Silahlı Soyguncu Dehşet Saçtı: 2 Yaralı

Silahlı Soyguncu Dehşet Saçtı: 2 Yaralı

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 25 Yaşındaki Hasan Öztürk, Silahıyla Girdiği Bir Kuyumcuda Dehşet Saçtı. İşyerini Tehdit Ederek Aldığı Altınlarla Kaçarken Polisle Çatışmaya Giren Soyguncu Öztürk, Silahını Saklarken Farkedilen Vatandaşlar Tarafından Etkisiz Hale Getirildi. Çarşı Merkezinde Korku ve ...

Silahlı Soyguncu Dehşet Saçtı: 2 Yaralı

Antalya`nın Alanya İlçesi`nde 25 yaşındaki Hasan Öztürk, silahıyla girdiği bir kuyumcuda dehşet saçtı. İşyerini tehdit ederek aldığı altınlarla kaçarken polisle çatışmaya giren soyguncu Öztürk, silahını saklarken farkedilen vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirildi. Çarşı merkezinde korku ve paniğe neden olan çatışmada ise 1 polis ile 9 yaşındaki turist kız yaralandı.

Alanya çarşı merkezinde, saat 20.00 sıralarında müşteri gibi bir kuyumcuya giren Hasan Öztürk, belindeki tabancayı çıkararak işyeri sahibine doğrulttu. Hasan Öztürk, tehdit ettiği kuyumcudan yüklü miktarda altın ve nakit para alarak kaçmaya başladı. Ardından, işyeri sahibi dışarı çıkıp bağırarak çevredeki esnaftan yardım istedi. Bu sırada o bölgede devriye gezen biri komiser 2 polis memuru, soyguncu Hasan Öztürk`ü farketti. Polisler, zanlı Öztürk`e teslim olması çağrısında bulundu. Bu isteğe, elindeki silahla çevresine rast gele ateş ederek karşılık veren soyguncu Hasan Öztürk kaçmaya devam etti.

Hasan Öztürk Asayiş Büro Amirliği`nde görevli polis memuru Emrah Emeklioğlu`nu sağ diz kapağından vurarak kalabalığın arasına karışmaya çalıştı. Polis memuru Emeklioğlu bir anda kanlar içinde yere yığılırken, bu kez çevredekiler saldırganın peşine düştü. Dehşet dakikalarının ardından yakalanacağından korkan Hasan Öztürk, bu kez kendisini kovalayanlara doğru ateş açmaya başladı. Zanlının tabancasından çıkan mermilerden biri oradan geçmekte olan Danimarkalı turist kız 9 yaşındaki Amanda Cuannessen`in bacağına isabet etti.

Kargaşadan faydalanarak kaçan Hasan Öztürk, bir süre sonra silahını saklamak için bir bahçeye yaklaştı. Hasan Öztürk`ün bahçeye attığı silahı farkeden çevredekiler, harekete geçti. Öfkeli vatandaşlar, yakaladıkları Hasan Öztürk`ü çember içine alarak linç etmek istedi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin havaya ateş açması sonucu zanlı, öfkeli vatandaşların elinden kurtarıldı. Vatandaşları uzaklaştıran emniyet güçleri, otomobile bindirdiği Hasan Öztürk`ü ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürdü. Zanlı, Alanya Devlet Hastanesi`nde alınan doktor raporunun ardından Asayiş Büro Amirliği`ne getirildi. Polis kısa bir araştırmanın ardından zanlının attığı silahı da bahçede buldu.Yaralı Danimarkalı turist kız Amanda Cuannessen ile polis memuru Emrah Emeklioğlu ise ambulansla Başkent Hastanesi`ne götürüldü. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.