Silopi'de 2 Terörist Teslim Oldu

Silopi'de 2 Terörist Teslim Oldu

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde Terör Örgütü PKK'dan Kaçarak Güvenlik Güçlerine Teslim Olan 2 Terörist, Saddam Hüseyin'in İdam Edilmesinden Sonra Öcalan'ın da İdam Edilmesinden Endişe Duyulduğunu Söyledi.

Silopi'de 2 Terörist Teslim Oldu

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan 2 terörist, Saddam Hüseyin'in idam edilmesinden sonra Öcalan'ın da idam edilmesinden endişe duyulduğunu söyledi.

Silahsız ve teçhizatsız olarak PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan biri bayan 2 terörist, basın mensuplarına örgütün iç yüzünü anlattı. Saddam'ın idam edilmesinin PKK'yı korkuttuğunu ifade eden teröristler, "Saddam Hüseyin'in idam edilmesi PKK tarafından tasvip edilmedi. İdama dönük üst düzey yöneticiler tarafından kınama metni yayınlandı. Ancak bu idama karşı olduklarından değil, Öcalan'ın da aynı akıbete uğraması korkusundandır. Saddam idam edildi sonuçta o bir devlet lideriydi. İmralı Cezaevi'nde bulunan Öcalan'ında idam edilme korkusu yaşanıyor. Abdullah Öcalan hapiste, ancak emir niteliğinde görüşme notları geliyor. Bu gelen görüşme notları üzerinde üst düzey yani konsey elemanları karar veriyor" şeklinde konuştu.

Terör örgütüne sadece merak için kısa bir süreliğine katılan üniversiteli bayan terörist, aradan 3 yıl geçtikten sonra kaçarak kurtulmayı başardığını söyledi. 2004 yılında merak ettiği için kısa süreliğine örgüte katılma kararı verdiğini anlatan bayan terörist, "Ancak dışarıdan söylenilenlerin hiç birini göremedim. Ben örgüte katıldığımda kısa bir süre eğitim alıp dönmeyi planlıyordum, ancak belli bir eğitimden geçtikten sonra kendilerine dönmek istediğimi söyledim kabul edilmedi. Yapılan propagandalarla anlatılanların gerçekle ilgisi olmadığını görünce kaçıp geldim" dedi.

Güvenlik güçleri tarafından beklemedikleri kadar iyi bir şekilde karşılandıklarını söyleyen teröristler, örgüt içerisinde de çok sayıda kaçmak isteyen arkadaşlarının bulunduğunu dile getirdi.

(ABY-FA-NÇ-ÖK-Y)