Silahla işyerini basan şahıstan 'ihaleye girmeyin' tehdidi

Silahla işyerini basan şahıstan 'ihaleye girmeyin' tehdidi

İstanbul'da ihaleye girme nedeniyle meydana geldiği iddia edilen olayda özel bir sağlık kurumuna giren silahlı şahıs, temizlik işçisini rehin alarak tehditler savurdu.

Silahla işyerini basan şahıstan 'ihaleye girmeyin' tehdidi

İstanbul'da ihaleye girme nedeniyle meydana geldiği iddia edilen olayda özel bir sağlık kurumuna giren silahlı şahıs, temizlik işçisini rehin alarak tehditler savurdu. İşyerinde çekmeceleri karıştıran silahlı şahıs hiçbir şey almadan kaçarken, olayı öğrenen işyeri sahibi "İhaleye girme meselesi nedeniyle tehdit etmek için gelmiş. Şahsın kim olduğunu bilmiyoruz ama bizi bilmedikleri kesin." diye konuştu.

Alınan bilgiye göre, Haznedar Çalışlar Caddesi üzerinde bulunan Emartom Görüntüleme Merkezi'nde çalışan bir temizlik işçisi sabah saat 07.30 sularında işyerini açtı. Temizlikçi kadının işyerini açmasından kısa süre sonra peşinden içeri giren silahlı bir şahıs kadını rehin aldı. Silah tehdidiyle işçiyi üst kata gönderen şahıs, işyerinin çekmecelerini karıştırmaya başladı. İçeride yaklaşık 5 dakika bekleyen silahlı şahıs hiçbir şey almadan işyerinden ayrıldı. Şahsın ayrılmasından kısa bir süre sonra ikinci bir çalışan içeri girdi. Bu sırada üst katta bulunan temizlik işçisi hızla aşağı inerek durumu diğer personele anlattı. İşçiler daha sonra durumu polise ve işyeri sahibi Yüksel Şarkbay'a bildirdi. Kimliği belirsiz silahlı şahsın işyerine girmesi, temizlik işçisini tehdit etmesi, çekmeceleri karıştırması ve işçiler arasında yaşanan panik güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Görüntüleme merkezine gelen ve olay hakkında bilgi alan Şarkbay, olayın ihale işiyle ilgili olduğunu iddia etti. Sıradan bir hırsız işi olamayacağını ifade eden Şarkbay, "Çeşitli ihalelere giriyoruz. Bu olayı onlardan biriyle ilgili tehdit amacıyla yapılmıştır diye düşünüyoruz. İçeri giren şahıs temizlikçi kadına 'patronuna söyle onun kafasına ve ayaklarına sıkacağım' diye bağırmış. Muhtemelen bizim kim olduğumuzu bilmiyorlar. Polisimize güveniyoruz. En kısa sürede yakalanacaktır." diye konuştu.

Kaynak: CHA