Silifke'de Engellilere Yeni Çıkan Yasalar Anlatıldı
Haberler » Yerel » Haber

Silifke'de Engellilere Yeni Çıkan Yasalar Anlatıldı

Silifke Engelliler Derneği Başkanı Nurettin Ateş, Yeni Çıkan Yasalarla Engellilerin Olanaklarının Biraz Daha İyileştiğini Söyledi.

Silifke'de Engellilere Yeni Çıkan Yasalar Anlatıldı

Silifke Engelliler Derneği Başkanı Nurettin Ateş, yeni çıkan yasalarla engellilerin olanaklarının biraz daha iyileştiğini söyledi.

Dernek üyesi engelliler, engellilerle ilgili yeni çıkan yasalar konusunda bilgilendirildi. Yaklaşık 150 üyenin katıldığı toplantıda, dernek merkezinin dar ve küçük olmasından dolayı toplantılarda sıkıntı yaşadıklarını belirten Ateş, Halk Eğitim Merkezi'nin toplantı salonunu kullanabileceklerini, fakat engellilerin çıkması için rampa olmamasından dolayı orayı da kullanamadıklarını ifade ederek, merdivenlerin yanına rampa yapılmasını istedi. Yeni çıkan yasalar hakkında da bilgiler veren Ateş, "Yeni çıkan yasalarla engellilerin olanakları biraz daha iyileşti. Şehir içi ve şehirler arası yollarda çalışan bazı otobüs ve minibüs firmaları belirlenen yüzdelerde indirimler uygulamaya başladı. Uymayanların da bir an önce bu kanunlara uymasını istiyoruz" dedi.

(MŞ-MT-Y)

18.04.2007 12:42 TSİ