Silivri Cezaevi Haberleri

Silivri Cezaevi haber, Silivri Cezaevi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Silivri Cezaevi - 12.03.2019
Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası
FARUK GÜLLÜ TAHLİYESİNİ İSTEDİ   İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen 13.
Silivri Cezaevi - 11.03.2019
Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası Yarına Ertelendi
Haber: Serpil KIRKESER / Kamera: İSTANBUL DHA Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ)'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş  Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davada sanıkların ve avukatların talepleri alındı.  ADLİ TIP: FARUK GÜLLÜ CEZAEVİ ŞARTLARINDA KALABİLİR İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında görülen 12.
Silivri Cezaevi - 11.03.2019
Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası Yarına Ertelendi
FETULLAHÇI Terör Örgütü(FETÖ)'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş  Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davada sanıkların ve avukatların talepleri alındı.  ADLİ TIP: FARUK GÜLLÜ CEZAEVİ ŞARTLARINDA KALABİLİR İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında görülen 12.
Silivri Cezaevi - 11.03.2019
İstanbul -  Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası...
Haber: Serpil KIRKESER / İSTANBUL DHA Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş  Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık  hakkında açılan davanın 12. duruşması başladı.  İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada aralarında Ömer Faruk Kavurmacı ve iş adamı Faruk Güllü'nün de bulunduğu 9 tutuklu sanık ile 24 tutuksuz sanık hazır bulundu.
Silivri Cezaevi - 22.02.2019
15 Temmuz Gazisinin "Dava" İsyanı
AA muhabirine açıklama yapan Deveci, yargılama aşamasında geçen yıl Silivri Cezaevi'ndeki büyük salonda yapılan her duruşmaya bizzat katıldığını ve müdahil olarak beyanda bulunduğunu, o gün gördüğü her şeyi bütün çıplaklığıyla anlattığını söyledi.
Silivri Cezaevi - 19.02.2019
Kumpas Hakim ve Savcıları "Balyoz"Dan da Yargılanacak
Devlet Güvenlik Mahkemelerinin kapatılmasının ardından yerine kurulan ve FETÖ mensuplarının yerleştirildiği Özel Yetkili Mahkemelerde yapılan yargılama sürecinde, 250'si tutuklu 365 sanık, Silivri Cezaevi içinde kurulan mahkemede savunma yaptı.
Silivri Cezaevi - 08.02.2019
Şarkıcı Atilla Taş Tahliye Edildi
"FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan yargılandığı dava kapsamında tutuklanarak 14 ay cezaevinde kalan şarkıcı Atilla Taş, tahliye edildikten sonra cezasının onanması üzerine 9 Kasım 2018'de yeniden tutuklandı. Önce Silivri Cezaevi'ne nakledilen Atilla Taş, daha sonra Kandıra Cezaevi'ne sevk edildi.
Silivri Cezaevi - 08.02.2019
Geniş Haber)şarkıcı Atilla Taş Tahliye Edildi
"FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılarak cezaevine gönderilen şarkıcı Atilla Taş bugün tahliye edildi.  "FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan yargılandığı dava kapsamında tutuklanarak 14 ay cezaevinde kalan şarkıcı Atilla Taş, tahliye edildikten sonra cezasının onanması üzerine 9 Kasım 2018'de yeniden tutuklandı. Önce Silivri Cezaevi'ne nakledilen Atilla Taş, daha sonra Kandıra Cezaevi'ne sevk edildi.
Silivri Cezaevi - 08.02.2019
Şarkıcı Atilla Taş Tahliye Edildi
"FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılarak cezaevine gönderilen şarkıcı Atilla Taş bugün tahliye edildi.  "FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan yargılandığı dava kapsamında tutuklanarak 14 ay cezaevinde kalan şarkıcı Atilla Taş, tahliye edildikten sonra cezasının onanması üzerine 9 Kasım 2018'de yeniden tutuklandı. Önce Silivri Cezaevi'ne nakledilen Atilla Taş, daha sonra Kandıra Cezaevi'ne sevk edildi.
Silivri Cezaevi - 07.02.2019
Muharrem İnce: İzmir'e 30, Sıfır Yakışır
İZMİR'in Ödemiş ilçesinde CHP örgütü tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katılan CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer'in, 12 Eylül döneminin askeri savcısı olan babası Nurettin Soyer üzerinden eleştirilmesine...
Silivri Cezaevi - 07.02.2019
Dha Yurt Bülteni-26
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ (Arşiv) ---------------------------- Adliye çevresinden olay günü ve sonrasından detaylar Yaşamını yitiren Savaş Fikret'in sağlık fotoğrafı Haber-Kamera: Devrim DERİN/BALIKESİR, ============================== MUHARREM İNCE: İZMİR'E 30, SIFIR YAKIŞIR   İZMİR'in Ödemiş ilçesinde CHP örgütü tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katılan CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer'in, 12 Eylül döneminin askeri savcısı olan babası Nurettin Soyer üzerinden eleştirilmesine tepki gösterdi, "General Dişli'nin ağabeyini büyükelçi yaptın. Sana gelince kardeşin hesabını vermeyeceğiz. Bize gelince babaların, dedelerimizin hesabını vereceğiz. Biz babaların, dedelerin hesabını da veririz, merak etme. Bunlara takılmayın yalnız İzmir'de 8 belediye bizde değil. Bak İzmir'e ne yakışır? İzmir'e 30, sıfır yakışır" dedi.  CHP Ödemiş İlçe Örgütü'nün, ilçede bir düğün salonunda düzenlediği dayanışma yemeğine, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer, CHP'nin 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Uşak Milletvekili Özkan Yalım Ödemiş Belediye Başkan adayı Mehmet Eriş, İYİ Parti ilçe teşkilatı ve çok sayıda CHP'li katıldı. Aynı masada oturan Soyer ve İnce bir süre sohbet etti. Daha sonra partililere seslenen Muharrem İnce, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer'in, 12 Eylül döneminin savcısı olan babası Nurettin Soyer üzerinden eleştirildiğini hatırlattı. 16 yıl milletvekilliği yaptığını, Türkiye'de en fazla ziyaret ettiği yerlerden birinin Silivri Cezaevi olduğunu söyleyen Muharrem İnce, şöyle dedi: 'BEN DE SİZE İKİ SORU SORUYORUM' "AKP ile FETÖ ortaktı, 'Ergenekon, Balyoz' dediler.
Silivri Cezaevi - 05.02.2019
Muharrem İnce: (Eren Erdem) İkna Ettim Açlık Grevini Bitirdi
Eski CHP Milletvekili Eren Erdem'i tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nde ziyaret eden Muharrem İnce, "Direndi ama ikna ettim, açlık grevini bitirdi.
Silivri Cezaevi - 31.01.2019
17 Aralık Kumpas Davasında 25 Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi
Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına ve taraflara beyanda bulunmak üzere süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Heyet, duruşmaların Silivri Cezaevi'ndeki büyük salonda yapılmasını da hükme bağladı.
Silivri Cezaevi - 31.01.2019
17 Aralık Kumpas" Davası
Davaya ilişkin ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına ve taraflara beyanda bulunmak üzere süre verilmesine karar vererek, duruşmayı 2 hafta sıralı yapılmak üzere 4 Mart'a erteledi. Heyet, duruşmaların Silivri Cezaevi'ndeki büyük salonda yapılmasını da hükme bağladı.
Silivri Cezaevi - 29.01.2019
Kozağaçlı'nın Babasının Cenazesine Kelepçeli Götürülmesi
Açıklamada, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Kozağaçlı'nın, babasının cenaze törenine katılabilmesi için Adalet Bakanlığı yetkilileri ile irtibata geçilmesinin ardından talebin süratle yerine getirildiği kaydedildi.
Silivri Cezaevi - 21.01.2019
İstinaf Mahkemesi, Oğlu Yiğitcan'ı Öldüren Cani Babanın Cezasını Düşürdü
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Nezir Türkoğlu Silivri Cezaevi'nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi(SEGBİS) ile bağlandı.
Silivri Cezaevi - 16.01.2019
Eski HSYK 1. Daire Başkanı Okur, Hakim Karşısında
İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesince Yargıtay ek binadaki salonda görülen duruşmaya Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Okur, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.
Silivri Cezaevi - 07.01.2019
Eren Erdem'e Tahliye Kararının Ardından Adliye Önünde Açıklama (2)
"ADALET ÇÖKERSE DEVLET ÇÖKER" İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen duruşmanın ardından CHP milletvekili Özgür Özel ve Eren Erdem'in babası Hasan Erdem'in de aralarında bulunduğu bir grup adliye önünde toplandı. CHP Milletvekili Muharrem Erkek, grup adına yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kurguya dayalı iddialar, siyasi davalar, kumpas davaları bir gün gelir mutlaka çöker. Türkiye'nin mücadelesi demokrasi mücadelesidir, hukukun üstünlüğü mücadelesidir; hak, hukuk, adalet mücadelesidir. Suçsuz bir insan Eren Erdem bugün verilen tahliye kararıyla Silivri Cezaevi'nden çıkacak, özgürlüğüyle buluşacak.
Silivri Cezaevi - 07.01.2019
Eren Erdem'e Tahliye Kararının Ardından Adliye Önünde Açıklama
"ADALET ÇÖKERSE DEVLET ÇÖKER" İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen duruşmanın ardından CHP milletvekili Özgür Özel ve Eren Erdem'in babası Hasan Erdem'in de aralarında bulunduğu bir grup adliye önünde toplandı. CHP Milletvekili Muharrem Erkek grup adına açıklama yaparken, "Kurguya dayalı iddialar, siyasi davalar, kumpas davaları bir gün gelir mutlaka çöker. Türkiye'nin mücadelesi demokrasi mücadelesidir, hukukun üstünlüğü mücadelesidir; hak, hukuk, adalet mücadelesidir. Suçsuz bir insan Eren Erdem bugün verilen tahliye kararıyla Silivri Cezaevi'nden çıkacak, özgürlüğüyle buluşacak.
Silivri Cezaevi - 03.01.2019
Eski Savcılar Bayraktar ve Sarıkaya'ya Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
"MİT'İ KAMUOYU NEZDİNDE YIPRATMAYI AMAÇLADIKLARI VURGULANDI" İddianamede, "Çözüm sürecini sabote etmek ve meşru hükümeti zor duruma düşürmeye yönelik olarak gerçekleştirildiği anlaşılan ve süreç içerisine görev alan kamu görevlileri ile birlikte müşteki de dahil edildi. Adı geçen savcıların yürüttüğü soruşturma dosyasında müşteki ifadesinin basına sızdırılarak kamuoyunda algı yönetimi yapılması şeklinde tezahür eden olayın, sonraki süreçte 7 Şubat MİT Krizi, 17-25 Aralık ve MİT TIR'ları adıyla bilinen yargı darbesi ve en nihayetinde 15 Temmuz 2016 tarihinde meşru Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ve TBMM'yi ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişiminin ilk zincirini oluşturduğu değerlendirilmiştir" denildi. Şüpheliler Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya'nın yürüttükleri söz konusu soruşturmayla yargı yetkisini kötüye kullanarak meşru hükümeti devirmeye çalıştıkları, MİT'i kamuoyu nezdinde yıpratmayı amaçladıkları vurgulandı. Şüpheli Bilal Bayraktar hakkında yakalama kararı düzenlendiği ve halen firari olduğu anlatılan iddianamede, Sadrettin Sarıkaya'nın ise Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nce "FETÖ terör örgütüne üye olmak" ve diğer bir çok suçtan yargılandığı ve Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu hatırlatıldı.
Silivri Cezaevi - 03.01.2019
Eski Savcılar Bayraktar ve Sarıkaya'ya Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
İddianamede, "müşteki" Mustafa Özer'in 1991 yılında gazetecilik mesleğine başladığı, 1997 yılından itibaren de yabancı basın kuruluşları ve haber ajansları adına çalıştığı, 2005 yılında MİT'ten gelen teklif üzerine irtibat görevlisi olarak çalışmaya başladığı aynı zamanda yabancı haber ajanslarındaki işine de devam ettiği anlatıldı.  O dönem itibariyle Mustafa Özer'in AFP'de (Fransız Haber Ajansı)  çalıştığı, 2005 yılında hükümetin PKK/KCK silahlı terör örgütünün bitirilmesi amacıyla çözüm süreci başlattığı, MİT'in de bu sürecin sağlıklı yürümesi ve bilgi akışını sağlamak üzere sürece dahil olduğu, müşteki Mustafa Özer'in de bu süreçte irtibat görevlisi olarak MİT ile birlikte çeşitli faaliyetlere katıldığı anlatılan iddianamede, Mustafa Özer'in ENNA adı altında iki arkadaşıyla birlikte haber ajansı kurduğu, ENNA ajansı adı altında PKK yöneticileriyle irtibata geçerek almış olduğu bilgileri analiz edilmek üzere MİT'e gönderdiği ifade edildi.   FETÖ'NÜN ÇÖZÜM SÜRECİNE KARŞI OLDUĞU VE SÜRECİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTIĞI BELİRTİLDİ FETÖ'nün çözüm sürecine karşı olması nedeniyle süreci engellemeye çalıştığı vurgulanan iddianamede,  bu doğrultuda şüpheliler  Bilal Bayraktar ile Sadrettin Sarıkaya'nın  PKK/KCK soruşturması yürüttükleri, yapılan soruşturma kapsamında birden fazla şüpheliyle beraber ayrıca  MİT Başkanı Hakan Fidan, eski müsteşar Emre Taner, müsteşar yardımcısı Fatma Afet Güneş, Hüseyin Emre Kuzuoğlu, Yaşar Hakan Yıldırım ve Mustafa Özer hakkında "PKK/KCK silahlı terör örgütüne bilerek yardım etme" ve "Soruşturmanın gizliliğinin ihlal" suçlarından soruşturma başlattıkları hatırlatıldı.  "HEDEF GÖSTERİLDİ,  CAN GÜVENLİĞİ TEHLİKE ALTINA GİRDİ"  İddianamede şu değerlendirmelerde bulunuldu: "13 Eylül 2011 tarihinde kamuoyunda 'OSLO' görüşmeleri olarak bilinen ses kayıtları basına sızdırıldı. 20 Aralık 2011'de Mustafa Özer'in soruşturma kapsamında MİT adına çalıştığı bilindiği halde evinde arama yapılarak gözaltına alındı. Eski Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar tarafından 23 Aralık 2011 tarihinde ifadesi alınan Mustafa Özer aynı gün salıverildi,  hakkında da yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Soruşturma evresinde müşteki  Mustafa Özer'e telefonu dinlenmeye alındı. Sonrasında  ise gizlilik kararı bulunduğu halde müşteki Mustafa Özer'in savcılıktaki beyanı basına sızdırıldı. Taraf Gazetesi'nin internet sitesinde müşteki Mustafa Özer'in  ismi ve soy ismi, ayrıca fotoğrafı yayınlandı. Müştekinin MİT adına çalıştığı deşifre edildi, PKK/KCK silahlı terör örgütüne hedef gösterildi, müşteki Mustafa Özer'in can güvenliği tehlike altına girdi."  "ÖRGÜTÜN BU DENEMESİ İSTİHBARAT GÖREVLİLERİ HAKKINDA SORUŞTURMALARIN İZNE BAĞLANMASI SİSTEMİNE GEÇİLEREK ÖNLENDİĞİ BELİRTİLDİ" İddianamede,  Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar'ın yürüttükleri soruşturmayla kamuoyunda MİT'in, PKK ile organize hareket eden teşkilat algısı oluşturdukları, mensubu oldukları FETÖ'nün bu süreçte 7 Şubat 2012'de MİT soruşturmasıyla yargıyı kullanarak, bir yandan kendilerinden olmayan MİT yönetimini bertaraf etmek, MİT'i ele geçirmek, bir yandan da aynı soruşturmayla hükümetin güneydoğu sorununu çözmek amacıyla başlattığı barış sürecini durdurmak için harekete geçtiği anlatıldı. MİT yöneticilerinin, hükümetin ve başbakanın terör örgütüne yardımla suçlanmak istendiği, bu soruşturmanın hükümeti yıpratıp gözdağı vermek için yapıldığı belirtilen iddianamede, örgütün bu denemesinin istihbarat görevlileri hakkında soruşturmaların izine bağlanması sistemine geçilerek önlendiği kaydedildi.  "MİT'İ KAMUOYU NEZDİNDE YIPRATMAYI AMAÇLADIKLARI VURGULANDI" İddianamede, "Çözüm sürecini sabote etmek ve meşru hükümeti zor duruma düşürmeye yönelik olarak gerçekleştirildiği anlaşılan ve süreç içerisine görev alan kamu görevlileri ile birlikte müşteki de dahil edildi. Adı geçen savcıların yürüttüğü soruşturma dosyasında müşteki ifadesinin basına sızdırılarak kamuoyunda algı yönetimi yapılması şeklinde tezahür eden olayın, sonraki süreçte 7 Şubat MİT Krizi, 17-25 Aralık ve MİT TIR'ları adıyla bilinen yargı darbesi ve en nihayetinde 15 Temmuz 2016 tarihinde meşru Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ve TBMM'yi ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişiminin ilk zincirini oluşturduğu değerlendirilmiştir" denildi. Şüpheliler Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya'nın yürüttükleri söz konusu soruşturmayla yargı yetkisini kötüye kullanarak meşru hükümeti devirmeye çalıştıkları, MİT'i kamuoyu nezdinde yıpratmayı amaçladıkları vurgulandı. Şüpheli Bilal Bayraktar hakkında yakalama kararı düzenlendiği ve halen firari olduğu anlatılan iddianamede,  Sadrettin Sarıkaya'nın ise Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nce "FETÖ terör örgütüne üye olmak" ve  diğer bir çok suçtan yargılandığı ve Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu hatırlatıldı.
Silivri Cezaevi - 27.12.2018
Kayseri'deki Terör Saldırısı Davası
Başka bir suçtan hükümlü bulunan Abdullah Akbıyık, Silivri Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.
Silivri Cezaevi - 18.12.2018
Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası: Bir Sanık Tahliye Edildi...
Haber: Serpil KIRKESER / İstanbul DHA Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davada iş adamı Ahmet Tuzlu'nun tahliyesine karar verildi. Mahkeme heyeti işadamı Faruk Güllü'nün de Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesini kararlaştırdı.  MAHKEME ARA KARARINI AÇIKLADI  İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada mahkeme heyeti, taleplere ilişkin ara kararını açıkladı.
Silivri Cezaevi - 18.12.2018
Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davasında 1 Sanık Tahliye Edildi...
FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davada iş adamı Ahmet Tuzlu'nun tahliyesine karar verildi. Mahkeme heyeti işadamı Faruk Güllü'nün de Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesini kararlaştırdı.  MAHKEME ARA KARARINI AÇIKLADI  İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada mahkeme heyeti, taleplere ilişkin ara kararını açıkladı.
Silivri Cezaevi - 17.12.2018
Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası...
FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş  Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davanın 10. duruşması sona erdi. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada gizli tanıkların kapalı oturumda verdikleri beyanlar okundu.
Silivri Cezaevi - 17.12.2018
Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası...
Haber: Serpil KIRKESER / İstanbul DHA Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş  Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davanın 10. duruşması sona erdi. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada gizli tanıkların kapalı oturumda verdikleri beyanlar okundu.
Silivri Cezaevi - 17.12.2018
Dha İstanbul - Gizli Tanık: İş Adamlarının Çocuklarının İsmini Fetullah Gülen Koyuyordu
GİZLİ TANIKLARIN BEYANLARI OKUNDU İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada Mahkeme Başkanı, celse arası kapalı oturumda gizli tanık "Boran", "Berat" ve "Demir'in" beyanlarının alındığını belirterek, bu beyanların okunacağını söyledi.
Silivri Cezaevi - 17.12.2018
İlahiyat Profesörünü Dolandıran Sanıklara 15 Yıla Kadar Hapis İstemi
Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 2'nci duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanıklar Abdulkadir Doğan, Mustafa Yılmaz ve  İbrahim Halil Puse  Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile Metris Cezaevi'nden, tutuklu sanık İbrahim Halil Yoktur da Silivri Cezaevi'nden katıldı.
Silivri Cezaevi - 17.12.2018
Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davasında 10'uncu Duruşma
FETULLAHÇI  Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık  hakkında açılan davanın 10. duruşması başladı.  İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada 9 tutuklu sanık ile  15 tutuksuz sanık hazır bulundu.
Silivri Cezaevi - 14.12.2018
Akıncı Üssü Davası
Silivri Cezaevi'nde Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlantı kurulan Yüksel, emekli Korgeneral Mehmet Şanver'in kızının düğününde meydana gelen olaylara ilişkin bildiklerini anlattı.
Silivri Cezaevi - 10.12.2018
Çengelköy ve Kuleli'deki Darbe Girişimi Davasında Karar
15 Temmuz darbe girişiminde kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Vaniköy, Beykoz'da yaşananlar ve Çengelköy Polis Merkezi'nin işgali ile burada çıkan olaylarda 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin 114 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, 26 sanığı "Anayasayı ihlal" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, 8 sanığı da aynı suçtan müebbet hapis cezasına çarptırdı. 57 sanık er ile 7 askeri öğrenci olmak üzere toplam 64 sanık hakkında ise ceza verilmesine yer olmadığına karar verildi.    SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİLER   İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen karar duruşmasına 48 tutuklu sanık hazır bulundu.
Silivri Cezaevi - 10.12.2018
Çengelköy Darbe Girişimi Davasında Sanıklara Ceza Yağdı
İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen karar duruşmasına 48 tutuklu sanık ile avukatları hazır bulundu.
Silivri Cezaevi - 10.12.2018
Çengelköy ve Kuleli'deki Darbe Girişimi Davasında Karar (1)
15 Temmuz darbe girişiminde kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Vaniköy, Beykoz'da yaşananlar ve Çengelköy Polis Merkezi'nin işgali ile burada çıkan olaylarda 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin 114 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, 26 sanığı "Anayasayı ihlal" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, 8 sanığı da aynı suçtan müebbet hapis cezasına çarptırdı. 57 sanık er ile 7 askeri öğrenci olmak üzere toplam 64 sanık hakkında ise ceza verilmesine yer olmadığına karar verildi.  SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİLER İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen karar duruşmasına 48 tutuklu sanık hazır bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Silivri Cezaevi Haberleri | Silivri Cezaevi Haber - Haberler - Sayfa 6 - Silivri Cezaevi haberleri, son dakika silivri cezaevi haber ve gelişmeleri burada. Fetö'nün 'Dua Listesi' Davasında 22 Tahliye.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 16:19:10. #1.14#

title