Siirt'te Yeni Otogar Projesi Masaya Yatırıldı

Siirt'te Yeni Otogar Projesi Masaya Yatırıldı

Siirt'te Mevcut Otogarın İhtiyaca Cevap Vermemesi Nedeniyle Yeni Bir Otogarın Yapımı Gündeme Geldi. Belediye Başkanı Mervan Gül, Konuyu Masaya Yatırarak, İlgili Tarafların Görüşlerini Aldı.

Siirt'te Yeni Otogar Projesi Masaya Yatırıldı

Siirt'te mevcut otogarın ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle yeni bir otogarın yapımı gündeme geldi. Belediye Başkanı Mervan Gül, konuyu masaya yatırarak, ilgili tarafların görüşlerini aldı.

Otobüs işletmecisi firmaların temsilcileri, muhtarlar ve Siirt Şoförler Odası yöneticilerinin katıldığı toplantıda konuşan Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül, mevcut otogarın ihtiyaca cevap veremediğini belirterek, "Otogar bir şehrin aynasıdırlar. Ancak mevcut otogarımız ihtiyaca cevap vermekten çok uzaktadır. Kentimize gelen insanlarda çok kötü bir intiba bırakıyor. Bu nedenle acilen yeni bir otogara ihtiyacımız var. Biz yeni Eruh yolu üzerinde 100 dönümlük bir alanda yeni bir otogar yapmanın daha iyi olacağını düşünüyoruz. Çok modern olacak bu otogarda her türlü sosyal ihtiyaçları karşılayacak birimler yer alacak. Proje olarak da modüler sistem de olacak. Otobüs firmalarının peronları ihtiyaca göre arttırılabilecek. Sizlerin de görüşünü alarak, bu yıl içerisinde temelini atmayı planlıyoruz.10 dönümlük bir araziye sahip mevcut otogarı da TOKİ'ye devrederek, burada konut yapımını sağlayacağız. Bu konutlardan bize verilecek payı işçilerimize devrederek onların bizden alacağı olan 5.5 milyon YTL den kurtulmak istiyoruz" dedi.

Toplantıya katılanların çoğunluğu mevcut otogarın yetersiz olduğu konusunda görüş birliğine varırken, yeni otogar için belirlenen yerin uygun olmadığını belirttiler.

(ZKG-ZG-CMH-Y)