Silivri Cezaevi Haberleri

Silivri Cezaevi haber, Silivri Cezaevi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Silivri Cezaevi - 05.12.2018
Keskin Nişancıdan "Amacım Öldürmek Olsaydı Öldürürdüm" Savunması
1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanık M.M.U, müşteki H.D. ile sanık avukatı katıldı. Duruşmaya tutuksuz yargılanan M.M.U'nun ağabeyi olan diğer sanık M.U. ise Silivri Cezaevi'nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.
Silivri Cezaevi - 21.11.2018
Eski Yüksek Yargı Üyeleri Hakim Karşısında
Tanık olarak ifade veren eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, duruşmaya tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.
Silivri Cezaevi - 16.11.2018
Geniş Haber)atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı Davası'nda Karar
ATATÜRK Havalimanı'nda 28 Haziran 2016 tarihinde terör örgütü DEAŞ'ın gerçekleştirdiği ve 45 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkin 46 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, 6 sanığı "Anayasayı ihlal", "Tasarlayarak kasten öldürme"  "Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs" ve "Mala zarar verme" suçlarından toplam 46'şar kez ağırlaştırılmış müebbet ve 2 bin 604'er yıl hapis cezasına çarptırdı. 10 sanığın çeşitli suçlardan değişik oranlarda hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, 26 sanığın tüm suçlardan beraatlerine hükmetti, firari 4 sanığın dosyasını ise ayrılmasına karar verdi.     SANIKLARA SON SÖZLERİ SORULDU İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmaya sanıklar ile terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları ve saldırıda yaralananlar  "şikayetçi" sıfatıyla katıldı.
Silivri Cezaevi - 16.11.2018
Geniş Haber)  Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı Davası'nda Karar
*6 SANIK 46'ŞAR KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS VE 2 BİN 604'ER YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI 26 SANIĞIN TÜM SUÇLARDAN BERAATİNE KARAR VERİLDİ, 4 SANIĞIN DOSYASI AYRILDI  10 SANIK DEĞİŞİK ORANLARDA HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI Haber: Serpil KIRKESER / İSTANBUL DHA Atatürk Havalimanı'nda 28 Haziran 2016 tarihinde terör örgütü DEAŞ'ın gerçekleştirdiği ve 45 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkin 46 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, 6 sanığı "Anayasayı ihlal", "Tasarlayarak kasten öldürme"  "Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs" ve "Mala zarar verme" suçlarından toplam 46'şar kez ağırlaştırılmış müebbet ve 2 bin 604'er yıl hapis cezasına çarptırdı. 10 sanığın çeşitli suçlardan değişik oranlarda hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, 26 sanığın tüm suçlardan beraatlerine hükmetti, firari 4 sanığın dosyasını ise ayrılmasına karar verdi.     SANIKLARA SON SÖZLERİ SORULDU İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmaya sanıklar ile terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları ve saldırıda yaralananlar  "şikayetçi" sıfatıyla katıldı.
Silivri Cezaevi - 13.11.2018
Geniş Haber) Çengelköy ve Kuleli'deki Darbe Girişimi Davası
15 Temmuz darbe girişiminde kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Vaniköy, Beykoz'da yaşananlar ve Çengelköy Polis Merkezi'nin işgali ile burada çıkan olaylarda 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin 114 sanığın yargılandığı davada mütalaa verildi. 50 sanığın "Anayasayı İhlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep edilen mütalaada, 57 sanık er ile 7 askeri öğrenciye ceza verilmemesi istendi.  Mütalada, er ve askeri öğrencilerin irade ve istekleri dışında asker olmalarından da faydalanılarak komutanları tarafından kışla dışına çıkartıldıkları, darbe teşebbüsü eylemlerine zorla dahil edildikleri, olayın ne olduğunu ve ne yaptıklarını anlayabilecek konumda olmadıkları kaydedildi.  39. DURUŞMA BAŞLADI İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen 39.
Silivri Cezaevi - 13.11.2018
Geniş Haber) - Çengelköy ve Kuleli'deki Darbe Girişimi Davası
15 Temmuz darbe girişiminde kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Vaniköy, Beykoz'da yaşananlar ve Çengelköy Polis Merkezi'nin işgali ile burada çıkan olaylarda 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin 114 sanığın yargılandığı davada mütalaa verildi. 50 sanığın "Anayasayı İhlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep edilen mütalaada, 57 sanık er ile 7 askeri öğrenciye ceza verilmemesi istendi.  Mütalada, er ve askeri öğrencilerin irade ve istekleri dışında asker olmalarından da faydalanılarak komutanları tarafından kışla dışına çıkartıldıkları, darbe teşebbüsü eylemlerine zorla dahil edildikleri, olayın ne olduğunu ve ne yaptıklarını anlayabilecek konumda olmadıkları kaydedildi.  39. DURUŞMA BAŞLADI İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen 39.
Silivri Cezaevi - 12.11.2018
Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı Davası
ATATÜRK Havalimanı'nda 28 Haziran 2016 tarihinde terör örgütü DEAŞ'ın gerçekleştirdiği, 46 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkin 31'i tutuklu 4'ü firari 46 sanık hakkında açılan davada bazı sanıklar esas hakkındaki son savunmalarını yaptı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmanın öğleden sonraki oturumunda sanıklar ve avukatları esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanda bulundu.
Silivri Cezaevi - 12.11.2018
Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı Davası
Haber: Serpil KIRKESER / İSTANBUL DHA Atatürk Havalimanı'nda 28 Haziran 2016 tarihinde terör örgütü DEAŞ'ın gerçekleştirdiği, 46 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkin 31'i tutuklu 4'ü firari 46 sanık hakkında açılan davada bazı sanıklar esas hakkındaki son savunmalarını yaptı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmanın öğleden sonraki oturumunda sanıklar ve avukatları esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanda bulundu.
Silivri Cezaevi - 12.11.2018
Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı Davası
YEDİNCİ DURUŞMA YAPILDI İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen 7.
Silivri Cezaevi - 09.11.2018
Dha İstanbul Bülteni - 5
Görüntü Dökümü: -------- -Atilla Taş'ın adliye koridorundaki görüntüsü 09.11.2018 - 16.09-Haber Kodu : 181109161 ======================= 3-ATİLLA TAŞ CEZAEVİNE KONULDU  İlkay DİKİCİ / İSTANBUL DHA)-ŞARKICI Atilla Taş, "FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan aldığı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasının infazı için tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Taş, 16.45 sıralarında Metris Cezaevi'ne getirildi. Burada yaklaşık yarım saat kalan Atilla Taş daha sonra geldiği araçla cezaevinden çıktı. Atilla Taş'ın Silivri Cezaevi'ne götürüldüğü öğrenildi.
Silivri Cezaevi - 09.11.2018
Atilla Taş Cezaevine Konuldu
İlkay DİKİCİ / İSTANBUL DHA)-ŞARKICI Atilla Taş, "FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan aldığı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasının infazı için tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Taş, 16.45 sıralarında Metris Cezaevi'ne getirildi. Burada yaklaşık yarım saat kalan Atilla Taş daha sonra geldiği araçla cezaevinden çıktı. Atilla Taş'ın Silivri Cezaevi'ne götürüldüğü öğrenildi.
Silivri Cezaevi - 09.11.2018
Atilla Taş Cezaevine Konuldu
İlkay DİKİCİ / İSTANBUL DHA)-ŞARKICI Atilla Taş, "FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan aldığı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasının infazı için tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Taş, 16.45 sıralarında Metris Cezaevi'ne getirildi. Burada yaklaşık yarım saat kalan Atilla Taş daha sonra geldiği araçla cezaevinden çıktı. Atilla Taş'ın Silivri Cezaevi'ne götürüldüğü öğrenildi.
Silivri Cezaevi - 09.11.2018
Atilla Taş Cezaevine Konuldu
Haber-Kamera: İlkay DİKİCİ / İstanbul DHA  Şarkıcı Atilla Taş, "FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan aldığı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasının infazı için tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Taş, 16.45 sıralarında Metris Cezaevi'ne getirildi. Burada yaklaşık yarım saat kalan Atilla Taş daha sonra geldiği araçla cezaevinden çıktı. Atilla Taş'ın Silivri Cezaevi'ne götürüldüğü öğrenildi.
Silivri Cezaevi - 02.11.2018
Eren Erdem'in Tahliye Talebi Reddedildi...
FETULLAHÇI Terör Örgütü (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında  "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek isteyerek yardım etmek" suçundan dava açılan eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tahliye talebi reddedildi. Duruşma 7 Ocak 2019'a ertelendi.  EREN ERDEM: "TUTUKSUZ YARGILANMAK İSTİYORUM İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada Çarşamba günü başlayan ve bugün de görülen duruşmada sanıkların ifadeleri alındı.
Silivri Cezaevi - 02.11.2018
Eren Erdem'in Tahliye Talebi Reddedildi...
Haber: Serpil KIRKESER / İSTANBUL DHA Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında  "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek isteyerek yardım etmek" suçundan dava açılan eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tahliye talebi reddedildi. Duruşma 7 Ocak 2019'a ertelendi.  EREN ERDEM: "TUTUKSUZ YARGILANMAK İSTİYORUM İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada Çarşamba günü başlayan ve bugün de görülen duruşmada sanıkların ifadeleri alındı.
Silivri Cezaevi - 31.10.2018
İstanbul- Eren Erdem Hakim Karşısına Çıktı
İLK DURUŞMA BAŞLADI İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin kaşısında bulunan binada görülen duruşmada tutuklu sanık Eren Erdem ile tutuksuz sanıklar Turan Ababey, Emre Erciş, Mehmet Bozkurt ve Kutlu Esendemir katıldı.
Silivri Cezaevi - 31.10.2018
Eren Erdem Hakim Karşısına Çıktı
İLK DURUŞMA BAŞLADI İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin kaşısında bulunan binada görülen duruşmada tutuklu sanık Eren Erdem ile tutuksuz sanıklar Turan Ababey, Emre Erciş, Mehmet Bozkurt ve Kutlu Esendemir katıldı.
Silivri Cezaevi - 23.10.2018
Eski HSYK 1. Daire Başkanı Okur Hakim Karşısında
İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesince duruşma salonlarının dolu olması nedeniyle Bölge Adliye Mahkemesindeki salonda görülen duruşmaya Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Okur, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.
Silivri Cezaevi - 06.10.2018
Avukat Kavili Serbest Bırakıldı
Kavili, tahliye kararının yazılmasının ardından Silivri Cezaevi'nden çıktı.
Silivri Cezaevi - 02.10.2018
Kocaeli'de Fetö/pdy Davası
Söz verilen sanık Hüseyin K, hüküm özlü olarak Silivri Cezaevi'nde bulunduğunu, dosyasının Yargıtay'ın bozması sonucu istinafta olduğunu söyledi.
Silivri Cezaevi - 02.10.2018
Kayseri'de 15 Askerin Şehit Olduğu Terör Saldırısı Davasında 2 Tahliye
4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşması, sanık ve davacı sayısının çok olması ve güvenlik nedeniyle Kayseri Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda görüldü. Duruşmada, tutuklu sanıklar Ümit Kepir, Ekrem Uğur ve Mehmet Oluk hazır bulunurken, tutuklu sanık Kenan Çiçek ise Kırıkkale Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Tutuklu sanık Abdullah Akbıyık da Silivri Cezaevi'ndeki SEGBİS odalarının başka mahkemelerce kullanılması nedeniyle duruşmaya katılmadı.
Silivri Cezaevi - 24.09.2018
Ömer Faruk Kavurmacı: Günah Keçisiymişim Gibi Hissediyorum
9 TUTUKLU SANIK HAZIR BULUNDU İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada 9 tutuklu sanık ile 36 tutuksuz sanık hazır bulundu.
Silivri Cezaevi - 24.09.2018
Ömer Faruk Kavurmacı: Günah Keçisiymişim Gibi Hissediyorum
9 TUTUKLU SANIK HAZIR BULUNDU İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada 9 tutuklu sanık ile  36 tutuksuz sanık hazır bulundu.
Silivri Cezaevi - 24.09.2018
İstanbul -  Ömer Faruk Kavurmacı: Günah Keçisiymişim Gibi Hissediyorum
9 TUTUKLU SANIK HAZIR BULUNDU İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada 9 tutuklu sanık ile  36 tutuksuz sanık hazır bulundu.
Silivri Cezaevi - 13.09.2018
Kediye Tecavüz Davasında "İndirimsiz" 3 Yıl Hapis Cezası (Arşiv)
EYÜPSULTAN'da 4 ay önce 3 aylık kediye tecavüz ederek ölümüne neden olduğu iddia edilen tutuklu sanık Bilal Ç. "Haksız yere sahipli hayvanı öldürme işe yaramayacak hale getirme" suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanığa "iyi hal" indirimi uygulamadı, sanığın tahliyesine karar verdi.   SANIK SEGBİSLE DURUŞMAYA KATILDI İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Bilal Ç., tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden SEGBİS sistemiyle katıldı.
Silivri Cezaevi - 13.09.2018
Kediye Tecavüz Davasında "İndirimsiz" 3 Yıl Hapis Cezası
EYÜPSULTAN'da 4 ay önce 3 aylık kediye tecavüz ederek ölümüne neden olduğu iddia edilen tutuklu sanık Bilal Ç. "Haksız yere sahipli hayvanı öldürme işe yaramayacak hale getirme" suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanığa "iyi hal" indirimi uygulamadı, sanığın tahliyesine karar verdi.   SANIK SEGBİSLE DURUŞMAYA KATILDI İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Bilal Ç., tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden SEGBİS sistemiyle katıldı.
Silivri Cezaevi - 13.09.2018
Kediye Tecavüz Davasında "İndirimsiz" 3 Yıl Hapis Cezası
EYÜPSULTAN'da 4 ay önce 3 aylık kediye tecavüz ederek ölümüne neden olduğu iddia edilen tutuklu sanık Bilal Ç. "Haksız yere sahipli hayvanı öldürme işe yaramayacak hale getirme" suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanığa "iyi hal" indirimi uygulamadı, sanığın tahliyesine karar verdi.   SANIK SEGBİSLE DURUŞMAYA KATILDI İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Bilal Ç., tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden SEGBİS sistemiyle katıldı.
Silivri Cezaevi - 12.09.2018
Eski HSYK 1. Daire Başkanı Okur Hakim Karşısında
İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesince Yargıtay ek binadaki salonda görülen duruşmaya Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Okur, avukatları ve yakınları katıldı.
Silivri Cezaevi - 07.09.2018
Selahattin Demirtaş ile Sırrı Süreyya Önder'in Yargılandıkları Dava
DEMİRTAŞ SEGBİS İLE DURUŞMAYA BAĞLANDI İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada  tutuksuz sanık Sırrı Süreyya Önder hazır bulundu.
Silivri Cezaevi - 22.08.2018
Silivri'de Bayramlaşma Programı Düzenlendi
Silivri Öğretmenevi'ndeki bayramlaşma programına İlçe Kaymakamı Ali Partal, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Güngör Kırarslan, Silivri Cezaevi Tabur Komutanı İsak Akbulut, AK Parti, CHP, MHP ve İP ilçe başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Silivri Cezaevi - 23.07.2018
Harp Akademileri Komutanlığı Davası: 125 Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi
Haber: Serpil KIRKESER / İSTANBUL DHA 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki darbe faaliyetleri ile Harp Akademileri Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu'nun kaçırılarak askeri cezaevine konulmasına ilişkin 121'i tutuklu 126 sanığın yargılandığı davada mütalaa verildi.  125 sanığın "Anayasayı İhlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi. İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısındaki binada görülen duruşmada, 120 tutuklu sanık ile 4 tutuksuz sanık hazır bulundu.
Silivri Cezaevi - 21.07.2018
Adnan Oktar, Edirne F Tipi Cezaevi'nde
İSTANBUL merkezli operasyonda tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan Adnan Oktar, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'ne nakledildi.
Silivri Cezaevi - 21.07.2018
Adnan Oktar, Edirne F Tipi Cezaevi'nde
İSTANBUL merkezli operasyonda tutuklanan Adnan Oktar, konulduğu Silivri Cezaevi'nden, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'ne nakledildi.
Silivri Cezaevi - 20.07.2018
Muharrem Erkek'ten "Olağanüstü Kurultay" Açıklaması
Temel hak ve özgürlüklerin artık güvence altında olmadığını ileri süren Erkek, "24 Haziran seçimlerinde yeniden seçilen bir milletvekilimizle bir Parti Meclisi üyemiz açıkça hukuka aykırı bir şekilde Maltepe ve Silivri Cezaevi'nde siyasi rehin olarak tutuluyor.
Silivri Cezaevi - 20.07.2018
Adnan Oktar, Edirne F Tipi Cezaevi'ne Konulacak (Arşiv)
İSTANBUL merkezli operasyonda tutuklanan Adnan Oktar'ın, konulduğu Silivri Cezaevi'nden, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'ne nakledileceği belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Silivri Cezaevi Haberleri | Silivri Cezaevi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Silivri Cezaevi haberleri, son dakika silivri cezaevi haber ve gelişmeleri burada. Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.09.2021 03:59:40. #1.13#

title