Simit Evi'nin Açılışı 2 Ton Ağırlığında 4 Metre Yüksekliğinde Dordurmayla Yapıldı

Simit Evi'nin Açılışı 2 Ton Ağırlığında 4 Metre Yüksekliğinde Dordurmayla Yapıldı

Afyonkarahisar'da Bir Simit Evinin Açılışı, 2 Ton Ağırlığında 4 Metre Uzunluğundaki Maraş Dondurmasının Halka İkram Edilerek Yapıldı.

Simit Evi'nin Açılışı 2 Ton Ağırlığında 4 Metre Yüksekliğinde Dordurmayla Yapıldı

Afyonkarahisar'da bir simit evinin açılışı, 2 ton ağırlığında 4 metre uzunluğundaki Maraş dondurmasının halka ikram edilerek yapıldı.

Çıtır Simit Evi, Afyonkarahisar'daki ikinci şubesini Yeşilyol Caddesi Askerlik Şubesi karşısında hizmete açtı. Simit Evi'nin açılışı alışagelmiş açılışlardan çok farklı yapıldı. Çıtır Simit Evi'ne Beydo Dondurma'nın da bayiliğini alan Eredem Gıda Beyaz Eşya Ticaret Limited Şirketi Müdürü Bekir Kekeç, açılış için Konya Ereğli'de 2 ton ağırlığında 4 metre uzunluğunda Maraş dondurması yaptırdı.

Bir kamyonetle açılışın yapılacağı alana getirilen 2 ton ağırlığındaki dev dondurma, vinç yardımıyla havaya kaldırıldı. Dondurma ustalarının motorlu testere ve satırlarla kestiği dondurma, meraklı gözlerle şovu izleyenlere dağıtıldı. Vatandaşlar dağıtılan bedava dondurmalardan alabilmek için birbirleriyle yarıştı. Yapılan dondurma gösterisinin ardından 2 tonluk dondurma 5 kişinin yardımıyla vinçten indirilerek soğutma sistemli kamyonete konuldu.

Şov sırasında cadde polis tarafından trafiğe kapatıldı. Bazı vatandaşlar çocuklarıyla birlikte dev dondurmanın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Simit Evi'nin açılışını Afyonkarahisar Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, kurdele yerine parçalanan bir dondurma kolonunu elektrikli testere ile keserek yaptı. Başkan Kaptan ise böyle bir şovun Afyon'da ilk kez düzenlendiğini belirterek, işletme sahiplerine hayırlı olması temennisinde bulundu.