Silopi'de Kızılay'dan İftar Yemeği

Silopi'de Kızılay'dan İftar Yemeği

Kızılay Ekipleri, Şırnak'ın Silopi İlçesinde 250 Kişiye İftar Yemeği Verdi.

Silopi'de Kızılay'dan İftar Yemeği

Kızılay ekipleri, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 250 kişiye iftar yemeği verdi.

Öğretmen evinde düzenlenen iftar yemeğine Silopi Kaymakamı H.Mehmet Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Nusret Kapaklıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Kunur çok sayıda kamu kurum amiri ve öğretmenler ile vatandaşlar katıldı. Sinevizyon eşliğinde verilen iftar yemeğinin sonrasında konuşma yapan Kızılay Ekip Başkanı Kadir Kemaloğlu, ilçe genelinde 400 yardıma muhtaç durumda bulunan ailelere Ramazan öncesi gıda yardımında bulunduklarını belirterek, "Bunun yanı sıra gıda

maddelerimizi evlerinden çıkamayacak durumda olan ihtiyaç sahiplerine kendimiz götürüyoruz. Bölge halkı yaptığımız çalışmalardan çok memnun kalmış durumdadır. Bölgede yapacağımız yardımlardan hariç halkın sosyo-psikolojik araştırmaları yapılıp konu ile ilgili gerekli bilgiler verilecektir" dedi.

Silopi Kaymakamı H. Mehmet Kara ise, Silopi ilçesinde yaşanan sel felaketinde Kızılay'ın büyük yardımlar yaptığını söyledi. Kaymakam Kara, "Kızılay ekiplerinin sel felaketi sırasında yapmış oldukları hizmetlerinden oldukça memnun kaldık. Her zaman halkın yanında oldular. Ramazan ayı dolayısı ile birlikte yine bölgemize geldiler. Birçok fakir ailemizi sevindirdiler. Bunun için Kızılay ekiplerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

(MD-FA-OK-Y)