Silifke'de Bisiklet Yarışı Heyecanı

Silifke'de Bisiklet Yarışı Heyecanı

SİLİFKE'DE BİSİKLET YARIŞI HEYECANI

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan Kulüplerarası Puanlı Bisiklet yol yarışları Mersin'in Silifke ilçesinde yapıldı.

Genç Erkekler, Master Erkekler, Büyük Bayanlar ve Genç Bayanlar yol yarışmalarına 20 kulüpten toplam 145 sporcu katıldı. Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden başlayıp Silifke-Mersin karayolunda gerçekleştirilen yarışmalar yine başladığı yerde sona erdi.

Silifke Emniyet Müdürlüğü yanından başlayıp Silifke-Mersin karayolunda gerçekleştirilen yol yarışlarında; 80 km Genç Erkekler kategorisinde Manisaspor'dan Muhammet Keleş birinci, Kocaeli Brisaspor'dan Berkay Aktaş ikinci, Manisaspor'dan Emre Şahin üçüncü oldu.

60 km. Master Erkek A kategorisinde; M. K. E. Ankaragücü Spor'dan Turgay Germen birinci, Kocaeli Gençlik Spor'dan Salih Korkmaz ikinci, Çorum Belediyespor'dan Zafer Yalın üçüncü oldular.

60 km Master Erkek B kategorisinde ise; Ankara Yapı Spor Klubünden Ahmet Hidayet Akyürek birinci olurken, Kocaeli Gençlik Spor'dan Mehmet Bozdemir ikinci, Alanya Doğa Sporları'ndan Martin Bernhart üçüncü oldu.

60 km Büyük Bayanlar kategorisinde; Kocaeli Brisa Spor'dan Gamze Ayaz birinci, aynı kulüpten Esra Kürkçü ikinci, aynı kulüpten Gül Çelebi üçüncü oldu.

40 km Genç Bayanlar kategorisinde ise; Kocaeli Gençlik Spor'dan Beste Nur Keleş birinci, Sakarya Telekom Spor'dan Merve Demircioğlu ikinci, Alanya Belediyespor'dan Bikem Özdemir üçüncü oldu.

Silifke Kapalı Pazar Yeri'nde yapılan kriteryum yarışlarda ise, 30 km Genç Erkekler kategorisinde Manisaspor'dan Salih Yerli birinci, Kocaeli Brisaspor'dan Feritcan Şamlı ikinci, aynı kulüpten Burak Gül üçüncü oldular.

24 km Master Erkek A kategorisinde Tüfekçi Spor Kulübünden Enver Soyel birinci, M.K.E. Ankaragücü Spor'dan Turgay Germen ikinci, Kocaeli Gençlik Spor'dan Salih Korkmaz üçüncü oldu.

24 km Master Erkek B kategorisinde Kocaeli Gençlik Spor'dan Mehmet Bozdemir birinci, Ankara Yapı Spor Kulübünden Ahmet Hidayet Akyürek ikinci, Alanya Doğa Sporlarından Martin Bernhart üçüncü oldu.

18 km Genç Bayanlar kategorisinde Kocaeli Gençlik Spor'dan Beste Nur Keleş birinci, Sakarya Telekom Spor'dan Ayşenur Turgut ikinci, Alanya Belediyespor'dan Ümran Aslan üçüncü oldular.

24 km Büyük Bayanlar kategorisinde ise Kocaeli Brisa Spor'dan Merve Tayfun birinci, aynı kulüpten Gül Çelebi ikinci, aynı kulüpten Esra Kürkçü üçüncü oldu.

MEHMET OKUR - SİLİFKE/ DHA

(fotoğraflı)

Kaynak: DHA