Silifke'de CHP'liler "Cumhuriyet Yürüyüşü" Düzenledi

Silifke'de CHP'liler "Cumhuriyet Yürüyüşü" Düzenledi

Silifke'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhuriyet Bayramı nedeniyle "Cumhuriyet Yürüyüşü" düzenledi.

Silifke'de CHP'liler

Silifke'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhuriyet Bayramı nedeniyle "Cumhuriyet Yürüyüşü" düzenledi.

CHP ilçe binası önünde toplanan partililer açtıkları büyük bir Türk bayrağı ile Menderes Caddesi ve İnönü Caddesi'ni takiben orta köprüden Atatürk Caddesi'ni geçip Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. CHP İlçe Başkanı Çağatay Akyürek, yaşlı bir kadınla birlikte anıta çelenk sunup, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

CHP İlçe Başkanı Akyürek, anıtta yaptığı konuşmada, Cumhuriyet'in milletimizin var oluş mücadelesinin en önemli kazanımı, milli gayret ve azmin bir eseri olduğunu kaydetti.

Cumhuriyetle birlikte milletin bugün hür ve bağımsız olarak çağdaş uygarlığın onurlu devletleri arasında en önde ve dimdik ayakta olduğunu ifade eden Akyürek, Cumhuriyet'in ümmetçilik yerine ulusçuluğu, kulluk yerine yurttaşlığı, gericilik yerine çağdaşlığı seçenlerin kurduğu bir rejim olduğunu belirtti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük devrimin dediği laik Türkiye Cumhuriyeti'ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olunması gerektiğini vurgulayan Akyürek, "İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehditlere karşı ulumuz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde olacaktır" dedi.

Küçük çocukların şiir okumasının ardından ise grup olaysız bir şekilde dağıldı. - MERSİN