Siirt'teki Trafik Kazası

Siirt'teki Trafik Kazası

Siirt Valisi Musa Çolak, önceki gün meydana gelen trafik kazasında yaralanan askerleri ziyaret etti.

Siirt'teki Trafik Kazası

3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Şahin İşleyen ve Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık ile Siirt Devlet Hastanesine gelen Vali Çolak, 2 gün önce askeri zırhlı aracın bir minibüs ile çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaralanan askerler Recep Mandıra, Bülent Olgun, Hakan Payalan, Semih Talu, Abdüsselam Can ve Cihan Keskin'i ziyaret etti. Vali Çolak, yaralılar hakkında Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür'den bilgi aldı.

Çolak, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralı askerlerin tedavisi için gerekli her şeyin yapıldığını belirterek, "Yaralı askerlerimiz için her türlü özen gösteriliyor. Doktorlarımız her türlü çabayı gösteriyor. Yaralılarımızın durumu iyiye doğru gidiyor" dedi.

Dr. Asiye Ceylan ise da ağır yaralı askerler Semih Talu ve Cihan Keskin'in durumunun iyi gittiğini belirterek, diğer 4 askerin ise çok daha iyi durumda olduğunu söyledi.

Önceki gün, Hakim Aşan yönetimindeki 56 AR 200 plakalı minibüs, cezaevi yakınlarında karşı yönden gelen Recep Mandıra'nın kullandığı zırhlı askeri araçla çarpışmış, kazada yaralanan minibüs sürücüsü Aşan ve Halil Demir ile askerler Recep Mandıra, Bülent Olgun, Hakan Payalan, Semih Talu, Abdüsselam Can, Yusuf Yaşar ve Cihan Keskin Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Yaralı askerlerden Yusuf Yaşar, yapılan müdahaleye rağmen şehit olmuştu.

- SİİRT

Kaynak: AA