SILA HABERLERİ

Sıla haber, Sıla son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sıla - 14.6.2020
Sivas'ta yedikleri ottan zehirlenen 10 kişinin tedavisi sürüyor
Beypınar köyünde dün doğadan toplanan ottan yapılan yemeği yiyen Ömer, Dudu, Faruk, Adem, Hilal, Bekir, Gülersin, Sıla ve Gamze Koç ile Yaşar Gökçe, bir süre sonra rahatsızlanarak ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırılmıştı.
Sıla - 13.6.2020
Sivas'ta yedikleri ottan zehirlenen 10 kişi tedavi altına alındı
Beypınar köyünde doğadan toplanan ottan yapılan yemeği yiyen Ömer, Dudu, Faruk, Adem, Hilal, Bekir, Gülersin, Sıla ve Gamze Koç ile Yaşar Gökçe, bir süre sonra rahatsızlandı.
Sıla - 11.6.2020
YTB: Türkiye'ye gelecek yurt dışındaki vatandaşlar için 14 gün gözetim uygulaması kalktı
"Memleket yoluna düşen vatandaşların yanında olacağız" Açıklamada görüşlerine yer verilen YTB Başkanı Abdullah Eren, yaz aylarında memleket yoluna düşen vatandaşların Türkiye'ye geliş gidişlerindeki ihtiyaçlarını gidermek ve daha rahat seyahat etmelerini sağlamak için YTB tarafından başlatılan "Sıla Yolu Projesi"nin bu yıl yine gerçekleştirileceğini belirterek, şunları kaydetti: "Bu yaz Türkiye'ye gelecek yurt dışındaki vatandaşlarımız için izin sürelerini kısmayacak bir uygulama olacağını söylemiş, bu hafta Kapıkule'de mevcut uygulamaları da incelemiştik.
Sıla - 9.6.2020
Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nda Fatma Yıldırım, Kelsey Robinson, Damla Çakıroğlu, Jordan...
Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nda Fatma Yıldırım, Kelsey Robinson, Damla Çakıroğlu, Jordan Thompson ve Sıla Çalışkan ile yollar ayrıldı.
Sıla - 9.6.2020
YTB Başkanı Eren Bu yıl daha yoğun gurbetçi bekliyoruz
YTB Başkanı Eren: Bu yıl daha yoğun gurbetçi bekliyoruz HER yıl haziran ayında memleket hasretiyle yollara düşen gurbetçiler, koronavirüs önlemleri arasında Türkiye'ye giriş yapmaya başladı. Alınan tedbirleri ve çalışmaları Kapıkule Sınır Kapısı'nda inceleyen Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı (YTB) Abdullah Eren, koronavirüs sürecinde Türkiye'nin mücadelesi ve aldığı tedbirlerin olumlu etkisinden dolayı bu yıl daha yoğun bir geliş beklediklerini ifade etti. YTB Başkanı Abdullah Eren, AK Parti İstanbul Milletvekili ve YTB Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sarıkaya ile Edirne'nin Avrupa'ya açılan kapısı Kapıkule'ye gelerek, Türkiye'ye giriş yapmaya başlayan gurbetçiler için alınan tedbir ve çalışmaları yerinde inceledi. İnceleme sonrası açıklama yapan Eren, koronavirüs sürecinde Türkiye'nin mücadelesi ve aldığı tedbirlerin olumlu etkisinden dolayı bu yıl daha yoğun bir geliş beklediklerini söyledi.   'TÜRKİYE'DEKİ ZAMANLARINI EN İYİ ŞEKİLDE GEÇİRMELERİNE VESİLE OLACAK HAZIRLIK YAPIYORUZ' YTB Başkanı Eren, bu yıl koronavirüs gündeminden dolayı gurbetçilerin Türkiye'ye gelişlerinde daha değişik bir süreç yaşanacağını, bununla ilgili tüm önlemlerin alındığını belirtti. Gurbetçilerin Türkiye'ye gelişlerinde karşılaşacağı uygulamalar ve tedbirlerle ilgili bir cep telefonu aplikasyonu üzerinde çalıştıklarını ifade eden Eren, "Vatandaşımızın Avrupa'nın neresinde olursa olsun, Türkiye'ye gelirken ki güzergahında karşılaşacağı uygulamalarla ilgili bilgilendirecek bir internet sitesi ve aplikasyon üzerinde çalışıyoruz. Yani yurtdışından bir vatandaş karayoluyla Türkiye'ye geleceği zaman o uygulama sayesinde sınırda ne gibi muamelelere maruz kalacak onunla ilgili bilgi edinecek. Türkiye'ye girişlerde yurtdışından gelen vatandaşlarımızın hem sağlığını riske atmayacak, hem de burada geçirdiği kısıtlı vakti en verimli şekilde geçirmesine vesile olabilecek bir hazırlığı da yapıyoruz. Vatandaşlarımızın valizini hazırlamalarını tavsiye ediyoruz. Müjdelerimizle bu yaz da sıla yolunda yanlarında olacağız" dedi.
Sıla - 6.6.2020
YTB'nin "Sıla Yolu Projesi" bu yıl da devam edecek
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, yurt dışında yaşayan ve tatillerini Türkiye'de geçirmek isteyen vatandaşların, sınır kapılarından daha rahat geçmeleri için YTB'nin geçen yıl sınır ötesinde ve sınır kapılarında uyguladığı "Sıla Yolu Projesi"nin bu yıl...
Sıla - 5.6.2020
Edirne'den kısa kısa
Meriç ve köylerinde dezenfekte, temizlik, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu kapsamda ilçe merkezi, Küplü ve Subaşı beldelerimiz, köylerimiz, ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalar, camiler, iş yerleri, halkın toplu olarak bulunduğu yerler cadde, sokak, duraklar, askeri birlikler, kaymakamlığımızca kurulan ilaçlama ekibi tarafından dezenfekte edilmiş, el dezenfektanı dağıtımı gerçekleştirilmiş, mezarlıkların temizliği yapılmış, ayrıca bakım ve onarım çalışmaları her gün devam etmektedir." Gurbetçilerin sıla yolculuğu Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, gurbetçilerin sıla yolculuğunun sorunsuz geçmesi için çeşitli tedbirler alınması gerektiğini belirtti.
Sıla - 28.5.2020
Selçuklu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden önemli başarı
Listeye alınan 23 ekipten, 3'ünün kazanan takım olarak seçileceği ve deneylerini yapmak için sonbaharda Almanya'nın Hamburg kentinde bulunan hızlandırıcı merkezi DESY'ye davet edileceği vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi: "BL4S, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) tarafından İsviçre'nin Cenevre kentinde 2014 yılından bu yana dünyanın her yerinden lise öğrencileri için düzenlenen uluslararası bir yarışmadır. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilk 23'te yer alan okulumuz ASML Science Worms takımının üyeleri, danışman öğretmenler Mehmet Karabulut ve Ersen Abalı ile öğrenciler İsmail Biçer, Mehmet Alkanat, Furkan Şahin, Halime Sude Şentürk, Nüsra Kırbaş, Ali Eroğlu, Berkay Coşgun, Çağrı Önal ve Sıla Yaman'ı başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.
Sıla - 26.5.2020
Nükhet Duru, "Bayram Sohbetleri"nde hayranlarıyla bir araya geldi Açıklaması
Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle evde kaldığı süreci oldukça yoğun ve verimli geçirdiğini aktaran Duru, şöyle devam etti: "Yapacak bir şey istedikten sonra her zaman bulunuyor. Bütün mesele hayıflanıp, 'Eyvah bu da başımıza geldi' diye bunu bir üzüntü haline getirmeden olumlu tarafları yakalamaya çalışmak. Benim tedavi edilemeyen yanım bu. İlla her şeyde bir olumlu taraf arayacağım. Polyanna gibiyim. Tavsiye ediyorum, bu öğrenilebilir bir şey. Sürekli müzik dinliyorum. Yeni şarkılar listeliyorum. Ayrıca her hafta birer saatlik evimden canlı konser yaptım. İnsanlara moral vereyim diye. Şarkı söylediğim zaman hayattaki varoluşumun farkına varıyorum." "Albümde çok sevdiğim dostlarımla şarkı söyledim" Ünlü şarkıcı, korona günlerinden kısa bir süre önce "Hikayesi Var" adlı yeni albümünü müzikseverlerle buluşturduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti: "Albümün adı gibi bir hikayesi var ve bu hikaye bir filmi doğurdu. İlk olarak albüm için bir 'backstage çekelim' diye yola çıktık. Daha sonra bir yapımcı oldu. Yönetmenimiz mu Tunç. Sonra arşive girdik ve o kadar hayret ettiğimiz şeyler ortaya çıktı ki benle ilgili. Daha sonra İKSV'le ile ilişkiye girdik. İstanbul Film Festivali içerisinde bir gala düzenlemeyi planladık. Pandemi dolayısıyla biraz ötelendi. Ama böyle bir film ortaya çıktığı için çok sevindim. Filmin adı da 'Becoming Duru'. Albümde de çok sevdiğim dostlarımla şarkı söyledim. Ben kollektif iş yapmaya bayılıyorum. Birisiyle beraber uyumlu olarak şarkı söylediğimde inanılmaz bir sevinç kaplıyor içimi. İşin içine Kenan Doğulu, Sıla, Evren Can Gündüz, Sena Şeker, Kalben, Ceylan Ertem girdi.
Sıla - 22.5.2020
Bahçeli: Hiç kimse İzmirli vatandaşlarımızı töhmet altında bırakmamalıdır
'KUTLU ZAMANLARA VASIL OLACAĞIMIZDAN ASLA ŞÜPHE DUYULMAMALIDIR' Ramazan ayında gösterilen dirayet ve özverinin bayramda da aynen devamının geleceğini kaydeden Bahçeli, açıklamasına şöyle devam etti: "Gönül isterdi ki büyüklerimiz ziyaret edilsin, küçüklerimizin başı okşansın, sıla-i rahim gerçekleşsin.
Sıla - 22.5.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den bayram mesajı Açıklaması
"İdrak edeceğimiz bu bayram diğerlerinden faik ve fazilet bakımından ayrı olmasa da insan ve toplum sağlığı açısından mecburi farklılıklar içermektedir." ifadesini kullanan Bahçeli, şunları kaydetti: "Çünkü ilk kez kucaklaşmalarımızı ertelemek, buluşmalarımızı bir başka zamana tehir etmek sorumluluğunu taşıyoruz. Hem ülkemizi hem de dünyanın genelini tesirine alan Kovid-19 hastalığıyla mücadele edebilmek için biraz daha zamana ihtiyaç duymakla birlikte, bayramda da sosyal mesafeleri azami ölçülerde korumak durumundayız." Bahçeli, koronavirüs salgınının kontrol altına alındığına dikkati çekerek şöyle devam etti: "Muhtemel riskleri engellemek, salgının tekrar yayılmasının önünü kesmek maksadıyla sosyal hareketliliğin Ramazan Bayramı'nda da çok düşük seviyelerde tutulması kuşkusuz hayati niteliktedir. Kazanımlarımızı heba etmeden, bugüne kadar hastalığa karşı elde ettiğimiz müessir ve müspet neticelerin zevaline izin vermeden daha pek çok mutlu, huzurlu, sağlıklı, sıhhat dolu günlere birlik ve beraberlikle kavuşacağımıza inanıyorum." Ramazanda gösterilen dirayet ve özverinin bayramda da aynen devamını "geleceğin emniyet ve esenliği adına mühim bir fedakarlık" olarak nitelendiren Bahçeli şöyle devam etti: "Gönül isterdi ki büyüklerimiz ziyaret edilsin, küçüklerimizin başı okşansın, sıla-i rahim gerçekleşsin.
Sıla - 20.5.2020
Spor bilgi yarışması şampiyonlarına ödül
20 sorunun yöneltildiği Online Spor Bilgi Yarışmasına Sıla Kara (Kayak), Hamza Polat(Kayak), Hatice Dursun (Curling), Semiha Konuksever(Curling), M.
Sıla - 20.5.2020
"Online" karate turnuvasında dereceye giren sporcular açıklandı
Turnuvada dereceye giren sporcular şunlar: Ümit Kadınlar Kata 1. Esma Sıla Evsan 2.
Sıla - 18.5.2020
Gazze'de ramazan gelenekleri pandemiyle değişti
Her yıl ramazan öncesinde kardeşleri ve amcalarını ziyaret ederek sıla-i rahim yaptığını söyleyen Rim Affane, "Bu sene sadece birinci dereceden akrabaları ziyaretle yetiniyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sıla Haberleri | Sıla Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Sıla haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sıla kimdir, hayatı ve biyografisi. Kastamonu Belediyespor, Elif Sıla Aydın'ın sözleşmesini uzattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 17:30:20. #1.14#
title