgar Çetin'in "Emek Sineması"nın yıkılmaması için eylem yapan ünlüler için, Instagram'a yüklediği 'yeni Emek Sineması binası' fotoğrafının altına yazdığı "Cahil yobazlar" sözü gündeme bomba gibi düştü.

Emek Sineması’nın yıkılmaması için günlerce eylem yapan Erkan Can’dan Nurgül Yeşilçay’a kadar birçok ünlü isme “Cahil yobazlar” diyen Rüzgar Çetin'e Twitter'dan tepki yağdı.


YENİ BİNANIN FOTOĞRAFINI INSTAGRAM'DAN PAYLAŞTI

Sinan Çetin’in emlakçı oğlu Rüzgar Çetin, dün Emek Sineması’nın yerine yapılan binanın fotoğrafını Instagram’da paylaştı.

EYLEMCİLERE "YOBAZ" DEDİ

Geçen yıl ‘Emek yıkılmasın’ diye eylem yapan, aralarında Tuncel Kurtiz, Nurgül Yeşilçay, Kenan İmirzalıoğlu, Meltem Cumbul, Erkan Can gibi isimlerin bulunduğu eylemcilere “Yobaz” diyen Çetin, fotoğrafın altına şunları yazdı:

"BİNA SİMSİYAHTI, İÇERİDE ÇÖP KOKUSU VARDI"

“Tarihi Emek Sineması satılmasın, aman yapılmasın, bir şey istemiyoruz” diye bağıran, miting yapan bütün cahil yobazlara soruyorum; bu bina simsiyahtı, içeride çöp kokan koltuklarıyla iki film birden oynuyordu. Öyle mi kalsaydı? Şimdiden daha güzel olmuş bile... Açılışını heyecan ve mutlulukla bekliyorum. Bir şeyler yapmaya engel olan bütün topluluklara da buradan selam söylüyorum...

Sinan Çetin'in Oğlu: Cahil Yobazlar...
Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (18)
realist:armut dibine düşmüş, senden başka yorum beklenmezdi. babanın yolunda devam et.
berk:Emek sinemasının kirliymiş ve kokuyormuş muş. . . Şu bahaneye bak. Temizlersin restore edirsin konu kapanır. . . Ama dertleri başka. Dertleri üzüm yemek değil bağcıyı dövmek, yani RANT. . . İnsanları yalanlarla öyle bir kıvama getirmişler ki yapılan talan rezaletini adeta kahramanlık olarak görüyorlar.
akıl:Emek Sineması, Gezi Parkı eyleminden önceki ilk eylem planıydı. Sinemanın yıkılacağı ve sinema kültürünün ve sanatçıların aç kalacağı gibi saçma bir ergümanı gerçekmiş gibi topluma yayarak ve arkasına belirli bir mezhebin ve sol kesim CHP seçmenini de alarak bir kilitlenme bir sokak eylemi yaratma derdinde hazırlanmış bir komploydu. Bakınız aynısı Almanya''da yine sol gruplar tarafından bir tiyatronun yeninden inşasında yaşandı ve aynı sokak eylemi gerçekleştirildi. Ak Parti''nin en büyük aptallığı, bu olayların böyle bir komplo olduğunu görmeyip ateşe sürekli benzinle gitti. Başbakanı kimse uyandırmadı. İstihbarat yerlerde süründü. Oysa halka bu sinemanın ne tür bir hal alacağı ve nasıl kötü durumda olduğunu iyi bir organizasyon ile anlatılıp taraftar çekmesi önlenebilirdi. Aynısı Gezi Parkı projesinde de yaşandı ve yanlış bilinçlendirilen ve açıklaması son derece sığ ergümanlar ile Başbakan kendisni bu arı kvanının içine attı.
500
title