Siirt'teki Trafik Kazası

Siirt'teki Trafik Kazası

Siirt Valisi Necati Şentürk, Batman Devlet Hastanesi'ndeki Yaralıları Ziyaret Ederek Geçmiş Olsun Dileğinde Bulundu.

Siirt'teki Trafik Kazası

Siirt Valisi Necati Şentürk, Batman Devlet Hastanesi'ndeki yaralıları ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Vali Şentürk, kazanın tedbirsizlik ve trafik kurallarına riayet etmemekten kaynaklandığını açıkladı.

Batman Vali Yardımcısı Erol Karaömeroğlu ile birlikte Devlet Hastanesi'ndeki yaralıları ziyaret eden Siirt valisi Necati Şentürk, kazayı şöyle anlattı:

"Kurtalan'dan Batman istikametine gelen Hüsamettin İtler yönetimindeki traktörün üzerinde toplam 4 kişi bulunuyor. Traktörün arka reflektörlerinin bulunmaması nedeniyle yine Siirt'ten Batman istikametine gelen 72 AR 837 plakalı minibüs, hızını alamayarak traktöre çarpıyor ve sola savruluyor. Bu arada, Batman istikametinden Siirt istikametine gelen 56 M 1038 plakalı minibüs, diğer minibüsle çarpışıyor. Kazada 8 vatandaşımız yaşamını yitirirken, 16 vatandaşımız yaralanıyor. Yaralılardan 11'i Batman Devlet

Hastanesi'ne, 3'ü Kurtalan Devlet Hastanesi'ne ve durumu ağır olan 2'si Diyarbakır'daki hastanelere sevk edildi. Son derece elim bir kaza. Tedbirsizlik ve trafik kurallarına riayet edilmemesinden kaynaklanmış bir kazadır. Son derece üzgünüz. Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Yaralılarımızın durumu iyidir. Ölen vatandaşlarımız, işlemleri bittikten sonra ailelerine teslim edilecek. Temennimiz, herkesin yüzde yüz trafik kurallarına uyması ve bir daha böyle acıların yaşanmamasıdır"

dedi.

Öte yandan, kazada hayatını kaybedenler, "Şerif Acar, Fatma Özcan (12), Mehmet Kurt, Abdullah Özcan, M. Rahim Yaman, M.Naci Özcan, Ali Vefa Özcan ve Ayşe Özcan" olarak açıklandı. Kazada yaralanan ve Kurtalan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mahsun Özcan, Nurettin Akın ve Mahmut Dündar tedavi altına alınırken, diğer yaralılar ise Batman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Batman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 13 yaralının isimleri ise şöyle:

"Nuri Akın, Şakir Taner, Arif Karataş, Rıdvan Sancar, Nurettin Toksoy, Yeküp Münaz, Numan İtler, Bahri Han, Mahmut Dündar, Özcan Petek, Zelal Petek, Esma Seven ve Masum Özcan."

Bu arada, kazaya karışanlardan bir grubun Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Güleçler köyünden Gaziantep'e gelin almaya gittikleri öğrenildi.

(ZG-FA-OK-Y)

Kaynak: İHA