Silopi Haberleri

Silopi haber, Silopi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Silopi - 22.07.2020
FLAŞ
MSB: Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kararlı operasyonları neticesinde PKK'lı teröristler teslim olmaya devam ediyor. Son olarak Irak kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 4 PKK'lı terörist, Silopi'de güvenlik güçlerimize teslim oldu.
Silopi - 20.07.2020
Habur'da teslim olan 5 teröristten 4'ü tutuklandı
ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde, güvenlik güçlerine teslim olan 5 PKK'lı teröristten 4'ü tutuklandı.
Silopi - 20.07.2020
Son dakika haber: Erbil, sınır kapılarının gelirlerini Bağdat'a "şartlı" teslim etmek istiyor
Bunun için öne çıkan ilk seçenek, Habur'un yaklaşık 12 kilometre batısında yer alan Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Ovaköy oldu.
Silopi - 18.07.2020
Şırnak'ta ihtiyaç sahiplerine giyim yardımı
Her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında bu tür faaliyetleri sürdürdüklerini ve bu kapsamda Silopi ilçesine geldiklerini dile getiren Babrak, "İl merkezi ve ilçelerde gezip, yerinde gördüğümüz ihtiyaç sahibi aileler ile engelli, yetim ve dul kişilerle görüşüp ihtiyaçlarını not alıyoruz.
Silopi - 18.07.2020
Silopi Kaymakamı Kuruca'dan, görme engellilere gitar
Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca, görme engelli 2 gence gitar hediye etti.
Silopi - 17.07.2020
Çocukları kandıran teröristlerin yalanları gerekçeli kararda
"18 yaşından küçük çocukları kandırıyorlar" Kararda, istismarcı karakteri olan terör örgütü PKK'nın özellikle gençleri, kadınları ve çocukları kitlesel eylemler yoluyla kullandığı bildirilerek, şunlar kaydedildi: "İstismar edilen grupların başında kadınlarla çocukların geldiğini söylemek mümkündür. Özgürleşme vaadiyle kandırılarak terör örgütüne katılımı sağlanan kadınlar, siyasi ve silahlı eylemlerde kullanılmaktadır. Terör örgütü tarafından kullanılan ikinci grup ise çocuklardır. Örgüt, gençlik yapılanması aracılığıyla 18 yaşından küçük çocukları kandırarak şiddet içerikli sokak eylemlerinde, eylem hedeflerinin keşfinde ve istihbarat faaliyetlerinde kullanmıştır. Terör örgütü, özellikle kanunsuz gösteriler ve illegal sokak eylemlerinde çocukların kullanılmasıyla, ulusal ve uluslararası toplumun vicdanını etkilemeyi, illegal eylemleri meşru göstermeyi ve güvenlik güçlerinin yasal müdahalelerini engellemeyi hedeflemiştir." Çocuklara "kafanıza sıkın yine teslim olmayın" demişler Sanıkların, Çatak ilçesinde ikamet eden B.B. ve H.B'ye "Burada ne yapıyorsunuz, örgüte katılın, annelerinizin başı dik dursun, orada sigara içmek dahil her şey serbest, özgür olursunuz." şeklindeki ifadelerle kandırıp terör örgütüne kazandırmaya çalıştıkları belirtilen kararda, şu değerlendirmelerde bulunuldu: "Çocukları belirledikleri yere göndererek beklemelerini isteyen sanıklar, yolda gittikleri sırada çocuklara hitaben, 'Sakın örgütten kaçmayın, şehit olursanız kafamız dik olacak, yakalandığınızda bizim adımızı vermeyin, kafanıza sıkın yine de teslim olmayın.' diyerek örgüt propagandası yapmaya devam etmişlerdir. Öğlen saatlerinde Övecek Mahallesi kırsalına vardıkları, sanık M.B'nin araçtan inerek ıslık çaldığı, ormanlık alandan çıkan 5 terör örgütü mensubunun araca doğru geldiği ve sanıkların örgüt mensuplarıyla konuşarak yanlarında götürdükleri 1 çuval ekmeği ve yanlarında götürdükleri çocukları teslim ederek döndükleri anlaşılmıştır. Katılan çocuk, 2 Eylül 2019'da Kuzey Irak'tan Şırnak'ın Silopi ilçesine gelip kolluk güçlerine kendiliğinden teslim olmuştur.
Silopi - 15.07.2020
Son dakika haber... İTİRAFÇILARIN DİLİNDEN FETÖ'NÜN KARANLIK YÜZÜ: İtirafçı, örgütün mülkiye yapılanmasındaki işleyişi...
Operasyon bilgisini sızdırmışlar A.Y, ByLock'tan 3 Haziran 2015'te gönderilen, "Silopi'de 44, il merkezinde 50 civarında YDG-H'li gözaltına alınacak savcılıklar emriyle" mesajının Şırnak'ta gerçekleşecek operasyonla ilgili bilgi notu olduğunu, bunun FETÖ'nün bölge sorumlusuna da gönderildiğine dikkati çekti.
Silopi - 14.07.2020
FLAŞ
MSB: Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kararlı operasyonları neticesinde PKK'lı teröristler teslim olmaya devam ediyor. Son olarak Irak kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 4 PKK'lı terörist, Silopi'de güvenlik güçlerimize teslim oldu.
Silopi - 14.07.2020
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 4 PKK'lı terörist, Silopi'de güvenlik...
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 4 PKK'lı terörist, Silopi'de güvenlik güçlerimize teslim oldu.
Silopi - 13.07.2020
Şırnak'ta, 23 bölgede 'geçici özel güvenlik' uygulaması
ŞIRNAK Valiliği'nce merkez ile Cizre ve Silopi ilçelerinde 23 bölgenin 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiği duyuruldu.
Silopi - 09.07.2020
Habur'da 5 terörist teslim oldu (2)
BAKANLIKTAN AÇIKLAMA Şırnak'ın Silopi ilçesinde, terör örgütü PKK'dan kaçan 5 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.
Silopi - 09.07.2020
Terör örgütü PKK'da çözülmeler sürüyor: 5 terörist teslim oldu
Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı'na gelen 5 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.
Silopi - 09.07.2020
Şırnak'ta PKK'lı 5 terörist teslim oldu
Şırnak'ın Silopi ilçesinde, terör örgütü PKK'dan kaçan 5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.
Silopi - 09.07.2020
Habur'da 5 terörist teslim oldu
ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde, terör örgütü PKK'dan kaçan 5 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.
Silopi - 09.07.2020
Şırnak'ta eski hükümlü İŞKUR projesiyle iş veren oldu
Silopi ilçesinde İşlediği suç nedeniyle bir süre cezaevinde kalan M.
Silopi - 03.07.2020
Silopi Kaymakamı Kuruca'yı MÜSİAD heyeti ziyaret etti
Silopi Kaymakanı Can Kazım Kuruca'yı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şırnak Şubesi üyeleri ziyaret etti.
Silopi - 01.07.2020
Şırnak'ta 'dengbej' eşliğinde buğday hasadı başladı
Şırnak'ta 'dengbej' eşliğinde buğday hasadı başladı ŞIRNAK - Şırnak'ta eski usul olan dengbej eşliğinde buğday biçme geleneği devam ediyor. İş makinelerin giremediği yere vatandaşlar buğdaylarını türküler eşliğinde biçiyor. Merkeze bağlı Balveren beldesinde engebeli tarlalarda sezonun ilk hasadı gerçekleştirildi. Hasat etkinliğine Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Erkan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, Tarım ve orman İl Müdürü Selman Demirel, Ziraat Odası Başkanı Cengizhan Tatar katıldı. Beldede 130 bin dönümde ekilen buğdayın hasadı Vali Pehlivan vatandaşlarla birlikte orakla biçmesiyle başladı. Beldedeki çiftçiler, şarkı söyleyerek imece usulü tarlalarını biçti. Vali Pehlivan çiftçilerle orak salladı Programda konuşan Şırnak Valisi Pehlivan, çiftçilere hayırlı, bereketli, bol kazançlı bir hasat dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu. Vali Pehlivan, "İlimizde 800 bin dekar alanda tahıl üretimini yapılıyor. Bunu 650 bin dekarı buğday, 93 bin dekarı arpa, 40 bin dekarı mercimek ve devamında da diğer ürünler ekimi, biçimi, hasadı yapılıyor. Bu hasadın ilimizde yüzde 75 oranında modern makineler dediğimiz biçerdöver ile yapılmaktadır. ve hala yüzde 25'inde orak ile hasat yapılmaya devam ediliyor. Bu belki insanlık tarihi kadar eski bir gelenektir. Şırnak'ta bu geleneğin devam etmesi, bu hasadın türküler eşliğinde ve imece usulü ile bu geleneği yaşattıkları gerçekten bizi ayrıca memnun etti. Bizde memnuniyetle kendi aralarına girip, saf oluşturup, bir süreliğine de olsa, bu hasadı hep beraber, omuz omuza yapmaktan dolayı ziyadesiyle mutlu olduk" dedi. "Bu dayanışmanın mesajıdır" Çiftçilerin birlikte çalışmasının dayanışmanın mesajı olduğunu aktaran Vali Pehlivan, "Vatandaşlar güç birliği ve emek birliği yapmak suretiyle, imece usulüyle, asırlardır bu geleneği yaşatıyorlar. Birinin işi bitince toplanıp diğer komşusunun işini yapmak için toplanıyorlar ve yardım ediyorlar. Bir ekip çalışması, bir dayanışma örneğidir. Cizre, Silopi, İdil ilçelerinde biçerdöver ile yapılırken, Şırnak Uludere ve Beytüşşebap bölgemizde ise orak ile yapılmaktadır.
Silopi - 01.07.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Normalleşme öncesi Şırnak'ta koronavirüse yakalanan hasta sayısının 83 olduğunu kaydeden Özgüneş, "Haziran itibarıyla bu sayı 750'ye çıktı. Koronavirüse yakalanmış Vefa Derneğine üye kişilerin vatandaşlara yardım dağıtmasıyla bu hastalık yayıldı. Cizre başta olmak üzere Silopi, İdil ve Şırnak merkezde ciddi sorunlar var.
Silopi - 30.06.2020
Son dakika... Silopi Kaymakamı Kuruca, şehit ailesini ziyaret etti
Son dakika haberi: Silopi Kaymakamlığına atanan Can Kazım Kuruca, şehit ailesini ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Silopi Haberleri | Silopi Haber - Haberler - Sayfa 6 - Silopi haberleri, son dakika silopi haber ve gelişmeleri burada. ŞIRNAK 50 kilometreyi 6 saatte koştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 01:12:35. #1.16#
title