Silifke'de İlk Meclis Toplantısı Yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Silifke'de İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Silifke'de İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Silifke Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Mustafa Turgut, belediye meclis üyeleriyle birlikte ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Silifke Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Mustafa Turgut, belediye meclis üyeleriyle birlikte ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, meclis toplantısında, "Hepimizin amacı Silifke'ye en iyi hizmeti gerçekleştirmektir. Başta tarım, sanayi ve turizm olmak üzere diğer konular hakkında, Silifke'yi en güzel yerlere taşımak ve kalkındırmaktır. Bunun için hep birlikte başarılı bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Ben inanıyorum ki vereceğimiz doğru kararlarla, Silifke'ye kazandırdıklarımızla bizler ileride çok iyi anılan bir meclis olacağız. Artık eskiyi kapatalım, yeni bir sayfa açalım" dedi.

Silifke Belediyesi'nin ilk meclis toplantısında Meclis Başkan Vekilliği seçimi, Meclis Katipliği seçimi, Encümen üyeliği seçimi, İmar Komisyonu üyeliği seçimi, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyelerinin seçimi, Silifke Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet için üye seçimi yapılması, Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliğine üye seçilmesi, Çukurova Belediyeler Birliği için üye seçimi, Silifke Belediyesinin 2013 yılı faaliyet raporunun okunması ve oylanması, Meclis Denetim Komisyonunun 2013 yılına ait Denetim Raporunun okunması, İşyerinde yetkili memur sendikası ile toplu sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi, 6360 Sayılı kanuna göre devir işlemleri kesinleşinceye kadar, MESKİ ile protokol imzalanması için belediye başkanına yetki verilmesi maddeleri görüşüldü.

Mecliste yapılan gizli oylama sonucunda 1. Başkan Vekili Ömer Savar (CHP), İkinci Başkan Vekili Emine Şafak Ertaş (CHP) olurken, yapılan gizli oylamada Zarif Korkmaz (CHP) ve Hasan Mazlum Kirişçi (MHP) Meclis Katipliği seçiminde asil üyeliklere, Kıvanç Derya (MHP) ve Esen Tol (CHP) ise yedek üyeliklere seçildi.

Encümen üyeliği seçimlerinde yapılan gizli oylama ile Ömer Savar (CHP), Ahmet Doğan (CHP) ve Eyüp Arslan (MHP) seçildiler. Açık oylama ile yapılan İmar Komisyonu üyeliklerine ise Esen Tol (CHP), Özer Zaim (CHP), Hasan Mazlum Kirişçi (MHP), Kıvanç Derya (MHP) ve Olgun Öztürk (AK Parti), Açık oylama ile yapılan Bütçe Komisyonu üyeliğine ise Kudret Yüksel (MHP), Mustafa Göktaş (MHP), Osman Şen (CHP), Pelin Levent (CHP) ve Hacer Türe (AK Parti) seçildiler.

Silifke Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet üyeliği seçimlerinde asil üyeliklere Zarif Korkmaz (CHP), Kemal Karakaya (CHP), Sami Kısa (MHP), Mehmet Eser (MHP), yedek üyeliklere ise Zekai Serin (CHP), Hasan Erden (CHP), Nail Trak (CHP), Mustafa Göktaş (MHP, Mahmut Nasuhoğlu (MHP) seçildi.

Mersin Çevresi Turizm Alanı Altyapı hizmet Birliği için asil üyeliğine Mevci Arslan (CHP), yedek üyeliğe ise Mihri pelin Levent (CHP) seçildi.

Çukurova Belediyeler Birliği için asil üyeliklere Mihri pelin Levent (CHP), Emine Şafak Ertaş (CHP), Sedat Yeğiner (MHP) ve Yahya Yılmaz (MHP) yedek üyeliklere ise Mustafa Göktaş (MHP) ve Zekai Serin (CHP) seçildiler.

Yapılan gizli oylama ve açık oylamalar sonrasında Silifke Belediyesinin 2013 yılı faaliyet raporu ve meclis denetim Komisyonunun 2013 yılına ait denetim raporları okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra iş yerinde yetkili memur sendikası ile toplu sözleşme yapmak üzere belediye başkanına yetki verildi ve 6360 sayılı kanuna göre devir işlemleri kesinleşinceye kadar büyükşehir belediyesi protokol imzalanması için belediye başkanına yetki verilmesi ve 6360 sayılı kanuna göre devir işlemleri kesinleşinceye kadar MESKİ ile protokol imzalanması için belediye başkanına yetki verilmesi maddeleri görüşerek karara bağlandı. - MERSİN

Silifke'de İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Silifke'de İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title