Silvan'daki Hain Saldırı

Silvan'daki Hain Saldırı

CHP Denizli İl Başkanı Himmet Yavaş, terörle herhangi bir yere varılamayacağını ve sonuç alınamayacağını belirtti.

Silvan'daki Hain Saldırı

CHP Denizli İl Başkanı Himmet Yavaş, terörle herhangi bir yere varılamayacağını ve sonuç alınamayacağını belirtti.

Yavaş, Diyarbakır'da 13 askerin şehit düştüğü terör örgütü saldırısıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, olayın Türk milletini derinden yaraladığını ve üzdüğünü, yaşanan acının büyük olduğunu bildirdi.

Şehitlere rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileyen Yavaş, şunları kaydetti:

"Terör bir insanlık suçudur. Terörle herhangi bir yere varılamayacağı ve bir sonuç alınamayacağı ortadadır. 12 Haziran genel seçimleri bitti. Özellikle hükümetin zaman geçirmeden terör konusunda ne yapmak istediğini, ne yapacağını ve seçim öncesi ne pazarlıklar yapıldığını çıkıp halkın huzurunda açıklamak zorundadır. 15 Temmuz'a kadar ateşkes ilan eden PKK terör örgütü, 2 askerimiz kaçırarak eylemlere başlamış olduğunu, eylemlerden vazgeçmeyeceğini ve hatta tırmandıracağını bir kez daha göstererek 13 askerimizi şehit etmişlerdir. Maalesef hükümetimiz bunları görememiştir. Olan yine şehitlerimize ve şehit ailelerine olmuştur. "

-ADD BAŞKANI KARACA-

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şube Başkanı Gülizar Biçer Karaca da, ayrılıkçı terörü ve terör örgütünü lanetlediklerini bildirdi.

Karaca, yaptığı yazılı açıklamada, milletin birlik ve bütünlüğünü, toplumsal barışı ve demokratik düzeni tehdit altında tutmayı amaçlayan ayrılıkçı terör örgütünün, toplumun bütününe meydan okurcasına terörist saldırılarını artırdığını belirtti.

Terörün siyasal düzlemde koz olarak kullanıldığını ifade eden Karaca, şunları kaydetti:

"Ayrılıkçı terörü ve terör örgütünü lanetliyoruz. Ülkenin demokratikleşmesi, çoğulcu, katılımcı, çağdaş bir demokrasinin sağlanması adına birtakım yasal düzenlemelerin ve uygulamaların yaşama geçmesi herkesçe savunulagelen bir durum olmakla birlikte, bu olumlu çabalar sarf edilirken ülkemizde yaşanan ayrılıkçı terör gerçeği de göz ardı edilmemelidir. Ülke gerçekleri ve güvenlik boyutu hiçe sayılarak çözüm üretme arayışı içinde olunması halinde, niyet iyi olsa dahi, sonucun facia olması kaçınılmazdır. "

- DENİZLİ

Kaynak: AA