Silopi Haberleri

Silopi haber, Silopi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Silopi - 14.11.2020
Silopi'de "Aile Üniversitesi" projesi tanıtıldı
Silopi ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Silopi Sosyal Hizmet Merkezi ve Türk PDR Derneği Şırnak İl Temsilciliği iş birliğiyle hayata geçirilen "Aile Üniversitesi" adlı projenin tanıtımı yapıldı.
Silopi - 11.11.2020
İkna çalışması sonucu 1 gri kategoride 2 PKK'lı terörist teslim oldu
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve iltisaklı birimler ile yapılan ortak ikna çalışmaları kapsamında, dün 1'i gri kategoride, 2 PKK'lı teröristin Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısında güvenlik güçlerine teslim olmasının sağlandığı bildirildi.
Silopi - 11.11.2020
Son Dakika | DHA YURT BÜLTENİ - 8
Son dakika haberlerine göre İkna çalışmasıyla 1'i gri kategorideki 2 PKK'lı terörist teslim olduMARDİN'de, polis ekiplerince yapılan ikna çalışmasıyla 1'i gri kategoride aranan PKK'lı 2 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'nda teslim olduMardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube...
Silopi - 11.11.2020
İkna çalışmasıyla 1'i gri kategorideki 2 PKK'lı terörist teslim oldu
MARDİN'de, polis ekiplerince yapılan ikna çalışmasıyla 1'i gri kategoride aranan PKK'lı 2 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'nda teslim olduMardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince PKK'lı teröristlerin teslim olmalarına yönelik ikna...
Silopi - 09.11.2020
MİT Cizre'de 4 yıl önce şehit edilen 12 polisin faili teröristi etkisiz hale getirdi
Cizre'de 2016 yılı Ağustos ayında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne yönelik gerçekleştirilen 12 polisin şehit olduğu 75'inin yaralandığı terör saldırısının planlayıcısı PKK'lı terörist Demhat Sperti kod adlı Mesut Taşkın yurtdışında düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.  MİT'in 20 Ekim'de düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist Mesut Taşkın'ın, örgütün Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde düzenlediği çukur olayları sırasında güvenlik güçlerine karşı kullanılan patlayıcıların Türkiye'ye aktarılmasını organize ettiği belirlendi. Terörist Mesut Taşkın'ın 15 Ağustos 2016'da Silopi'de Gümrük Müdürlüğü'ne ait servis aracına yönelik bombalı saldırı ile 11 Nisan 2017'de Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan emniyet binasına yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıda kullanılan patlayıcıları da Türkiye'ye soktuğu tespit edildi.
Silopi - 09.11.2020
Son dakika... Cizre'deki saldırının planlayıcısı terörist MİT'in operasyonuyla etkisiz hale getirildi
"Çukur-barikat" olayları esnasında güvenlik güçlerine karşı kullanılan patlayıcıların yurt içine aktarımını da organize ettiği bilinen terörist Taşkın'ın ayrıca 15 Ağustos 2016'da Silopi'de Gümrük Müdürlüğüne ait servis aracına yönelik bombalı saldırı ile 11 Nisan 2017'de Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan Emniyet binasına yönelik gerçekleştirilen bombalı eylemde kullanılan patlayıcıları da Türkiye'ye soktuğu bilgisi edinildi.
Silopi - 09.11.2020
Sağlık-Sen Şırnak Şube yönetimi Silopi'deki Sosyal Hizmetler Merkezi çalışanlarıyla görüştü
Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Silopi'de hizmete açılan Sosyal Hizmetler Merkezi çalışanları ile bir araya geldi.
Silopi - 06.11.2020
Son dakika... Silopi'de devrilen iş makinesinin operatörü hayatını kaybetti
Edinilen son dakika haberine göre Şırnak'ın Silopi ilçesinde iş makinesinin devrilmesi sonucu, makine operatörü yaşamını yitirdi.
Silopi - 06.11.2020
Son dakika haber | Terör örgütü PKK sivilleri hedef almaktan vazgeçmiyor
PKK'lı teröristler, 18 Haziran'da da Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Görümlü beldesinden Cudi Dağı'na doğru devam eden yol yapım çalışması sırasında yüklenici firmaya ait iş makinelerine yakıt taşıyan pikabın geçişi sırasında yola daha önceden yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmişti.
Silopi - 05.11.2020
İkna edilen bir örgüt üyesi teslim oldu
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütü mensuplarının ikna edilerek örgütten ayrılmalarını sağlamak maksadıyla kendisi ve ailesi ile ikna çalışması yürüttüğü belirtildi. Açıklamada, "PKK/KCK terör örgütüne 2009 yılında katılım yapan, 2009- 2015 yılları arasında Irak'ta, 2015-2017 yılları arasında İran'da, 2017-2020 yılları arasında Suriye'de sözde tim komutanı olarak faaliyet yürüten 1 BTÖ mensubunun Şırnak- Silopi Sınır Kapısından 3 Kasım 2020 günü teslim olması sağlanmıştır.
Silopi - 05.11.2020
İkna edilen terörist, Silopi'de güvenlik güçlerine teslim oldu
VAN'da, jandarmanın ikna çalışması sonucu PKK'lı bir terörist, Şırnak'ın Silopi Kara Hudut Kapısı'na gelerek, güvenlik güçlerine teslim oldu.
Silopi - 04.11.2020
Silopi'de kurulacak seralardaki üretimle Orta Doğu'ya ihracat yapılması hedefleniyor
Şırnak'ın Silopi ilçesinde hayata geçirilmesi planlanan "Şırnak/ Silopi Seracılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Fonksiyonel Tasarımı ve Fizibilitesi Projesi"ne Dicle Kalkınma Ajansı destek verecek.
Silopi - 04.11.2020
Son dakika haberi!
Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında 7 Ekim'de "Yıldırım-1 Operasyonu" kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ve MİT tarafından müşterek düzenlenen hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen iki teröristten birinin, örgütün sözde Botan eyaleti Cudi cephesi Derebaşı-Kösreli takım sorumlusu olan "Baran Kıçi" kod adlı Ahmet Çağdavul olduğu tespit edildi.
Silopi - 02.11.2020
Son dakika haber! Şırnak'ta 'torbacı' operasyonu: 6 tutuklama
Son dakika haberi... ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 9 şüpheliden 6'sı tutuklandı.
Silopi - 02.11.2020
Son dakika haber | Şırnak'ta uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda 9 şüpheli yakalandı
Son dakika haberleri... Şırnak'ın Silopi ilçesinde uyuşturucuyla mücadele kapsamında sokak satıcılarına yönelik operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı.
Silopi - 28.10.2020
Son dakika haberi... PKK'dan kaçan genç, HDP aracılığıyla dağa nasıl götürüldüğünü anlattı
İçişleri Bakanlığı koordinesinde güvenlik güçlerince yürütülen çalışmalar sonucu Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olan İ.
Silopi - 27.10.2020
Kazada hayatını kaybeden Silopi Milli Eğitim Müdürü Uysal'ın adı kütüphaneye verildi
Şırnak'ın Silopi ilçesinde trafik kazasında hayatını kaybeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal adının verildiği Z Kütüphanesi açıldı.
Silopi - 27.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Silopi'de görme engelli Yakup'a gitar 'ışık' oldu ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde doğuştan görme engelli olan Yakup Algur (16), gençlik merkezinde aldığı ücretsiz gitar kursu hayatına ışık oldu.
Silopi - 25.10.2020
Sağlık-Sen üyeleri kan bağışında bulundu
Anmal, kan bağışının önemine işaret ederek, şöyle dedi: "Kan verebilecek durumda olan tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Pandemi sürecinde virüs bulaşma korkusunu yersiz olduğunu ve vatandaşlara da kan verme tedirginliğini yaşamamaları için biz sağlık çalışanları olarak bu günde Kızılay'ın Silopi'deki kan bağış standına gelerek ilk önce biz bağışta bulunarak vatandaşlara güven vermeye çalıştıklarını bu anlamda da Sağlık için, iyilik için herkesi kan bağışına davet ediyoruz.
Silopi - 22.10.2020
Silopi Gençlik Merkezi, Kur'an kursu öğrencilerine ikramda bulunuyor
Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Gençlik Merkezinde Kur'an öğrenmeye gelen öğrencilerine ikramda bulunuluyor.
Silopi - 18.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak'ta Toplu Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Şırnak için kurdukları tüm hayalleri tek tek gerçeğe dönüştürdüklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Başta terör örgütü olmak üzere kurduğumuz hayallerle aramıza kimsenin girmesine müsaade etmedik. Bahanelere sığınmadan, zorluklara aldırmadan Şırnak'ı tarihinin en büyük kalkınma hamlesiyle tanıştırdık. Son 18 yılda Şırnak'a eski rakamla toplam 12,5 katrilyon lira tutarında yatırım gerçekleştirdik. Eğitimde 3 bin 792 yeni derslik inşa ettik. Şırnak Üniversitesini şehrimize kazandırdık. Yükseköğrenim öğrencileri için 1019 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. Sporda 3 gençlik merkezi ve Şırnak Şehir Stadyumu ile birlikte 10 tesisi hizmete sunduk." Erdoğan, Cizre Gençlik Merkezi ve Cizre Stadyumuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini, Şırnak Millet Bahçesi'nin yer seçiminin yapıldığını, en kısa sürede de yapımına başlanacağını söyledi. Erdoğan, şunları söyledi: "Şırnaklı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza toplam 3,6 katrilyon lira tutarında kaynak aktardık. Sağlık, hükümetlerimizin en başarılı olduğu alanların başında geliyor. Koronavirüs salgını döneminde Türkiye'nin bu alandaki gücü ve başarısı çok daha iyi anlaşılmıştır. Ülkemiz 18 yılda yaptığı sağlık yatırımlarının meyvesini sadece son 8 ayda kat be kat toplamıştır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinin dahi hazırlıksız yakalandığı bu sağlık krizini biz alnımızın akıyla yürüttük. Sosyal güvenlik sistemimizin kapsayıcılığı sayesinde vatandaşlarımıza testen teşhis, tedavi ve ilaca kadar gereken her şeyi ücretsiz sunduk. Muhalefetin ve gözünü hırs bürümüş meslek odalarının sabotajlarına rağmen sağlık sistemimizin aksamasına izin vermedik. Diğer 80 vilayetimizle beraber son 18 yılda Şırnak'a da sağlık alanında çağ atlattık. Şehrimize 7'si hastaneden oluşan toplam 59 sağlık tesisi kazandırdık. Silopi Devlet Hastanemizin 50 yataklı ek binasıyla 40 yataklı Uludere Devlet Hastanemizin inşası sürüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Silopi Haberleri | Silopi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Silopi haberleri, son dakika silopi haber ve gelişmeleri burada. MSB: Suya kapılan asker şehit oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 01:41:56. #1.16#
title