Silifke ve Yaylalara Kuş Bakışı Gezi - Haberler
Haberi Paylaş

Silifke ve Yaylalara Kuş Bakışı Gezi

AA - Haberler | Yerel
Silifke ve Yaylalara Kuş Bakışı Gezi

Silifke Orman İşletme Müdürlüğü, yangın helikopteriyle basın mensupları ve orman işletme şeflerine yönelik teknik gezi düzenledi.

Silifke Orman İşletme Müdürlüğü, yangın helikopteriyle basın mensupları ve orman işletme şeflerine yönelik teknik gezi düzenledi.

Silifke Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Çamdüzü Orman Şefliğinden havalanan yangın helikopteri, Silifke, Taşucu, Kuş Cenneti, sahiller ve Erdemli üzerinden yaylalara geçerek, geziye katılanlara bölgeyi kuş bakışı inceleme olanağı sundu.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünün yaptığı ağaçlandırma ve göletleri inceleme şansı bulan katılımcılar, Fındıkpınarı, Aslanköy, Tepeköy, Cocakdere Vadisi, Cehennemdere Vadisi, Avgadı, Sorkun yaylalarını kuş bakışı izleyip, Yavşan Çeşmesi mevkisinde mola vererek, orman köylüleriyle sohbet ettiler.

Arslan, gezinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'nün, Türkiye'de en çok ağaçlandırma çalışması yapan bölge müdürlüğü olarak seçildiğini anımsattı.

Düzenlenen geziyle yapılan çalışmaları kuş bakışı görme bulduklarını ifade eden Arslan, "Özellikle yayla köylerimizde büyük bir çalışma var. Bozuk tüm orman alanlarını fidan dikimi ve tohumlama yöntemiyle ağaçlandırmaya çalışıyoruz. Ağaçlandırma yapılan bu alanlar Mersin'imizin akciğeri olacak" dedi.

Arslan, ormanların korunması anlamında herkese sorumluluk düştüğüne dikkati çekerek, "Bir orman sadece bulunduğu coğrafyayı etkilemiyor. Nasıl ki, Amazon ormanlarındaki yangın, iklimi değiştirebiliyorsa ormanlar herkesin ortak olmalıdır. Bu anlamda herkesin ormanların korunmasına katkı sağlamaya dikkat etmesini istiyoruz" diye konuştu.

Muhabir: Hüseyin Haskan/Kerem Kocalar

Yayıncı: Zuhal Uzundere Kocalar - MERSİN

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500