Simav'da, Devlet Desteğiyle Damlama Sulama Sistemi Kuruluyor

Simav'da, Devlet Desteğiyle Damlama Sulama Sistemi Kuruluyor

Kuraklığa Karşı Başlatılan Çalışmalar Kapsamında Kütahya'nın Simav İlçesi, Simav Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Tarafından, Simav'a Bağlı Hisarbey, Yağılar Köyü ve Aksaz Köylerinde Damlama Sulama Sistemi Kuruldu.

Simav'da, Devlet Desteğiyle Damlama Sulama Sistemi Kuruluyor

Kuraklığa karşı başlatılan çalışmalar kapsamında Kütahya'nın Simav ilçesi, Simav Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, Simav'a bağlı Hisarbey, Yağılar Köyü ve Aksaz köylerinde damlama sulama sistemi kuruldu.

İlk defa damlama Sulama sisteminin kurulduğu Hisarbey köyü çiftçisi Mustafa Gümüş sistemi faaliyete geçirdi.

Simav Kaymakamı Samet Ercoşkun, damlama sulama sistemi kuran çiftçilerin faaliyetlerini yerinde inceledi. Ercoşkun, "Sulamada sıkıntı çeken köylerimizin başında gelen su problemleri için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından çiftçilerimize proje destekleme yardımı yapılmaktadır. Bu desteklemelerden faydalanmak isteyen çiftçilerimiz Simav kaymakamlığı sosyal yardımlaşma vakfına başvurabilir" dedi.

Hisarköy'ü çiftçisi Mustafa gümüş ise "Sosyal Yardımlaşmadan 7 bin 500 YTL proje desteği aldım. 8 dönüm alanı, aldığım proje yardımı ve işçiliğini kendim yaptım. Verilen destek sayesinde toplam maliyetimi karşıladım" dedi.

Kaynak: CHA