Şike Davasında Stadyum Fotoğraflı Bilet Konuşuldu

Şike Davasında Stadyum Fotoğraflı Bilet Konuşuldu

'Futbolda Şike' davasının bugünkü duruşmasında yoğun ilgi nedeniyle akreditasyon uygulaması devam etti.

29.03.2012 19:40 | Son Güncelleme: 29.03.2012 19:40
Şike Davasında Stadyum Fotoğraflı Bilet Konuşuldu

'Futbolda Şike' davasının bugünkü duruşmasında yoğun ilgi nedeniyle akreditasyon uygulaması devam etti. Sanık yakınları ve gazetecilere salona girişlerde verilen numaralı biletlerin üzerine basılan stadyum fotoğrafı konusunda mahkeme başkanı uyarıda bulundu. Dava yarına erlendi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 'Futbolda Şike' davasının 11. duruşması sona erdi. Sanık savunmaları ara vererek duruşmayı yarına erteleyen Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, adliyenin güvenlikten sorumlu şefini çağırarak, "Duruşma giriş kartlarıyla kim ilgileniyor. Basına haber olmuş. Bu giriş kağıtlarını boş bir kağıda bassanıza." uyarısında bulundu. Söz konusu dava başladığı günden bu yana duruşma salonuna girecek sanık yakınları ve basın mensuplarına kimlik tespiti karşılığında numaralı biletler dağıtılıyor.

Futbolda şike ve Odatv davalarının görüldüğü adliye katına girişler, ilk günden itibaren sadece ana koridordan yapıldı. Akreditasyon uygulaması yapılarak salona alınan sanık yakınları ve gazetecilere verilen numaralı biletlerin üzerinde bu kez stadyum fotoğrafı basıldı. Fotoğrafta, maç öncesi kale arkasından çekilmiş çim saha ve tribünler yer aldı. Her duruşma günü üzerinde farklı fotoğrafların bulunduğu biletlerden 100 adet basılarak duruşmayı izlemek için adliyeye gelen sanık yakınları ve gazetecilere dağıtılıyor. Üzerinde tarih ve numara bulunan biletlerle izleyicilerin salona giriş çıkışlarında kolaylık yaşanması amaçlanıyor. Ancak alınan önlemlere rağmen gazetecilerin salona girişinde zaman zaman aksaklıklar yaşanıyor.

Kaynak: CHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title