Şile Çamur Altında

Bir kil ocağının atık depolama havuzunun kapaklarını açması sonucu Alacalı Köyü Sazıklı Deresi mevki çamur deryasına döndü.

Şile Çamur Altında
09.10.2010 21:58 | Son Güncelleme: 09.10.2010 21:58

Bir kil ocağının atık depolama havuzunun kapaklarını açması sonucu Alacalı Köyü Sazıklı Deresi mevki çamur deryasına döndü.

Şile Alacalı Köyü Sazıklı Mevkinde bulunan kil ocaklarına ait atık depolama kapaklarının açıldığı iddia edildi. Sazıklı Deresininde taşmasıyla birlikte yollar evler ve bahçeleri çamur bastı. Dün gece sağanak yağışla birlikte havuz kapaklarının açıldığını iddia eden köyün eski muhtarı Ekrem Akdemir, Sazıklı mevki'nin çamur deryasına döndüğünü söyledi. Akdemir dün saat 22.00'da yolun tamamen çamurla kaplandığını ve otomobillerin yoldan geçemediğini belirtti. Eksi muhtar Akdemir Alacalı Köyü'nde doğa katliamı olmuştur, geleceğimize ihanet edilmiştir, bu haksızlıktır dedi.

Belediye ekipleri yollardaki çamuru temizleme çalışmalarına başladı.

KARADENİZ'İN ŞİLE SAHİLLERİ SARARDI

Sazıklı Deresi'ndeki taşmaların durumu daha zor haline getirdiğini söylene Alacalı'da yaşayan bir vatandaş, "Yukarıdaki kil olcaklarının köylüye verdiği mağduriyettir, Aynı çamur aynı şekilde denize gidiyor, Karadenizi sapsarı hale getiren durum budur" dedi.

Karadeniz'in Şile sahillerinde sular sarardı.

Nurcan KIRCALI/ İSTANBUL/ DHA

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title